nautica

Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)
There are no translations available.

mapka safari

2 SAFARI PóŁNOCNE - WRAKI I TIRAN ISLAND

Safari to jest adresowane zarówno do pasjonatów nurkowań wrakowych jak i do miłośników raf koralowych. Na trasie nie brakuje jednych i drugich. Plan rejsu obejmuje nurkowania na najsłynniejszych wrakach północnej części Morza Czerwonego. Przed nami legendarny SS „Thistlegorm”, podwodne muzeum z czasów II Wojny Światowej oraz wraki Stalowej rafy –Abu Nuhas: „Carnatic”, „Giannis” D, „Chrisoula” i „Timon” K. Pomyli się ten, który sądzi, że na wrakach nie spotkamy wielu zwierząt. Częstymi towarzyszami takich nurkowań są płaszczki, barakudy, rogatnice, żółwie, a czasami delfiny.
Zanurkujemy na wielu wspaniałych rafach: Akwarium - Abu Ramada, przy lasach gorgonii wokół wyspy Giftun, wzdłuż pokrytych koralami ścian raf przy wyspie Tiran oraz w spektakularnym rezerwacie morskim Ras Mohammed. Rarytasem na tej trasie są również liczne nurkowania nocne, podczas których zobaczymy liliowce, piórówki, raki pustelniki, wężowidła i ślimaki nagoskrzelne. Pomiędzy Ras Mohammed, a wrakiem SS „Thstlegormem” możemy zanurkować na wraku „Dunraven” oraz w przepięknym kompleksie koralowych ergów zwanym Alternatives. Safari kończymy w okolicach Hurghady, z której rozpoczynaliśmy rejs. Odwiedzimy południową część Gota Abu Ramada lub przy wyspie Giftun. Posiadacze kwalifikacji uprawniających do nurkowań głębokich mogą zanurkować na rzadko odwiedzanym wraku „Hebat Allah”.

Wymagania: stopień OWD/P1 lub wyższy, staż nie jest wymagany. Na safari można zrealizować dodatkowo kurs nurkowań wrakowych i inne specjalizacje. 


Cena safari: 710 EUR + 1550 PLN

Cena safari nie obejmuje:

  • wizy egipskiej - 25 USD
  • napiwku dla załogi - 35 EUR
  • napwku dla egipskiego przewodnika - 10 EUR
  • opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR

 

6 TOP POŁUDNIA

"Top południa" to program, w ramach którego odwiedzamy rafy wyspy Dedalus, położonej na terenie tzw. Parków Morskich (Marine Parks) oraz północne rejony raf Św. Jana (St. John’s Reef) i Foury Shoal. Trasę tą cechuje duża różnorodność miejsc nurkowych poczynając od malowniczych, płytkich, pociętych tunelami raf w południowej części trasy, na emocjonujących nurkowaniach pelagicznych w rejonie Parków Morskich. Na tym safari trzeba będzie zrezygnować z dużej liczby nurkowań nocnych (na otwartym morzy są one zabronione ze względów bezpieczeństwa) oraz nastawić na długie przepłynięcia bowiem kolejne punkty nurkowe dzielą duże odległości. Nagrodą za te „wyrzeczenia” będą spektakularne nurkowania i spotkania z niezwykłymi mieszkańcami Morza Czerwonego.

Wymagania: stopień OWD/P1 lub wyższy, staż: 20 nurkowań.


Cena safari: 810 EUR + 1550 PLN

Cena safari nie obejmuje:

  • wizy egipskiej - 25 USD
  • napiwku dla załogi - 35 EUR
  • napiwku dla egipskiego przewodnika - 10EUR
  • opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR
  • opłaty parkowej - 80 EUR

 

3 TOP PÓŁNOCY

Trasa ta adresowana jesd szczególnie dla miłośników wraków - na tej trasie znajduje się ich najwięcej. Nie zawiądą się też osoby uwielbiające pływać z tzw "dyżym zwierzem" ponieważ to właśnie na tej trasie najczęściej spotykane są rekiny, a czasem nawet manta i całe ławice barrakud. 

„Top północy” trasa łącząca najpopularniejsze miejsca nurkowe północnej części Morza Czerwonego, W ciągu tygodnia odwiedzimy leżące na otwartym morzu Wyspy Braci (Brother Islands) oraz zanurkujemy na najbardziej znanych wrakach i rafach położonych pomiędzy Safagą i Półwyspem Synaj, w tym najsłynniejszy wrak SS Thistlegorm.

