rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Jakie leki zabrać na safari nurkowe

Jakie leki zabrać na safari nurkowe - Choć Morze Czerwone, jak każde inne, jest nieprzewidywalne, to na pewnych trasach można spodziewać się większego falowania niż na innych.

Jakie leki zabrać na safari nurkowe

Jakie leki zabrać na safari nurkowe - Choć Morze Czerwone, jak każde inne, jest nieprzewidywalne, to na pewnych trasach można spodziewać się większego falowania niż na innych.Apteczka – czyli absolutne MUST HAVE każdego rafokrążcy 🙂

Podstawowa zasada dotycząca chorowania na safari nurkowym oraz bezpośrednio przed nim brzmi następująco: NIE CHORUJEMY!

Czeka nas 6 fascynujących dni nurkowych w bardziej lub mniej legendarnych miejscówkach – jedno jest pewne – żal opuścić którąkolwiek z nich!

Specyfika safari nurkowego, poza wszystkimi swoimi zaletami, ma jeden zasadniczy mankament: na łodzi brak dostępnej całą dobę apteki. Wobec tego kierujemy się znanym powiedzeniem, że przezorny zawsze ubezpieczony i poświęcamy część miejsca w bagażu rejestrowanym na potencjalnie przydatne elementy apteczki.

Naturalnie, na łodzi safari znajduje się ogólnodostępna apteczka, jednak jej zasoby nie są nieograniczone.Poza najbardziej podstawowymi lekami opisanymi w poprzednim pytaniu zalecane jest zaopatrzenie się w następujące pozycje:

Po pierwsze – coś na niestrawność (np. cieszące się powodzeniem tabletki Rennie). Podczas safari możemy przypadkowo nałykać się słonej wody lub doznać bliższego kontaktu z miejscowymi mikroorganizmami. Poza tym łatwo zapomnieć się pośród wszystkich przysmaków oferowanych przez załogowych kucharzy i nabawić się słynnej „zemsty faraona”.

Po drugie – morze bywa niespokojne, a wtedy niektóre osoby zaczynają czuć się nie najlepiej. W takim wypadku na łodzi dostępny jest egipski lek na chorobę morską Dramanex. Nie polecamy go jednak w charakterze cukierków.. W takich okolicznościach sprawdza się również Aviomarin.

Po trzecie – newralgiczny temat jakim dla każdego nurka są uszy. Pamiętamy o ich ochronie oraz osuszaniu po wyjściu z wody. Popularna staje się suszarka do uszu lub w razie czego krople do uszu. W ramach profilaktyki przed wyjazdem zadbajmy o ich czystość pozbądźmy się z nich woskowiny za pomocą preparatów ją rozpuszczających.

Po czwarte – środki przeciwbólowe.

Po piąte – w razie odwodnienia, o które przy 4 nurkowaniach dziennie i przebywaniu na pełnym słońcu wcale nietrudno, polecamy Orsalit – płyn zapobiegający odwodnieniu organizmu.

Po szóste i ostatnie – jeśli wierzycie suplementy zabierzcie je ze sobą! (Nie można ograniczać prawa ludzi do przyjmowania substancji, po których czują się lepiej, czy też pewniej, albo też, skoro już o tym mowa, widzą małe tańczące fioletowe wróżki) Nam pozostaje życzyć Wam duużo zdrowia!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

Jakie leki zabrać na safari nurkowe - Choć Morze Czerwone, jak każde inne, jest nieprzewidywalne, to na pewnych trasach można spodziewać się większego falowania niż na innych.
ZApraszamy na

wyprawĘ Meksyk - Belize

termin 20 stycznia do 3 lutego 2022
  • dla entuzjastów  cenotów, rekinów,  fioletowych formacji koralowych, idealnie błękitnego Blue Hole w Belize i starożytnych miast Majów
  • wyprawę poprowadzi Tomasz Dutkiewicz – fotograf, podróżnik, instruktor nurkowania