rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Safari EGIPT 2021 – Kiedy i na jakich warunkach?

BLOG
Safari EGIPT 2021 - Kiedy i na jakich warunkach? -

Safari EGIPT 2021 – Kiedy i na jakich warunkach?

Spakowani na safari do Egiptu? Obczytani wszystkich nowości o testach, przelotach, czwartych falach i listach zakazanych lotów? Jeśli w związku z tym macie dysonans poznawczy, to zebraliśmy dla Was najważniejsze i wiarygodne informacje, które powinniście wchłonąć przed wyjazdem. Zaczynamy!

Turyści, którzy minimum dwa tygodnie przed podróżą do Egiptu zakończyli pełny cykl szczepień przeciw Covid-19, nie będą już musieli okazywać przy wjeździe negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa.

Egipskie służby medyczne akceptują tylko świadectwa otrzymania szczepień przeciwko COVID-19, które zostały zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia i Egipski Urząd ds. Leków: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharma, Sinovac, Sputnik, Johnson & Johnson. Podróżujący otrzyma zgodę na wjazd na terytorium Egiptu, gdy z świadectwa będzie wyraźnie wynikało, że druga dawka szczepionki została przyjęta na 14 dni przed podróżą do Egiptu (dotyczy Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharma, Sinovac, Sputnik) albo pierwsza dawka szczepionki została przyjęta na 14 dni przed podróżą do Egiptu (dotyczy Johnson & Johnson).

Władze egipskie nie doprecyzowały jaką formę powinien mieć dokument potwierdzający otrzymanie szczepień przeciwko COVID-19. Medyczne służby lotniskowe wskazują, że istotne przy weryfikacji certyfikatów będzie, żeby dane sczytane z kodu QR wskazywały m. in.: pełne dane podróżnego, dane podmiotu uprawnionego do wystawienia dokumentu, daty szczepień oraz rodzaj przyjętych szczepionek.

Więcej informacji znajdą państwo tu: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt

2.
Od 24 czerwca br., w przypadku podróży z państw nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim EFTA – stroną umowy o EOG, okres odbycia 10-dniowej kwarantanny ulega skróceniu, gdy wynik testu w kierunku SARS-Cov-2 jest negatywny, a test został wykonany po przekroczeniu granicy Polski w okresie nie wcześniejszym niż 7 dni, licząc od momentu jej przekroczenia. Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu do systemu teleinformatycznego przez medyczne laboratorium diagnostyczne (wykonujące  diagnostykę  zakażenia  wirusem SARS-CoV-2).

Na granicach zewnętrznych z kwarantanny są zwolnione jedynie osoby zaszczepione i ozdrowieńcy oraz określone kategorie osób (m.in.: dyplomaci, żołnierze, załogi statków powietrznych itd.) wymienione w § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

wszystkie informacje znajdują się poniżej:

https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

 

WIZY: 25 usd płatne na lotnisku w Egipcie

UBEZPIECZENIE: nasze ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia w razie zachorowania – także na covid, nie ma wykluczeń w związku z pandemią i epidemią. Koszt powrotu w terminie innym niż pierwotnie wykupiony także objęty jest naszym ubezpieczeniem.

Rekomendujemy także ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, które chroni Wasze wpłaty i zapewnia ich zwrot od ubezpieczyciela jeśli zachorujecie przed wyjazdem lub będziecie musieli go przerwać z powodu choroby. Koszt: 2,8% ceny imprezy.

Po powrocie z zagranicy (w tym z Egiptu) z kwarantanny zwolnione są osoby zaszczepione i  osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku COVID-19 wykonanego w Polsce, na lotnisku lub poza nim. Może to być zarówno test PCR jak i test antygenowy.
Test antygenowy robi się na podstawie wymazu z nosa i gardła, a jego wynik jest dostępny po 15 minutach.  Koszt testu 150-180 zł.

ZABEZPIECZENIA: Podczas podróży należy nosić maseczkę ochronną, zachowywać dystans społeczny, odkażać dłonie i stosować się do zaleceń personelu.

I to wszystko:) Zapraszamy na safari 2021 – terminarz safari dostępny na https://nautica.pl/terminy-i-cennik-safari/

Dodatkowo

jeśli potrzebujecie pomocy, macie pytania, jesteście w drodze, dzwońcie – pn-pt 10-18 na numer 797 025 117, pomożemy!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

Safari EGIPT 2021 - Kiedy i na jakich warunkach? -
ZApraszamy na

wyprawĘ Meksyk - Belize

termin 20 stycznia do 3 lutego 2022
  • dla entuzjastów  cenotów, rekinów,  fioletowych formacji koralowych, idealnie błękitnego Blue Hole w Belize i starożytnych miast Majów
  • wyprawę poprowadzi Tomasz Dutkiewicz – fotograf, podróżnik, instruktor nurkowania