rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Plaże wyspy Hvar


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Plaże wyspy Hvar

Hvar jest wyspą o wyjątkowo nieregularnej linii brzegowej, dlatego też nie brak tu przepięknych dzikich plaż, małych i większych zatoczek. Plaże są różnorodne; zdecydowanie przeważają te żwirowe i kamieniste, jest i kilka piaszczystych; wszystkie jednak łączy jedno – krystalicznie czysta, szmaragdowa woda. Oto lista tych naszym zdaniem najpiękniejszych, które zobaczyć trzeba koniecznie.

Dubovica – piękna, stosunkowo szeroka żwirowa plaża położona po południowej stronie wyspy, ok. 8 km od Starego Gradu (ok. 8 min. jazdy samochodem nową drogą w stronę miasta Hvar). Do samej plaży trzeba zejść piechotą, ale śnieżka jest dogodna nawet dla dzieci. Kilkuminutowy spacer w dół wynagradza przepiękny widok: białe, drobne kamyki, płycizna, w której mogą „brzechtać się” maluchy oraz stara XIX wieczna rezydencja położona tuż przy plaży tworzą pocztówkowy krajobraz. Jest i mała restauracyjka, w której można posilić się na przykład owocami morza. Uwaga! przyda się parasol, który ochroni Was przed słońcem.

Milna – ok. 15 km i 15 min. jazdy od St.Gradu w kierunku Hvaru, duża zatoka podzielona na 3 części. Oferuje nie tylko kąpiele morskie i słoneczne (plaże z dużymi otoczakami, drobnymi kamykami oraz kamieniste) ale i duży wybór restauracji, w których, dzięki południowej wystawie, można zjeść kolację przy zachodzie słońca, słuchając jednocześnie szumu morskich fal.

Zaraće – pomiędzy Milną i Dubovicą – niesłychanie malownicze i absolutnie wyjątkowe miejsce. Wysunięty w morze kamienny ząb, u którego nasady stoi niewielki kościółek. Do plażowania raczej dla osób dorosłych. Wschodnia część cypla została zagospodarowana na restauracje rozlokowane na naturalnych kamiennych tarasach.

Rt Glavice – w odległości 6 km od St.Gradu, w okolicy uroczej miejscowości Vrboska – duży, zalesiony półwysep – idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym można przyjemnie spędzić cały dzień. Południowa część półwyspu to łagodne zejścia do wody i płycizny wyjątkowo dogodne nawet dla bardzo małych dzieci, nadmuchiwany mini aquapark dla nieco starszych pociech, sosnowy las jako naturalne schronienie przed słońcem, ścieżki spacerowe, a od północnej strony wygodne do leżenia wielkie kamienne głazy i restauracja – oto przepis na idealny letni dzień.

Exotic beach – w południowej części wybrzeża Hvaru, za legendarnym tunelem „Pitve” (przejazd którym jest atrakcją samą w sobie), w pobliżu wioski Sveta Nedjelja, w odległości ok. 7 min. spacerem od małej przystani jachtowej – czarująca niewielka, otoczona wielkimi głazami bajeczna żwirowa plażyczka.

Katarzyna Głydzik-Bojić

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!