rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Konrad Baar

Zlot fotografów podwodnych na Vis - wrzesień 2019
Konrad Baar -

Konrad Baar

Fotografia towarzyszyła mi zawsze. Na komunię dostałem aparat Synchro Druch, w którym wykręcało się obiektyw i to była cała automatyka. Fotografowałem zawsze, zmieniłem jednak w pewnym momencie dyscyplinę sportową na nurkową i to techniczną. Chciałem przybliżyć ten świat moim bliskim (bo oglądanie świata podwodnego w TV to jak słuchanie utworów z filharmonii w radiu Szarotka). Pierwszy wyjazd do Egiptu z kamerą Gopro bez lamp, powrót i do dziś pamiętam moje zdziwienie, że świat pod wodą jest wyłącznie zielony… Wróciłem po roku z lampami. I okazało się że jest kolorowy! Dołożyłem aparat Olympusa i wychodziłem z materiałem w takiej ilości, że do dziś go nie obrobiłem… Postanowiłem się skoncentrować na aparacie. Pięć zmian sprzętu spowodowało, że wreszcie jestem zadowolony. Zwierzęta chętnie mi pozują, mają do mnie cierpliwość. Spędzam z nimi mnóstwo czasu, czuję się wtedy połączony z naturą. Chętnie włączam się w akcje ochrony środowiska.

Zlot zmotywował mnie (a zwłaszcza Patryk Krzyżak) do planowania coraz dalszych destynacji, nie można się ograniczać do jednego miejsca. Każdy z nas prezentuje coś innego, klimat spotkań jest niezwykły, dzielimy się informacjami zapominając nawet o najprostszych potrzebach fizjologicznych 🙂

Jak to się stało, że się tu znalazłem? Powstała strona FotografPodwodny.pl, której moderatorem jest Tomek Płociński. Chcemy dodać dyskusje, poszerzyć spektrum wymian informacji gdzie jechać, jak i co fotografować. Inicjatywa wyszła od Tomka. Tomek Fotek i ja rozmawialiśmy z Piotrem o warsztatach, możliwości spotkań dla fotografów i Nautica odpowiedziała na nasze potrzeby. To dobre miejsce, żeby się uczyć, także na błędach, swoich i cudzych.

Konrad Baar -
Konrad Baar -
Konrad Baar -
Konrad Baar -
Konrad Baar -
Konrad Baar -
Konrad Baar -
Konrad Baar -

Zlot fotografów podwodnych na Vis - wrzesień 2019

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

KURS NURKOWANIA

ONLINE

SSI NUREK NITROXOWY ONLINE

Dłuższe przebywanie na dnie, krótsze przerwy powierzchniowe, mniejsze zmęczenie podczas nurkowań - stawiamy na Nitrox!

SSI WIEDZA NURKOWA ONLINE

Naszą najlepszą praktyką są dobre podstawy teoretyczne! Fizyka, fizjologia, sprzęt nurkowy, teoria dekompresji.

Prowadzi: Piotr Stós

Terminy do ustalenia z instruktorem - zapisz się 🙂

piotr.stos@nautica.pl, tel. 661 660 312