nautica

English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
 • Wraki Morza Czerwonego
  Wraki Morza Czerwonego
  Na granicy wody i powietrza - zobacz wraki Morza Czerwonego
 • Egipt zaprasza
  Egipt zaprasza
  W Egipcie czekają na Ciebie luksusowe łodzie nurkowe - na pokładzie wszystko i mnóstwo wrażeń !
 • Egipskie kolory
  Egipskie kolory
  Nurkowy raj ! barwy Morza Czerwonego w zasięgu ręki !
 • Egipt zaprasza !
  Egipt zaprasza !
  Łodzie nurkowe czekają - zapraszamy do Egiptu

Zasady nurkowania w Sharm El Sheikh

Poniżej w punktach najważniejsze zasady jakie obowiązują w Nautice Sharm:

 1. max głębokość nurkowania turystycznego 30 m.
 2. głębokość 40 m tylko dla nurków z uprawnieniami do nurkowania głębokiego,
 3. po każdym nurkowaniu wymagany jest przystanek bezpieczeństwa na 5 m przez 3 min, przystanek bezpieczeństwa musi być wykonany zawsze przy rafie w odległości ok. 2 m lub przy linie kotwicznej łodzi.
 4. zakaz pływania pod i między łodziami.
 5. minimalna przerwa powierzchniowa pomiędzy nurkowaniami to godzina.
 6. zakaz wykonywania nurkowań Intro w Parku Narodowym Ras Mohammed i w cieśninie Tiran, miejsca wykonywania nurkowań intro to tylko rafy lokalne oraz laguna przy Wyspie Tiran.
 7. przerwa w nurkowaniu dłuższa niż 6 miesięcy wymaga wykonania nurkowania sprawdzającego – tzw. check dive, który jest płatny dodatkowo 20 euro.
 8. przerwa w nurkowaniu dłuższa niż 2 lata wymaga wykonania programu scuba review, który jest płatny dodatkowo 80 euro
 9. każdy nurkujący pierwszego dnia nurkowego ma obowiązek przedstawić certyfikat nurkowy, udokumentować datę swojego ostatniego nurkowania oraz ilości nurkowań przez pokazanie książeczki nurkowej log book.
 10. każdy nurkujący nie posiadający książeczki nurkowej będzie musiał wykonać nurkowanie sprawdzające, Check Dive
 11. kursy nurkowania scuba diver, open water diver odbywają sie poza sesjami basenowymi na plaży w Shark's Bay (2 nurkowania) i z łodzi na rafach lokalnych (2 nurkowania), kurs aowd odbywa sie na plaży w Shark's Bay lub z łodzi - zależy to od dnia tygodnia oraz planu wypłynięcia łodzi z nurkami.
 12. nurkowanie na wraku Thistlegorm może wykonać osoba z uprawnieniami min aowd po uprzednim zweryfikowaniu umiejętności i doświadczenia przez kadrę Nautica Sharm
 13. każda osoba, która chce płynąć na Thistlegorma, zarówno wolną jak i szybką łodzią oraz wyjechać do Parku Ras Mohammed potrzebuje wizę za 25$. Osoba, która nie wykupi wizy nie popłynie na wrak ani nie wyjedzie do Parku Ras Mohammed. Wizę można wykupić tylko i wyłącznie na lotnisku.
 14. ze względu na ochronę rafy koralowej obowiązuje całkowity zakaz nurkowania w rękawiczkach i (lub) z nożami, oraz dotykania i wydobywania czegokolwiek spod wody.
 15. każda osoba korzystająca ze sprzętu Nautiki jest zobowiązana zwrócić sprzęt w takim samym stanie w jakim go otrzymała - za uszkodzenie lub zgubienie sprzętu będzie obciążona finansowo.
 16. Klient, który rano wysyła sms, że nie pojedzie na nurkowanie albo w ogóle się nie stawia na transfer - traci ten dzień nurkowy, jeżeli zapłacił w Polsce przyjmujemy, że taki dzień wykorzystał. Zmiany czy rezygnacje przyjmujemy najdalej do wieczora dnia poprzedzającego nurkowanie do godziny 20 tej.
 17. Grafik wypłynięć naszej łodzi:
  Poniedziałek: Tiran
  Wtorek: Ras Mohammed
  Środa: Tiran
  Czwartek: Local reefs
  Piątek: Ras Mohammed
  Sobota: Tiran
  Niedziela: Ras Mohammed

 

Nautica Sharm

Nautica Travel

Nautica Safari

Nautica Vis

Nautica Egipt