Top
 

Kursy nurkowania dla dzieci i młodzieży


W naszej bazie na Vis prowadzimy kursy i specjalizacje na wszystkich poziomach zaawansowania, w małych grupach, w przyjaznej, wakacyjnej atmosferze

Kursy i programy dla dzieci 8-10 lat

Pierwszy wdech z automatu, obserwacja ryb i krabów, nauka zasad zachowania pod wodą – to dla ośmiolatków kolosalne przeżycie!

Przeszkodą jest zwykle brak małego sprzętu, ale nie w naszej bazie. Tutaj, w grupie rówieśników, dzieci wkraczają do fascynującego, podwodnego świata w bezpiecznym towarzystwie naszego instruktora.

Dzieci w wieku od 8-10 lat zapraszamy na programy nurkowe, obejmujące naukę nurkowania do maksymalnie 4 metrów głębokości. Nurkowania i wstępne zajęcia teoretyczne odbywają się w formie zabawy, przyjaznej i przystępnej dla dzieci w tym wieku. Dzieciakom pod wodą stawiane są rożne wyzwania tak by każde nurkowanie było dla nich interesujące. Dzieci mogą uczestniczyć w jednorazowym nurkowaniu lub w całym programie składającym się z serii nurkowań. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymują pamiątkowy dyplom.

Polecany termin: lipiec i sierpień, ponieważ wtedy jest u nas dużo rodzin z dziećmi, więc dzieciaki bawią się pod wodą z rówieśnikami, a to jest najbardziej atrakcyjne dla dzieci! Spytaj nas o fajne apartamenty blisko bazy. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i potwierdzenie dostępności terminu.

Kurs nurkowania dla dzieci 10-15 lat – Junior Open Water Diver

Dzieci i młodzież od 10-tego roku życia zapraszamy do bazy na kurs nurkowania Junior OWD. Po 5 dniach szkolenia dzieci w wieku 10-12 lat otrzymują uprawnienia do nurkowania do 12 metrów z rodzicem (opiekunem) lub co najmniej divemasterem. Dzieci i młodzież 12-15 lat otrzymują certyfikat uprawniający do nurkowania do 18m z pełnoletnim płetwonurkiem. Po ukończeniu 15 roku życia można zaktualizować uprawnienia Junior OWD na OWD. Po ukończeniu podstawowego kursu nurkowania można kontynuować edukację nurkową i zdobywać kolejne stopnie i certyfikaty.

Kursy nurkowania dla dzieci 10-12 lat odbywają się w małych grupach. Na jednego instruktora przypada maksymalnie 4 kursantów. Dysponujemy sprzętem nurkowym dostosowanym dla dzieci – rozmiary jacketów, wielkość butli nurkowych, skafandry nurkowe. Jest to niezwykle ważne by dziecko czuło swobodę i mogło uczyć się w sprzęcie dostosowanym a nie dla dorosłych! Dlatego zapraszamy do bazy Nautica, gdzie mamy odpowiednią ilość sprzętu nurkowego. Zajęcia odbywają się z brzegu, tuż przy bazie. Dzieci przebywają na olbrzymim tarasie hotelowym przy naszej bazie, nie są narażone na jakikolwiek ruch uliczny i samochodowy. Dzieci mogą uczestniczyć w kursie wraz z opiekunami. Kurs jest dostosowany do potrzeb zarówno dzieci jak i dorosłych. Po prostu dwa ostatnie nurkowania dorosłych mogą odbyć się troszkę głębiej (dzieci maksymalna głębokość 12 metrów, dorośli 18 metrów).

Wymagania wstępne:

  • Minimalny wiek: 10 lat dla Junior OWD
  • Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 metrów w dowolnym czasie i dowolnym stylem
  • Brak przeciwwskazań do nurkowania
  • Posiadanie własnego sprzętu ABC, (oczywiście w bazie jest możliwość wypożyczenia, ale lepiej jest mieć idealnie dopasowane, własne płetwy i maskę)
  • Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na przystąpienie do kursu

Kurs nurkowania od 15 lat – Open Water Diver

Młodzież od 15-tego roku życia oraz dorosłych zapraszamy do naszej bazy na kurs nurkowania Open Water Diver w organizacji SSI. Po zaledwie 5 dniach szkolenia zdobędziecie uprawnienia do nurkowania do 18 metrów z innym płetwonurkiem. Po ukończeniu podstawowego kursu nurkowania można kontynuować edukację nurkową i zdobywać kolejne stopnie i certyfikaty w dowolnej organizacji nurkowej.

Kursy nurkowania rozpoczynają się w niedziele, więc na miejscu powinniście być w sobotę by odpocząć po podróży. W Chorwacji otrzymacie podręcznik do nurkowania, odbędziecie 5 sekcji teoretycznych zakończonych egzaminem. Zrealizujecie 9 nurkowań w tym pierwsze 5 odbędzie się z brzegu tuż przy naszej bazie. Zajęcia odbywają się w języku polskim z polską kadrą instruktorską. (O zajęcia w innym języku zapytaj w biurze). Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach.

Aby rozpocząć szkolenie należy mieć ukończone 15 lat i umieć przepłynąć 200 m (styl nie jest oceniany).

Zgoda rodziców

Na miejscu rodzice powinni podpisać zgodę na nurkowanie dziecka, dokument informujący o potencjalnym ryzyku związanym z nurkowaniem ze sprzętem powietrznym oraz zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka. Zgodę podpisują oboje rodzice, więc jeśli jedzie tylko jeden rodzic lub podejmujecie się opieki dziecka, którego nie jesteście prawnym opiekunem, poproście o formularz w biurze Nautica tak by na miejsce przyjechać już z gotowymi, podpisanymi dokumentami.

Prosimy o zapoznanie się z przeciwwskazaniami do nurkowania rekreacyjnego

Jeśli na którekolwiek z pytań dotyczących stanu zdrowia dziecka odpowiedź jest twierdząca konieczna jest wizyta u lekarza. Lekarz powinien wystawić zaświadczenie o „braku przeciwwskazań do nurkowania rekreacyjnego”.

Kontakt do lekarza nurkowego można otrzymać u nas w biurze. Aby uczestniczyć w nurkowaniach, każda osoba musi wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia.

Aby nurkować bezpiecznie, należy być w dobrej kondycji i nie mieć nadwagi oraz dysponować podstawowymi umiejętnościami pływackimi. Wszystkie przestrzenie powietrzne w Twoim organizmie – takie jak zatoki i ucho środkowe muszą być normalnie zbudowane i zdrowe. Nie powinny nurkować osoby cierpiące na choroby serca, choroby dróg oddechowych, przekrwienia, epilepsję, astmę, inne poważne schorzenia, a nawet chwilowo zakatarzone. Jeżeli przyjmujesz lekarstwa, zasięgnij porady lekarza i instruktora przed przystąpieniem do nurkowań.

Zapisy i więcej informacji

12 626 00 36 wew. 12, 797 025 124

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00-17:00

Zobacz cennik
Przejdź do formularza rezerwacji

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!