rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Chorwacja 2020 Kiedy i na jakich warunkach?

BLOG
Chorwacja 2020 Kiedy i na jakich warunkach? -

Chorwacja 2020 Kiedy i na jakich warunkach?

Drodzy Nurkowie,

mimo dość nietypowego początku sezonu, otwieramy nasze bazy nurkowe w Chorwacji na wyspach Hvar i Vis. Bez wątpienia oba te miejsca, już od lat, tworzą ludzie. Kolejne załogi – skiperzy, instruktorzy, sprzętowcy, rezydenci i stażyści. Wkładamy w bazy serce i ciężką pracę, wciąż mając dosyć serducha i zapału, żeby się nimi z Wami podzielić
Chcemy, żeby także teraz były to miejsca, które ładują baterie – te w człowieku, miejsca odpoczynku i radosnego powracania do normalności. Zapraszamy!

Chorwacja sezon 2020 w pytaniach i odpowiedziach

 1. Czy można już jechać z Polski do Chorwacji?

Od  28.05, obywatele RP podczas przekraczania granicy państwowej Republiki Chorwacji nie muszą dokumentować celu swojego przyjazdu. Przekraczający granicę mają obowiązek przekazania służbie granicznej swoich danych kontaktowych (miejsce pobytu, nr telefonu komórkowego, e-mail), które będą mogły zostać wykorzystane wyłącznie w celach epidemiologicznych.

 1. Trasa Polska-Chorwacja

Niemcy – swobodny tranzyt
Czechy  – swobodny tranzyt; do Czech można wjeżdżać przez każde przejście, od północy 29/30 czerwca także dla woj. śląskiego, bez obowiązku testu i kwarantanny!

Austria –  tranzyt (możliwe tylko postoje na tankowanie i zakup winiety)
Słowenia – tranzyt (możliwe tylko postoje na tankowanie i zakup winiety)
BiH – tranzyt przez Neum
Słowacja –  tranzyt (możliwe tylko postoje na tankowanie i zakup winiety)

Węgry – tylko wyznaczoną trasą, informacja i mapka na granicy, pytają dokąd się jedzie, ponieważ jeśli ma się zamiar spać na Węgrzech lub spędzić tam czas, potrzebny jest test na covid

Obecna trasa do Chorwacji, omijająca Czechy: Wrocław – Zgorzelec – Drezno- Hof – Regensburg – Pasawa – Linz – Maribor – Split -Nautica

Obecna trasa do Chorwacji przez Czechy, Austrię, Słowenię: Ostrava – Brno -Wiedeń – Graz – Maribor – Zagrzeb – Split – Nautica

 1. Co oznacza tranzyt

Możliwy jest przejazd od jednej granicy do drugiej, można się zatrzymywać na tankowanie, toaletę i zakupy oraz zakup winiety na stacjach benzynowych, nie można nocować i zwiedzać.

 1. Co z tą kwarantanną

Obecnie w UE, a także w Polsce, otworzono granice, co oznacza zniesienie kontroli i obowiązku odbycia 14 – dniowej kwarantanny. Wiele państw UE już taką kwarantannę dla swoich obywateli zniosło.

Sprawdzone informacje znajdziecie tu:
https://www.gov.pl/…/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

 1. Kiedy otwieramy bazy, do kiedy będą czynne

Baza Nautica Vis  czynna od 20 czerwca do 17 października

https://nautica.pl/nurkowanie-chorwacja/vis/

Baza Nautica Hvar w Starim Gradzie czynna od 28 czerwca do 29 sierpnia

https://nautica.pl/nurkowanie-chorwacja/hvar/

 1. Czy będą korki na granicy chorwackiej, jak przejechać bez korków

W celu przyspieszenia i uproszczenia odprawy granicznej, służby graniczne sugerują zarejestrowanie się na stronie https://entercroatia.mup.hr  Osoby, które dokonają rejestracji wjazdu online, unikną konieczności zatrzymania się na przejściu granicznym w celu przekazania ww. danych. Fakt rejestracji zostanie potwierdzony e-mailem zwrotnym. Na e-mail rejestrującego się zostaną przekazane również zalecenia Państwowego Instytutu Epidemiologicznego. WJAZD BEZ WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI BĘDZIE OZNACZAŁ DŁUŻSZE OCZEKIWANIE NA ODPRAWĘ GRANICZNĄ. Obecnie (28 09) zupełnie nie ma korków i nikt nie sprawdza formularzy.

 1. Czy można dolecieć samolotem

Są już w sprzedaży bilety z Katowic i Warszawy do Splitu, po otwarciu lotnisk 15 czerwca będzie można lecieć samolotem, biorąc pod uwagę obostrzenia epidemiologiczne w samolotach: maseczki przez całą podróż, mierzenie temperatury na lotniskach. https://wizzair.com/pl-pl/coronavirus-information

 1. Czy zmienił się rozkład promów na Hvar i na Vis, czy zmieniły się ceny biletów promowych

Tak, nowy rozkład promów jest już dostępny na naszej stronie, ceny biletów nie uległy zmianie. Można kupować bilety on line na https://www.jadrolinija.hr/

 1. Czy ceny nurkowań i apartamentów wzrosną

Ceny nurkowań apartamentów i hoteli pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Cennik: https://nautica.pl/nurkowanie-chorwacja/cennik/

 1. Czy zmieniają się warunki rezerwacji w bazach Nautica

Tak, zmieniają się warunki rezerwacji, będą korzystniejsze dla naszych Gości.

>rezerwacja apartamentu: wpłata 30%, reszta do 7 dni przed wyjazdem

>rezerwacja nurkowań: wpłata 50 EUR ceny zamawianego pakietu, reszta na 7 dni przed wyjazdem lub  w bazie, na miejscu.

W razie gdy impreza zostanie odwołana przez Organizatora, całość wpłaty zwracamy w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia decyzji. Nie korzystamy z przywileju dla biur podróży – przetrzymywania opłaty do 180 dni.
Rezerwacja miejsc nurkowych i zakwaterowania na: rezerwacje@nautica.pl, 797 025 124

 1. Jakie są obostrzenia epidemiologiczne w Chorwacji?
W związku z nowymi decyzjami podjętymi 15 07 przez Sztab Kryzysowy OC Republiki Chorwacji informujemy, że obywatele państw członkowskich UE znajdują się w grupie obywateli mających prawo wjazdu do Chorwacji bez obowiązku odbywania kwarantanny oraz okazywania testów – NIEZALEŻNIE OD TEGO, GDZIE MIESZKAJĄ ORAZ Z JAKIEGO KRAJU DO CHORWACJI PRZYJEŻDŻAJĄ.
Informujemy również, że z dniem 15.07.br. poszerzony został katalog miejsc, w których obowiązuje noszenie maseczek i obejmuje obecnie: – obiekty handlowe, – instytucje medyczne, – środki transportu publicznego (w tym m.in. promy i taksówki) – instytucje prowadzące bezpośrednią obsługę klienta: np. poczty, banki, kantory, dworce itp., – punkty usługowe (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiekty gastronomiczne – personel.

Dodatkowo

jeśli potrzebujecie pomocy, macie pytania, jesteście w drodze, dzwońcie – pn-pt 10-18 na numer 797 025 124, pomożemy!

Zapraszamy na nurkowe wakacje do baz NAUTICA w Chorwacji

Połącz nurkowanie z rodzinnym wypoczynkiem i zwiedzaniem pięknych chorwackich wysp.

Baza NAUTICA na wyspie Vis

Baza NAUTICA na wyspie Hvar

Oferta wycieczek po wyspie Hvar

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!