nautica

English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
 • !
  !
 • Kursy
  Kursy
 • !
  !
 • !
  !
 • !
  !
 • Freediving w Chorwacji
  Freediving w Chorwacji
  Kursy AIDA i SSI, a także intra freedivingowe prowadzi Emilia Biała
 • 1 LUTEGO 2019 | 20:00 | KLUB GWAREK | KRAKÓW, UL. REYMONTA 17
  1 LUTEGO 2019 | 20:00 | KLUB GWAREK | KRAKÓW, UL. REYMONTA 17

Kurs nurkowania w Chorwacji

Kurs podstawowy OWDmonika

Kurs Open Water Diver PADI jest najpopularniejszym kursem dla początkujących nurków na świecie. Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu otrzymuje się uznawany na całym świecie wydany przez PADI certyfikat Open Water Diver uprawniający do nurkowania do głębokości 18 metrów.

Wymagania wstępne:

 • Minimalny wiek: 15 lat oraz 10 lat dla Junior OWD
 • Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 metrów w dowolnym czasie i dowolnym stylem
 • brak przeciwwskazań do nurkowania. Proszę zapoznać się z przeciwwskazaniami stan zdrowia kursanta
 • Posiadanie własnego sprzętu ABC,  (oczywiście w bazie jest możliwość wypożyczenia, ale lepiej jest mieć idealnie dopasowane, własne płetwy i maskę)

Przebieg kursu:
Kurs składa się z dwóch części obejmujących:

 •   Pięć modułów teoretycznych (podręcznik, testy, video i wykład) + pięć nurkowań w płytkiej wodzie (z brzegu) w całym sprzęcie
 •   Cztery nurkowania na wodach otwartych  z  łodzi

CENA:
340 eur + 35 eur licencja PADI + 35 eur książka (każda osoba musi mieć swoją książkę)
Cena obejmuje:
5 sesji nurkowych w płytkiej wodzie (ćwiczenia)
4 nurkowania na wodach otwartych - 2 dni z łodzi
5 wykładów teoretycznych,
sprzęt: butla + powietrze, pas balastowy, jacket, automat oddechowy, skafander

Zajęcia prowadzi polski instruktor


Kurs rozpoczyna się w niedziele a kończy we czwartki.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu lub w apartamentach, zapraszamy do naszej bazy - tam poznacie dokładny rozkład zajęć i dowiecie się o której i gdzie odbywa się spotkanie organizacyjne następnego dnia (czyli w niedzielę).


W sumie powinniście odbyć 9 nurkowań i zdać egzamin teoretyczny. Po kursie macie dzień wolny - możecie wykupić sobie dodatkowe nurkowania turystyczne, lub pozwolić sobie na bardzo zasłużony odpoczynek na plaży.

phoca thumb l starigrad bubblemaker 14

 

zapisy:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

797 025 124

Na miejscu uczestnik podpisuje dokument informujący o potencjalnym ryzyku związanym z nurkowaniem ze sprzętem powietrznym oraz schorzeniach uniemożliwiających nurkowanie.

Twój podpis pod takim oświadczeniem będzie wymagany w bazie nurkowej. Zapoznaj się z przeciwwskazaniami (poniżej) i sprawdź, czy będzie Ci potrzebna wizyta u lekarza. Aby uczestniczyć w nurkowaniach, musisz wypełnić ankietę dotyczącą Twojego stanu zdrowia. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, oświadczenie to muszą podpisać także Twoi rodzice lub opiekunowie. Aby nurkować bezpiecznie, należy być w dobrej kondycji i nie mieć nadwagi oraz dysponować podstawowymi umiejętnościami pływackimi. Wszystkie przestrzenie powietrzne w Twoim organizmie - takie jak zatoki i ucho środkowe muszą być normalnie zbudowane i zdrowe. Nie powinny nurkować osoby cierpiące na choroby serca, choroby dróg oddechowych, przekrwienia, epilepsję, astmę, inne poważne schorzenia, a nawet chwilowo zakatarzone lub będące pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, w tym narkotyków. Jeżeli przyjmujesz lekarstwa, zasięgnij porady lekarza i instruktora przed przystąpieniem do nurkowań.

HISTORIA STANU ZDROWIA

Celem tej ankiety jest ustalenie czy powinieneś być przebadany przed przystąpieniem do kursu lub nurkowania rekreacyjnego. Pozytywne odpowiedzi na pytania zadane w ankiecie nie muszą oznaczać dyskwalifikacji z nurkowania. Twierdząca odpowiedź oznacza, że występują okoliczności, które mogą wpływać na Twoje bezpieczeństwo podczas nurkowania i musisz zasięgnąć porady lekarskiej. Na pytania dotyczące dawnych lub aktualnych problemów proszę odpowiedzieć TAK lub NIE. Jeżeli nie jesteś pewien co odpowiedzieć odpowiedz TAK. Jeżeli którykolwiek z wymienionych poniżej przypadków dotyczy Ciebie, musisz skonsultować się z lekarzem.

____Czy jesteś lub zamierzasz zajść w ciążę w czasie trwania kursu? ____Czy regularnie bierzesz lekarstwa (nie dot. środków antykoncepcyjnych? ____Czy masz ponad 45 lat i jednocześnie: palisz papierosy, fajkę, cygara masz wysoki poziom cholesterolu, ktoś w rodzinie choruje na serce lub miał zawał, aktualnie jesteś w trakcie leczenia na wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) cukrzycę nieinsulinozależną Czy kiedykolwiek miałeś lub masz obecnie: ____Astmę, problemy podczas oddychania lub podczas ćwiczeń? ____Częste i ciężkie ataki kataru siennego lub innej alergii? ____Częste przeziębienia, zapalenie zatok lub oskrzeli? ____Choroby płuc? ____Odmę opłucnową? ____Operację klatki piersiowej? ____Klaustrofobię lub agorafobię (lęk przed zamkniętą/otwartą przestrzenią)? ____Problemy ze zdrowiem psychicznym? ____Epilepsję, ataki, konwulsje lub zażywasz leki aby jej zapobiec? ____Nawracającą migrenę, lub zażywasz leki aby jej zapobiec? ____Czy miałeś wypadek nurkowy, chorobę dekompresyjną? ____Cukrzycę ____Problemy z kręgosłupem lub operację związaną z kręgosłupem? ____Operacje, złamania, zwichnięcia? ____Niezdolność do umiarkowanych ćwiczeń (marsz 1km w 8 min.)? ____Nadciśnienie lub zażywasz lekarstwa aby mu zapobiegać? ____Problemy z sercem? ____Atak serca? ____Chorobę wieńcową, operację serca, naczyń krwionośnych? ____Operację ucha lub zatok? ____Zapalenie ucha, częściową utratę słuchu, problemy z utrzymywaniem równowagi? ____Kłopoty z wyrównywaniem ciśnieniem podczas lotu samolotem lub w górach? ____Krwawienia? ____Przepuklinę? ____Wrzody? ____Kolostomię (przetokę chirurgiczną)? ____Czy nadużywałeś alkoholu ?

 

Nautica Travel

Nautica Safari

Nautica Vis

Nautica Egipt