rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Nurkowanie ze skuterem


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Nurkowanie ze skuterem

Jeszcze parę lat temu skutery nurkowe używane były tylko przez technicznych nurków podczas trudnych, głębokich nurkowań, nurkowań jaskiniowych czy przy pracach podwodnych. Dziś, możliwość skorzystania ze skuterów ma każdy nurek, który ukończył kurs podstawowy OWD. Tym, którzy nie mieli jeszcze takiej okazji, spróbujemy przybliżyć nieco ich zastosowanie i możliwości jakie nam dają podczas nurkowań turystycznych.

Czym są skutery nurkowe?

Zbudowane są najczęściej z aluminiowej lub plastikowej obudowy, wewnątrz której znajduje się silnik elektryczny oraz akumulatory i śruby napędowej z osłoną i uchwytem. Główna korzyść z korzystania ze skuterów to przede wszystkim pokonywanie dużych dystansów w krótkim czasie oraz ograniczenie pracy mięśni powodujące mniejsze zużycie gazu.

Korzystanie ze skuterów nie powinno sprawiać problemów – nurek trzyma za uchwyt jedną lub dwoma rękami, jednocześnie przyciskając włącznik. Puszczenie włącznika powoduje automatyczne zatrzymanie pracy skutera.

Podczas safari nurkowego istnieje możliwość wypożyczenia skutera na nurkowanie. Sprawdzi się on znakomicie podczas eksploracji dużych wraków, czy przy poszukiwaniu zwierząt na łatwiejszych nurkowaniach.

Czy do nurkowania ze skuterem potrzebne są dodatkowe uprawnienia?

Tak. Mimo iż korzystanie ze skuterów nie jest skomplikowane, należy zapoznać się z zasadami korzystania z nich, możliwych sytuacjach awaryjnych i sposobach radzenia sobie z nimi. Właśnie dlatego, w celu uzyskania uprawnień do nurkowania ze skuterem, należy wykonać kurs DPV (Diver Propulsion Vehicle). Istnieje możliwość zrealizowania kursu w naszej bazie w Chorwacji (oferta kursów) lub podczas safari nurkowego (terminy i cennik)

O czym należy pamiętać?

Nurkując ze skuterem musimy szczególnie uważać by nie płoszyć, nie straszyć i nie molestować zwierząt, szczególnie delfiny są wrażliwe ze względu na swój doskonały słuch i zmysł echolokacji.

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!