W programie są trzy nurkowania na Wielkim Bracie, podczas których zobaczymy leżący na krawędzi północnego plateau rafy wrak frachtowca „Numidia” a na kolejnym nurkowaniu wrak frachtowca „Aida” leżącego w centralnej części zachodniego brzegu wyspy. Trzecie nurkowanie pozwala poznać południowe plateau wyspy i spotkać rekiny krążące o tej porze dnia w okół zacumowanych łodzi. Po południu możemy odwiedzić wyspę i wspiąć się na najwyższą w Egipcie latarnię morską, porozmawiać z latarnikami i kupić pamiątkową koszulkę.
Następnego poranka łódź przycumowuje do położonego 2 km na południe Małego Brata. Wykonamy przy tej niewielkiej wyspie trzy nurkowania. Poranne nurkowanie na północnym plateau jest okazją do spotkania z szarymi rekinami rafowymi, majestatycznie wypływającymi do nurków z granatowej toni. Na nurkowaniu przy wschodnim brzegu wyspy zobaczymy rzędy potężnych gorgonii, wśród których uwijają się ławice ryb. Popołudniowe nurkowanie wykonujemy wzdłuż zachodniego brzegu rafy, kończąc je przy plateau południowym.
Zaczynamy wracać w stronę brzegu. W rejonie Safagi odwiedzimy rafę Panarama lub Abu Kafan oraz zanurkujemy na wrakupasażerskiego promu Salem Express. Kolejne godziny upłyną na rejsie w stronę Hurghady, którą mijamy i cumujemy do Stalowej Rafy (Abu Nuhas). Wykonamy tutaj nurkowanie na wraku „Gianis D” i nurkowanie nocne przy ścianie rafy. Nad ranem przepływamy przez cieśninę Gubal i wykonujemy 2 nurkowania na wraku najsłynniejszego wraku na Morzu Czerwonym SS „Thistlegorm”. Po czym wracamy w kierunku Abu Nuhas i zanurzamy się przy wraku „Carnatica” lub „Chrysouli”.
Ostatniego dnia nurkujemy na rafach w pobliżu Hurghady (Abu Ramada lub Giftun) oraz na wraku ścigacza „El Mina” zatopionego podczas wojny 7-dniowej. Około godz. 14ej wpływamy do portu.

Wymagania: stopień OWD/P1 lub wyższy, staż 20 nurkowań.

Ramowy plan safari
Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź do Hurghady lub Safagi
Dzień 2 - wypłynięcie, check dive Gota Amuramada, Giftun - 2 nurkowania
Dzień 3 - Duży Brat - 3 nurkowania
Dzień 4 - Mały Brat - 3 nurkowania
Dzień 5 - Panorama Reef, Salem Express, Stalowa Rafa (Abu Nuhas) - 3/4 nurkowania
Dzień 6 - Thistlegorm, wraki na Abu Nuhas - 3/4 nurkowań
Dzień 7 - rafy i wraki w okolicach Hurghady (El Mina, Abu Ramada, Giftun) - 2 nurkowania
Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari: 790 EUR + 1550 PLN
Cena safari obejmuje:
transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko, lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada - Marsa Alam (jeśli przelot odbywa się na trasie Wa-wa - Hurghada),
7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
polski przewodnik nurkowy,
butle 11l (oraz ich napełnianie), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
napoje: kawa, herbata, napoje gazowane, 2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia,
ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa.

Cena safari nie obejmuje:
wizy egipskiej - 15 USD,
napiwku dla załogi - 25 EUR,
dodatkowych posiłków poza łodzią,
pozostałego sprzętu nurkowego,
opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR.
opłaty parkowej - 50 EUR.

Warunki płatności:
wpłata I - 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II - 350 EUR na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy
wpłata III - pozostała kwota do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

SAFARI ST. JOHN’S (DALEKIE POŁUDNIE)

Punktem startu safari jest przystań - Marsa Alam. Po wykonaniu dwóch nurkowań w rejonie brzegu wyruszamy w nocny rejs, podczas którego przekraczamy Zwrotnik Raka i docieramy do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego przyjmujące postać cokołów wznoszących się do powierzchni z głębokości 20-25 metrów, poprzecinanych korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody. Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych, takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścianach. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe. Wszystkie miejsca nurkowe cechuje bogactwo życia i doskonały stan rafy związany z niewielkim obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny. Przedostatni dzień safari spędzamy, przy Foury Shoal. Zanurkujemy w prześwietlonych promieniami słońca grotach Claudia Reef oraz zapuścimy się w labirynty Malahi. Ostatni dzień safari spędzimy na słynnej rafie Elphinston w okolicach Marsa Alam

Wymagania: stopień OWD/ P1 lub wyższy, staż 10 nurkowań.

