rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Safari EGIPT 2021 – Kiedy i na jakich warunkach?

BLOG
Safari EGIPT 2021 - Kiedy i na jakich warunkach? -

Safari EGIPT 2021 – Kiedy i na jakich warunkach?

Spakowani na safari do Egiptu? Obczytani wszystkich nowości o testach, przelotach, drugich falach i listach zakazanych lotów? Jeśli w związku z tym macie dysonans poznawczy, to zebraliśmy dla Was najważniejsze i wiarygodne informacje, które powinniście wchłonąć przed wyjazdem. Zaczynamy!

TEST: od 1 września 2020 r. wszyscy podróżni udający się do Egiptu zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym, wraz z tłumaczeniem na język angielski. Koszt ok. 500 pln plus tłumaczenie ok. 70 pln. Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym lotem do Egiptu. Testy wraz z tłumaczeniem można wykonać tu:

Zamiast testować się w Polsce, możemy poddać się testowi na lotnisku po przylocie do Egiptu. Koszt badania to 30 usd, płatne na lotnisku. Procedura wykonania testu nie jest uciążliwa, wypełnienie formularza lokalizacyjnego (z nazwą łodzi i trasą oraz numerem telefonu) i pobranie wymazu z nosa trwa kilka minut. Po badaniu jedziemy na pokład łodzi nurkowej, gdzie oczekujemy na wynik testu. W przypadku pozytywnego wyniku testu egipskie centrum medyczne informuje załogę łodzi nurkowej; kwarantanna odbywa się na pokładzie łodzi, która ma obowiązek przygotować oddzielną kabinę.

WIZY: władze Egiptu zniosły obowiązek zakupu wiz przez turystów przybywających lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan, aż do końca kwietnia 2021 r

UBEZPIECZENIE: nasze ubezpieczenie AXA obejmuje koszty leczenia w razie zachorowania – także na covid, nie ma wykluczeń w związku z pandemią i epidemią, obejmuje także koszty kwarantanny 7 dni. Koszt powrotu w terminie innym niż pierwotnie wykupiony także objęty jest naszym ubezpieczeniem. Rekomendujemy także ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, które chroni Wasze wpłaty i zapewnia ich zwrot od ubezpieczyciela jeśli zachorujecie przed wyjazdem lub będziecie musieli go przerwać z powodu choroby.

ZABEZPIECZENIA: Podczas podróży należy nosić maseczkę ochronną, zachowywać dystans społeczny, odkażać dłonie i stosować się do zaleceń personelu.

I to wszystko:) Zapraszamy na safari 2021 – terminarz safari dostępny na https://nautica.pl/terminy-i-cennik-safari/

Dodatkowo

jeśli potrzebujecie pomocy, macie pytania, jesteście w drodze, dzwońcie – pn-pt 10-18 na numer 797 025 117, pomożemy!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!