rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Baza nurkowa na wyspie Hvar


Zapraszamy na nurkowania rekreacyjne oraz kursy na różnych poziomach zaawansowania

Baza nurkowa Nautica w Starim Gradzie na Hvarze

Baza nurkowa Nautica działa w Chorwacji od 1998 roku. Od 2004 roku prowadzimy bazę w kompleksie hotelowym Helios, nad brzegiem Zalewu Starogradskiego.

W głównym pomieszczeniu centrum urządzone jest biuro i sala wykładowa ze sprzętem audiowizualnym. Bezpośrednio nad wodą znajduje się sprężarkownia i magazyn butli. Z tego miejsca wypływają łodzie na nurkowania turystyczne. Tutaj rozpoczynają swoje zajęcia grupy kursowe. Osoby nie nurkujące, opalając się, mogą obserwować podwodne poczynania swoich bliskich. Przed bazą znajduje się rozległy taras z kącikiem internetowym (free wi-fi).

Zapraszamy na kursy nurkowania po polsku. Baza nurkowa Nautica Stari Grad jest najlepszym i dostosowanym do szkoleń nurkowych miejscem. Łagodne zejście do wody po schodach znajdujące się bezpośrednio przy bazie, łagodnie opadające, piaszczyste dno, platformy szkoleniowe, wszystko to sprawi, że kurs nurkowania od podstaw będzie czystą przyjemnością. Szkolenia w centrum nurkowym prowadzą polscy instruktorzy, a nurkowania turystyczne polscy przewodnicy nurkowi.

Dla dzieci towarzyszących rodzicom w podróży miasteczko Stari Grad oferuje sporo atrakcji: ogródki jordanowskie, zjeżdżalnie do wody, huśtawki, korty tenisowe, boiska do gry. Dzieciaki doskonale czują się na tarasie przy naszej bazie, gdzie można wylegiwać się na hamakach i spędzać wesoło czas z rówieśnikami. Dzieci już od 8 roku życia mogą uczestniczyć w bardzo interesujących dla nich programach nurkowych, a od 10 roku życia w juniorskich kursach nurkowania.

Oferujemy zakwaterowanie w prywatnych apartamentach, lub w kompleksie hotelowym Helios z wyżywieniem lub bez. Proponowane przez nas kwatery w Starim Gradzie znajdują się od 100 do 500 metrów od bazy nurkowej Stari Grad. Więcej o zakwaterowaniu w Starim Gradzie.

Baza nurkowa na wyspie Hvar -Godziny otwarcia bazy

Działamy codziennie od 8.00 do 18.00, z wyjątkiem sobót.

W sobotę odbywa się zmiana turnusów i kwaterunek Gości.

Spotkanie organizacyjne w bazie odbywa się w niedzielę o godzinie 9 rano.

Zniżki, zniżki, zniżki!

Zniżka dla stałych Klientów – 5% zniżki na programy nurkowe i wypożyczony sprzęt dla Klientów Nautica.

Dla rodzin i grup – 5% zniżki na programy nurkowe i wypożyczany sprzęt dla każdej osoby w grupie powyżej 6 osób.

Wyposażenie bazy

Baza nurkowa na wyspie Hvar -Baza Stari Grad dysponuje:

100 butli: 12, 15, 10, 8 litrowe z zaworami DIN.

Ponadto…

do dyspozycji naszych Gości jest do wypożyczenia 30 kompletów sprzętu nurkowego (automaty, jackety, skrzydła x-deep, pianki: SCUBAPRO, EQUES, BARE), również sprzęt dodatkowy taki jak: 10 komputerów, bojki, latarki, kompasy, sprzęt do snorklingu.

Aparaty fotograficzne OLYMPUS.

Osoby przyjeżdżające na podstawowy kurs nurkowania powinny posiadać własny sprzęt ABC: płetwy, maska, fajka.

Butle nabijane są kompresorem TAURUS (wydatek 400l/min).

Pływamy łodzią nurkową 12,5 metrowa „Veritas” dla 20 nurków + obsługa.

Do dyspozycji instruktorów przyjeżdżających z grupą jest salka wykładowa wyposażona w pomoce audiowizualne – bez dodatkowych opłat.

Nurkowanie od podstaw dla dzieci 8-15 lat

Baza nurkowa na wyspie Hvar -Na specjalnie przygotowane programy nurkowe zapraszamy dzieci w wieku od lat 8-10. Na Kurs Junior Open Water Diver zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10-15 lat.

Dysponujemy sprzętem nurkowym dostosowanym do rozmiarów dziecka: pianki i jackety dziecięce, butle 7 litrowe.

Kursy i programy nurkowe rozpoczynają się z brzegu, tuż przy naszej bazie. W programach kursów podstawowych przewidujemy również nurkowania z łodzi.

Więcej o programach i kursach nurkowych dla dzieci w wieku od 10 lat

Fish Picnic – lokalna impreza dla naszych Gości

Baza nurkowa na wyspie Hvar -Raz w tygodniu, z myślą o wszystkich Gościach naszej bazy – czyli zarówno o osobach nurkujących, jak i o tych, które (jeszcze :)) nie nurkują, organizujemy Fish Picnik.

To adresowana przede wszystkim do rodzin wycieczka łodzią do jednej z zatoczek Półwyspu Kabal, oddalonej od naszej bazy o około 20 min. rejsu, gdzie na łonie natury, wśród aromatu ziół i upajającego zapachu śródziemnomorskiej roślinności, w kameralnej i rodzinnej atmosferze zarówno „nury”, jak i „nienury” mogą spędzić ze sobą trochę czasu…

Poplażować, popływać, posnoorkować a przede wszystkim pogawędzić przy chorwackim winku i zjeść świeżą, pachnącą rozmarynem, grillowaną rybę, przyrządzaną przez lokalnego kucharza na oczach uczestników picniku. Dla tych, którzy za rybą nie przepadają, proponujemy porcję grillowanego mięsa.

Jest to również dobra okazja i idealne miejsce, by spróbować swojego pierwszego nurkowania. Dlatego też dla osób, które zgłoszą to odpowiednio wcześniej z przyjemnością zorganizujemy nurkowanie intro.

Po mile spędzonym popołudniu – powrót do bazy nierzadko z pieśnią na ustach przy promieniach zachodzącego słońca.

Uwaga: impreza uzależniona jest od liczby osób chętnych.
Dzieci do lat 3 uczestniczą w imprezie bezpłatnie; do 12 roku życia mają 50% zniżki.

Zapraszamy serdecznie!!!

Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -
Baza nurkowa na wyspie Hvar -

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!