Ramowy plan:
safari Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź do Marsa Alam
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Shab Marsa Alam, Abu Galawa, rejs na St. Johns
Dzień 3 - Habili Ali, Um el Eroug, Dangeraous reef
Dzień 4 - Habiley Ali, Big Gotta, Erg Abu Baslla,
Dzień 5 - Small Gotta, Um el Khararim, Sernaka island
Dzień 6 - Foury Shoal - Claudia, Malahai, Shaab Sharm
Dzień 7 – Elphinston
Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari: 780 EUR + 1550 PLN
Cena safari obejmuje:
transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada - Marsa Alam (jeśli przelot odbywa się na trasie Wa-wa - Hurghada),
7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
polski przewodnik nurkowy,
butle 11l (oraz ich napełnianie),
balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia,
ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa.

Cena safari nie obejmuje:
wizy egipskiej - 15 USD,
napiwku dla załogi - 25 EUR,
dodatkowych posiłków poza łodzią,
pozostałego sprzętu nurkowego,
opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR.

Warunki płatności:
wpłata I - 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II - 350 EUR na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy
wpłata III - pozostała kwota do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

BROTHERS ISLANDS

Sześćdziesiąt kilometrów od egipskiego lądu, na otwartym morzu, leżą samotne i tajemnicze Wyspy Braci - Brothers Islands. Wielu nurków, którzy odwiedzili te dwie koralowe wysepki wyrastające z głębin Morza Czerwonego twierdzi, że należą one do ścisłej czołówki światowych miejsc nurkowych. Podkreślają wspaniały stan rafy koralowej zamieszkałej przez dziesiątki gatunków ryb i bezkręgowców oraz ekscytujące warunki nurkowania prowadzonego zazwyczaj w silnych prądach omywających pionowe ściany „Brothersów”. Trzeba wiedzieć, że Wyspy Braci, to jedno z tych miejsc nurkowych w Egipcie, gdzie mamy największe szanse na spotkanie - oko w oko - przedstawicielami kilku gatunków rekinów: rekiny białopłetwe oceaniczne, rekiny młoty, kosoogony, rekiny jedwabiste i szare rekiny rafowe. Na porządku dziennym są również spotkania z murenami, wielkimi strzępielami rafowymi i żółwiami. Usatysfakcjonowani będą również płetwonurkowie, których pasjonuje nurkowanie na wrakach. Przy zachodnim brzegu Wielkiego Brata spoczywa wrak 75-metrowego transportowca „Aida”, który zatonął w 1957 roku po zderzeniu ze ścianą wyspy. Jego dziobowa część spoczywa na koronie rafy, a reszta statku zsunęła się do podstawy ściany i nurkowanie na nim rozpoczyna się na głębokości 27 metrów. Po blisko pięćdziesięciu latach pod wodą, "Aida" stała się częścią rafy, na której spoczywa, jednak kształt i szczegóły kadłuba są cały czas doskonale zachowane. Wrak porastają przepiękne korale miękkie i twarde we wszystkich możliwych barwach, a w zakamarkach nadbudówek i ładowni można spotkać czerwone strzępiele rafowe. Drugi z wraków, „Numidia”, spoczywa przy północno-zachodnim krańcu wyspy. Jest to potężny 137-metrowy brytyjski transportowiec, który osiadł na rafie w roku 1901. Szczątki uszkodzonej części dziobowej, wbite w rafę koralową można znaleźć już na głębokości 8 m, jednak główna część kadłuba rozpoczyna się na głębokości około 20 metrach i opada do 80 metrów. Ponieważ wrak leży idealnie na stępce, dokładnie na północnym cyplu wyspy, często omywają go silne prądy, przyciągające duże zwierzęta pelagiczne, w tym rekiny krążące często wokół sterczącego w toni masztu). Wrak porastają gęsto twarde i miękkie korale, zamieszkują go całe ławice ryby. Często spotkać tu można duże strzępiele, stada tuńczyków i rafowego rekina szarego.Atrakcją pobytu przy brzegu Dużego Brata będzie również wizyta w XIX-wiecznej latarni morskiej zbudowanej przez Anglików. Po wspięciu się na szczyt latarni i wykonaniu pamiątkowych zdjęć z widokiemna Małego Brata można wypalić fajkę wodną w towarzystwie latarników i kupić pamiątkową koszulkę.Po dwóch dniach nurkowań przy Dużym Bracie, łódź cumuje do brzegu, położonego 2 km na południe, Małego Brata. Jego bujnie porośnięta koralami zachodnia ściana wygląda niczym barwny ogród, a nurkowanie wzdłuż ściany wschodniej daje okazjęzobaczenia szeregów potężnych gorgonii, wśród których uwijają się ławice ryb. Poranne nurkowania na północnym plateau pozwalają podziwiać rekiny szare i jedwabiste patrolujące przedpole rafy. W drodze powrotnej nurkujemy przy Panorama Reef oraz na wraku promu pasażerskiego Salem Expres, leżącego w pobliżu Safagi.

