rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Wakacyjne safari nurkowe w Egipcie 9-17 lipca 2022

BLOG

Wakacyjne safari nurkowe w Egipcie 9-17 lipca 2022

Opowiada Małgorzata – nasza instruktorka i współpracowniczka działu chorwackiego i wyprawowego w Nautica Safari,  prowadząca safari w terminie 9-16 lipca 2022, prywatnie mama dwóch synów i znakomita znawczyni kuchni na świecie :
„Swoje pierwsze safari nurkowe Julek odbył jako niemowlę. To był rejs majówkowy a on miał niecałe trzy miesiące. W porcie, przy przenoszeniu go z łodzi na łódź, z obawy przed upuszczeniem małego skarbu do wody, włożyliśmy go do plastikowej skrzynki nurkowej. Julek jeszcze wtedy nie pływał pod wodą😊, ale jak tylko podrósł chętnie ubierał na siebie maski i skafandry, a jako kilkulatek podpowiadał kursantom jak połączyć węże automatu z kamizelką. W końcu dorastał w centrum nurkowym.
Adaś mniej pływał, bo inaczej się u nas działo i mniej było okazji, a od 3 lat mieszkamy w Polsce, mimo to nurkowanie jest dla niego oczywistym sposobem poznawania świata. W zeszłym roku nurkował w Chorwacji na Visie, w Nautica Vis Diving Center ale dopiero w tym roku dostanie pierwszą licencję. 10. urodziny kończy 8. lipca, a dzień później wylatujemy do Egiptu, na łódź safari, gdzie w towarzystwie innych dzieciaków będzie kończył kurs OWD.
Płynę na rejs, na którym planujemy nurkowanie z dziećmi. To rzadka okazja, wybieramy nurkowiska na Fury Shoals, łatwe i płytkie, na przyjemny relaks pod wodą. Dzieci, które jeszcze nie nurkują – mogą zacząć z nami na basenie niedługo przed safari, a skończyć kurs razem z Adasiem – już podczas rejsu.
Chyba każdy nurkujący rodzic, tak jak ja, chce zabrać swoje dziecko pod wodę i wspólnie z nim cieszyć się wrażeniami z odkrywania podwodnego świata.
Mamy w grupie dzieci od 10 do 16 lat i jeszcze kilka wolnych miejsc. Zabierz swoją pociechę i popłyń z nami !”

Rafy Fury Shoals – trasa południowa

W programie uwzględnione zostały zarówno dobrze znane nam miejsca w rejonie Fury Shoals, do których uwielbiamy wracać, jak i te będące nowym i zaskakującym odkryciem. Claudia Reef, Heaven, Sataya, Malahi i Elphinstone to tylko niektóre z raf odwiedzanych przez nas podczas 6 dni nurkowych safari.

Fury Shoals charakteryzuje się przede wszystkim wielką różnorodnością formacji rafowych oraz niesamowitą ilością ryb. Uczestnicy safari mogą liczyć na bliskie spotkania z delfinami oraz nurkowania pośród korytarzy, jaskiń, kanionów, plateau i pięknych ogrodów koralowych. Zanurkujemy pośród tajemniczych labiryntów Malahi, odwiedzimy groty Claudia Reef, poświęcimy znacznie więcej czasu niż zwykle na fantastyczne ogrody koralowe.
Tak zaplanowana trasa umożliwi nam większe skupienie na fotografii podwodnej, rozmowach o faunie i florze, tańcom na pokładzie, relaksowi i życiu towarzyskim na łodzi.

Fury Shoals to jedyna trasa, na której możliwe jest dokończenie kursu podstawowego OWD.

Nie będziecie się nudzić 🙂 bo na safari czekają:
😎grill na bezludnej wyspie
😎zajęcia snorkelingowe
😎nurkowania próbne dla osób nienurkujących
😎możliwość dokończenia kursu OWD
😎wodne zabawy na sky jecie
😎mnóstwo ciekawie podanych informacji o rybach i zwierzętach
😎wspaniała atmosfera
🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬
Zapraszamy na safari z podróżnikami, którzy nie tylko z Wami zanurkują, ale też podzielą się wiedzą o swoich wyprawach po całym świecie.
Skorzystajcie z ich doświadczeń i barwnych wspomnień!

Na naszych safari

…to będzie długi, słoneczny lipiec:)

Zapraszamy na kolejne safari!

Zobacz naszą ofertę wyjazdów: trasy safari w Egipcie.

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!