rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Malediwy: zdjęcia z wyprawy nurkowej NAUTICA

BLOG

Malediwy: zdjęcia z wyprawy nurkowej NAUTICA

Wyprawa na Malediwy zakończyła się w sobotę. Jeszcze trzyma nas jet lag, jeszcze ziemia kołysze się nam pod stopami po długim pobycie na łodzi nurkowej, a pod powiekami migoczą wdrukowane obrazki z rajskiego świata. Pozbawieni przez większość czasu internetu, mieliśmy szansę skupić się całkowicie na nurkowaniu i kontaktach towarzyskich, w równych proporcjach.

Malediwy powitały nas burzą i nurkowaniem nocnym w plątaninie rekinów wąsatych, które były nad nami, pod nami i pomiędzy nami, prawie tak samo zaciekawione nieoczekiwanym spotkaniem jak grupy nurków… I od tej pory napięcie rosło, a pogoda systematycznie się poprawiała, pozwalając nam spalić sobie nosy i plecy na kolor radosnej czerwieni.

Zaliczyliśmy tym razem bardzo solidną lekcję nurkowania w prądach (i używania haków rafowych), polowanie rekinów na tuńczyki, ogromne manty przepływające nam niemal po czubkach głów, nocne wizyty rekina wielorybiego, okrążenie płaszczek, a wreszcie sesję ślubną młodej pary – Antona i Peli, dla których była to Podróż Bardzo Poślubna:). Mieliśmy szczęście spotkać pod wodą ośmiornice, krewetki boksujące i modliszkowe. Niesamowity wygląd tych podwodnych modliszek, wyjątkowo skomplikowany narząd wzroku o kącie widzenia 360 stopni, oraz niespotykane umiejętności łowieckie opierające się na wytwarzaniu fali uderzeniowej tak silnej, że zabijają swoją ofiarę w ciągu sekundy, zafascynował nas na długo. Rekiny i żółwie były na porządku dziennym i nocnym. Jednym zdaniem – wyprawa była gęstą pigułą akcji i lekcją współpracy w sporej, bo 24-osobowej grupie.

Łódź Ari Queen sprawdziła się jako wygodne mieszkanie i miejsce nocnych posiadów – dziękujemy Załodze Ari, w szczególności naszym przewodnikom: Alexandrze, Hugowi i Paji, a także Radziowi czyli naszemu ulubionemu barmanowi :)) Bardzo dziękujemy całej Ekipie Uczestników. Wszystko co sobie obiecaliśmy zobaczyć, zobaczyliśmy – co nie znaczy, że nie chcielibyśmy natychmiast tam wrócić po więcej…

Do zobaczenia na następnej wyprawie!

 

Zanurkuj z NAUTICĄ na Bali i Komodo!

Termin najbliższej wyprawy: październik/listopad 2020 r.

Zanurkuj z NAUTICĄ na Bali i Komodo!

Termin najbliższej wyprawy: październik/listopad 2020 r.

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!