Wymagania: stopień OWD/ P1 lub wyższy, staż: 20 nurkowań.

Ramowy plan safari:

Dzień 1- Przylot z Polski.
Transfer na łódź do portu w Hurghadzie, Marsa Alam lub Safadze,
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Abu Ramada - Akwarium, Small Giftun - Erg Somaya, Abu Ramada - nurkowanie nocne.
Dzień 3 - Rafy w okolicy Hurghady i Safagi - 3 nurkowania
Dzień 4 - Big Brother - 3 nurkowania
Dzień 5 – Big Brother/ Small Brother - 3 nurkowania
Dzień 6 - Small Brother - 2 nurkowania, nurkowanie nocne w rejonie Safagi
Dzień 7 - Panorama Reef, Salem Express, rejs do Hurghady.
Dzień 8 - Wylot do Polski.

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari: 790 EUR + 1550 PLN

Cena safari obejmuje:
transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada - Marsa Alam (jeśli przelot odbywa się na trasie Wa-wa - Hurghada),
7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
polski przewodnik nurkowy,
butle 11l (oraz ich napełnianie),
balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia,
ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa.

Cena safari nie obejmuje:
wizy egipskiej - 15 USD,
napiwku dla załogi - 25 EUR,
dodatkowych posiłków poza łodzią,
pozostałego sprzętu nurkowego,
opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR.
opłaty parkowej - 50 EUR.

Warunki płatności:
wpłata I - 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II - 350 EUR na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy
wpłata III - pozostała kwota do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

ZŁOTY TRÓJKĄT

„Złoty Trójkąt” to kolejna z kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci, Dedalus Reef oraz, położoną w rejonie Marsa Alam, Elphinstone Reef.
Rejs rozpoczynamy z Portu Marsa Galib lub Marsa Alam, położonego 260 km na południe od Hurghady. Po przybrzeżnym nurkowaniu sprawdzającym przy w rejonie Marsa Shouna, przepływamy na kolejne nurkowanie do Marsa Moubarak, skąd po nurkowaniu nocnym, łódź rusza w liczący 6godzin rejs na pełne morze, docierając nad ranem do Wysp Braci. Pozostajemy w tym rejonie przez 2 dni, nurkując pierwszego dnia przy Dużym Bracie na wrakach „Aida” i „Numidia”, a w drugim dniu zanurkujemy, w towarzystwie rekinów, wśród wachlarzy gorgonii porastającą ściany Małego Brata. Zwiedzimy również latarnię morską i zapalimy sziszę w towarzystwie latarnika. Nocą popłyniemy dalej na południe docierając do Dedalusa, owalnej rafy o średnicy pięciuset metrów, oznakowanej latarnią morską. Dedalus słynie z częstych spotkań z rekinami młotami, których stado zamieszkuje północną część rafy. Spotyka się tu również oceaniczne rekiny białopłetwe patrolujące przybrzeżne płycizny rafy.
W drodze powrotnej odwiedzamy słynną Elphinstone Reef, podłużną rafę o długości 300 metrów, opadającą pionowymi ścianami, pełnymi grot i przewieszek oraz pokrytą wspaniałą szatą miękkich i twardych korali. Miejsce to odwiedzają rekiny białopłetwe, manty i delfiny. Ostatni dzień nurkowy spędzamy na płytkich nurkowaniach w rejonie Abu Dabab.

