rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Franek Przeradzki


Kadra Nautiki

Franek Przeradzki – Instruktor SSI, NAUI, HSA

Franek Przeradzki -

Rola w bazie: Instruktor

Stopień nurkowy: Instruktor SSI, NAUI, HSA

Kiedy będę w bazie: Wrzesień

Skąd jestem: Z Warszawy, ale jakoś się dogaduję z tymi Krakusami. Z tym, że ja wychodzę na dwór, a oni na pole.

Jak zacząłem nurkować: Nurkować chciałem odkąd pamiętam, a z maską i rurką nauczyłem się pływać szybciej niż bez nich. Po obejrzeniu Wielkiego Błękitu godzinami siedziałem w wannie wstrzymując oddech, a mama cierpliwie to znosiła. W 2000 roku zrobiłem pierwszą gwiazdkę CMAS-u w polskim jeziorze. Od 2007 roku jestem instruktorem.
Od kiedy pracuje z Nauticą: w 2006 roku mój inauguracyjny sezon Divemasterski spędziłem na Hvarze i było rewelacyjnie.

Gdzie nurkowałam:. Z polskich jezior przeniosłem się na Bałtyk, odwiedziłem Australię, później był Adriatyk, Irlandia, Egipt, Floryda, Karaiby, Filipiny, Tajlandia. Co prawda ciągnie mnie w wiele nowych miejsc, ale dalej Adriatyk i Bałtyk dają mi poczucie nurkowego spełnienia.

Ulubiona miejscówka w Chorwacji: D9. U wylotu zatoki Viskiej, kilkanaście metrów pod wodą rozciąga się podwodna równina zakończona uskokiem w stronę morza na głębokość 50 metrów. Na powierzchni to miejsce nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale pod wodą to miejsce tętni życiem. Skąd nazwa? Zgubiłem tam swój komputer nurkowy, a szukając go (bezskutecznie), poznałem tę okolicę jak własną kieszeń.

Poznaj kadrę Nautiki

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!