rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Kurs skuterowy DPV w Chorwacji

BLOG

Kurs skuterowy DPV w Chorwacji

😍Nurkowania ze skuterem (DPV) mogą się okazać najlepszą zabawą pod wodą w jakiej braliście udział 😁. Kiedy lecicie nad rafą lub wokół wraku, macie tendencję do patrzenia na rzeczy pod innym kątem, co nadaje im nowy wymiar, a pęd nad piaszczystym dnem daje wrażenie latania pod wodą, a może… jazdy na motocyklu.
👉Produkowane są różne warianty DPV – od podstawowych modeli rekreacyjnych, które oferują łatwą obsługę i długi czas pracy na baterii, przez wysokowydajne, które radzą sobie z ekstremalną głębokością i trudnymi warunkami – dla każdej grupy płetwonurków.
👉Zanim zaczniesz
Zanim złapiesz uchwyt, włączysz silnik i popędzisz w toń, musisz się skutera nauczyć. Szkolenie w zakresie prawidłowego przygotowania i obsługi skutera podwodnego jest zalecane przez instruktorów nurkowania. Oprócz prostego opanowania umiejętności prowadzenia skutera, należy wziąć pod uwagę niestandardowe planowanie nurkowania, nie wspominając o nawigacji i rozwiązywaniu nietypowych problemów.
Zalecamy ukończenie specjalistycznego kursu DPV, ponieważ uczy on, jak być bezpiecznym pod wodą z DPV, jak dbać o DPV i jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie. Zwłaszcza, jeśli zamierzamy wyruszyć na bardziej zaawansowane nurkowania, na przykład w głębokie miejsca z silnymi prądami. Nurkowie, którzy chcą używać DPV, muszą mieć dobrze opanowaną pływalność i trym. Trzeba też treningu na otwartej wodzie ponieważ używanie DPV wymaga umiejętności manewrowania nim bez szkody dla środowiska.
👉Jeszcze dalej
Nurkowanie ze skuterem to przepustka do zwiększonego zasięgu, wydłużonego czasu nurkowania i czystych emocji związanych z prędkością. W wielu miejscach nurkowych DPV pozwala nurkom odkrywać obszary, które nie byłyby dostępne „na płetwach”.
Dzięki DPV możesz nurkować bezpieczniej w prądzie lub w toni, co otwiera możliwość zobaczenia dużych ryb pelagicznych, które pływają z dala od raf i zwykłych tras nurkowych. Długie systemy jaskiń, kanały z silnymi prądami to kolejne miejsca w których skuter jest niezbędny.
👉Nowe otwarcie dla nurków HSA
DPV mogą otworzyć świat nurkowania dla nurków z niepełnosprawnościami. Kilku z naszych pracowników to instruktorzy Handicapped Scuba Association, którzy mogą pomóc nurkom HSA opanować nurkowanie ze skuterem, dać możliwości – dać radość i poczucie wolności.
👌Kurs DPV
👉Cena 150 eur+70 eur materiały i certyfikat
👉Kurs składa się z jednego dnia zajęć w wodach basenowych lub basenopodobnych i zajęć teoretycznych oraz dwóch nurkowań z łodzi na wodach otwartych.
👉Na kursie nauczysz się bezpiecznie nurkować z użyciem skutera podwodnego, technik manewrowania, deponowania i holowania oraz zanurzania i wynurzania. Zostaną także omówione przykładowe usterki i metody zapobiegania im, przygotowanie i przechowywanie skutera.
👉Po odbytym kursie otrzymasz licencję SSI Scooter / DPV Diving, która umożliwi Ci nurkowanie ze skuterem oraz jego wypożyczanie w naszym centrum i na całym świecie.
👉Wymagania wstępne:
• ukończone 12 lat
• certyfikat SSI OWD lub równorzędny innej organizacji
• zalogowanych minimum 20 nurkowań od zakończenia kursu podstawowego
👉W cenie:
• wypożyczenie skutera na nurkowania kursowe;
• omówienie zagadnień teoretycznych oraz wykonanych nurkowań;
• rejestrację i opłatę licencyjną do SSI;
• elektroniczny certyfikat SSI.
😍
rezerwacje@nautica.pl
797 025 124

Zapraszamy do 15 października do bazy na Visie!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!