Wymagania: stopień: OWD/P1 lub wyższy, staż: 20 nurkowań.

Ramowy plan safari:

Dzień 1- Przylot z Polski Transfer na łódź do portu Marsa Galib lub Marsa Alam
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Marsa Shouna nurkowanie II, nurkowanie nocne Marsa Moubarak
Dzień 3 - Big Brother - 3 nurkowania
Dzień 4 - Small Brother - 3 nurkowania
Dzień 5 - Dedalus Reef - 3 nurkowania
Dzień 6 - Elphinstone Reef - 2-3 nurkowania, nurkowanie nocne Abu Dabab
Dzień 7 - 2 nurkowania w rejonie Abu Dabab
Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari: 810 EUR + 1550 PLN
Cena safari obejmuje:
transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada - Marsa Alam (jeśli przelot odbywa się na trasie Wa-wa - Hurghada),
7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
polski przewodnik nurkowy,
butle 11l (oraz ich napełnianie),
balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia,
ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa.

Cena safari nie obejmuje:
wizy egipskiej - 15 USD,
napiwku dla załogi - 25 EUR,
dodatkowych posiłków poza łodzią,
pozostałego sprzętu nurkowego,
opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR.
opłaty parkowej - 80 EUR.

Warunki płatności:
wpłata I - 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II - 350 EUR na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy
wpłata III - pozostała kwota do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

SAFARI PóŁNOCNE - WRAKI I TIRAN ISLAND

Safari to jest adresowane zarówno do pasjonatów nurkowań wrakowych jak i do miłośników raf koralowych. Na trasie nie brakuje jednych i drugich. Plan rejsu obejmuje nurkowania na najsłynniejszych wrakach północnej części Morza Czerwonego. Przed nami legendarny SS „Thistlegorm”, podwodne muzeum z czasów II Wojny Światowej oraz wraki Stalowej rafy –Abu Nuhas: „Carnatic”, „Giannis” D, „Chrisoula” i „Timon” K. Pomyli się ten, który sądzi, że na wrakach nie spotkamy wielu zwierząt. Częstymi towarzyszami takich nurkowań są płaszczki, barakudy, rogatnice, żółwie, a czasami delfiny.
Zanurkujemy na wielu wspaniałych rafach: Akwarium - Abu Ramada, przy lasach gorgonii wokół wyspy Giftun, wzdłuż pokrytych koralami ścian raf przy wyspie Tiran oraz w spektakularnym rezerwacie morskim Ras Mohammed. Rarytasem na tej trasie są również liczne nurkowania nocne, podczas których zobaczymy liliowce, piórówki, raki pustelniki, wężowidła i ślimaki nagoskrzelne. Pomiędzy Ras Mohammed, a wrakiem SS „Thstlegormem” możemy zanurkować na wraku „Dunraven” oraz w przepięknym kompleksie koralowych ergów zwanym Alternatives. Safari kończymy w okolicach Hurghady, z której rozpoczynaliśmy rejs. Odwiedzimy południową część Gota Abu Ramada lub przy wyspie Giftun. Posiadacze kwalifikacji uprawniających do nurkowań głębokich mogą zanurkować na rzadko odwiedzanym wraku „Hebat Allah”.

Wymagania: stopień OWD/P1 lub wyższy, staż 20 nurkowań.

Ramowy plan safari:

Dzień 1- Przylot z Polski
Transfer na łódź do Hurghady
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Gota Amuramada
Dzień 3 - Abu Nuhas - Gianis D, Chrisoula, Carnatic
Dzień 4 - Ras Mohammed - Yolanda Reef, Jack Fish Alley
Dzień 5 – Tiran Island – 3-4 nurkowania
Dzień 6 - Thistlegorm - 3 nurkowania
Dzień 7 – Giftun, Hebat Allah
Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari: 710 EUR + 1550 PLN
Cena safari obejmuje:
transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
polski przewodnik nurkowy,
butle 11l (oraz ich napełnianie),
balast (bez taśm lub kieszeni balastowych), napoje: kawa, herbata, napoje gazowane, 2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia,
ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa.
Cena safari nie obejmuje:
wizy egipskiej - 15 USD,
napiwku dla załogi - 25 EUR,
dodatkowych posiłków poza łodzią,
pozostałego sprzętu nurkowego,
opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR.

Nautica Travel

Nautica Safari

Nautica Vis

Nautica Egipt