rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Wakacyjne safari nurkowe w Egipcie

BLOG

Wakacyjne safari nurkowe w Egipcie

Opowiada Małgorzata – nasza instruktorka i współpracowniczka działu chorwackiego i wyprawowego w Nautica Safari,  prowadząca safari w terminie 9-16 lipca 2022, prywatnie mama dwóch synów i znakomita znawczyni kuchni na świecie :
„Miałam przyjemność prowadzić rejs rodzinny po Morzu Czerwonym, organizowany przez Nautica Safari
Nietypowy termin – lipiec – i nietypowy skład – 1/3 uczestników była w wieku z „jedynką” z przodu.
Trasa – cztery pełne dni na rafach Fury Shoals i kilka miejsc po drodze tam i z powrotem do Port Ghalib, w sumie 6 dni nurkowych.
Pod wodą były delfiny, rekiny młoty, rafowe i wielorybi (!) a także żółwie, mnóstwo płaszczek, skrzydlic, napoleonów, skorpen, muren, kolorowych papugoryb, błazenków, ustniczków. Morskie maleństwa: ślimaki, krewetki, ghost pipe fish, kraby i wiele, wiele innych. To wszystko żyje na rafie rodem z planu filmowego do „Rybek z ferajny” – podwodne miasta, tunele, pieczary i wąwozy, skarpy pokryte białym piaskiem jak ośnieżone stoki. Koralowce koloru koralowego oraz wszystkich innych barw od żółtej po czarną.
Rodzicie już umawiają kolejny rejs za rok o tej samej porze. Nic dziwnego. Woda ma 30 stopni a miejscami 31; nikt nie marznie, nawet po nocnym nurkowaniu.
Mieliśmy na pokładzie jedenaścioro nastolatków w wieku 10-19 lat. Młodzież starsza natychmiast się zintegrowała, mieli pod woda własny kod migowy, wspólnie zdobywali kolejne umiejętności i stopnie nurkowe. Byli nie do zdarcia. Między trzecim a czwartym nurkowaniem ujeżdżali ciągnięty za pontonem jet, a ostatnie dziesięć minut przed briefingiem skakali z najwyższych pokładów do wody, prześcigając się w ilości skoków na minutę.
Dzieciaki tak na lądzie, jak i pod wodą nie tolerują bezczynności, każde pięć metrów w toni to dla nich okazja do zagrania a „papier-nożyce” albo rozciągania bąbla powietrza do idealnego okręgu. Wieczorem wyciągają się na materacach jak rozespane koty i zasypiają zanim pomyślą o zmęczeniu.
Lipiec to sezon na delfiny – popłynęliśmy na snorkeling i widzieliśmy ich całe stada bawiących się dookoła i przepływających blisko obok. Rodzicie z młodymi oglądający innych rodziców z młodymi. Takie międzygatunkowe rodzinne spotkanie pośrodku morza.
Dla wieku rodziców ten rejs to pierwsza okazja nurkowania ramię w ramię z własnym dzieckiem. Wspólne odkrywanie innego świata, bogatego w przezroczystość i kolorowego w korale daje dużo radości i rysuje wspomnienia, które zostaną na zawsze.”

Rafy Fury Shoals – trasa południowa

W programie uwzględnione zostały zarówno dobrze znane nam miejsca w rejonie Fury Shoals, do których uwielbiamy wracać, jak i te będące nowym i zaskakującym odkryciem. Claudia Reef, Heaven, Sataya, Malahi i Elphinstone to tylko niektóre z raf odwiedzanych przez nas podczas 6 dni nurkowych safari.

Fury Shoals charakteryzuje się przede wszystkim wielką różnorodnością formacji rafowych oraz niesamowitą ilością ryb. Uczestnicy safari mogą liczyć na bliskie spotkania z delfinami oraz nurkowania pośród korytarzy, jaskiń, kanionów, plateau i pięknych ogrodów koralowych. Zanurkujemy pośród tajemniczych labiryntów Malahi, odwiedzimy groty Claudia Reef, poświęcimy znacznie więcej czasu niż zwykle na fantastyczne ogrody koralowe.
Tak zaplanowana trasa umożliwi nam większe skupienie na fotografii podwodnej, rozmowach o faunie i florze, tańcom na pokładzie, relaksowi i życiu towarzyskim na łodzi.

Fury Shoals to jedyna trasa, na której możliwe jest dokończenie kursu podstawowego OWD.

Dodatkowe atrakcje:
😎grill na bezludnej wyspie
😎zajęcia snorkelingowe
😎nurkowania próbne dla osób nienurkujących
😎możliwość dokończenia kursu OWD
😎wodne zabawy na sky jecie
😎mnóstwo ciekawie podanych informacji o rybach i zwierzętach
😎wspaniała atmosfera
🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬

Zapraszamy na kolejne safari!

Zobacz naszą ofertę wyjazdów: trasy safari w Egipcie.

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!