Top
 

Podstawowy kurs nurkowania w Chorwacji


W naszej bazie na Vis prowadzimy kursy i specjalizacje na wszystkich poziomach zaawansowania, w małych grupach, w przyjaznej, wakacyjnej atmosferze

Podstawowy kurs nurkowania

Możesz go zrealizować w naszej bazie na wyspie Vis

Naszym Gościom w ramach aktywnych wakacji proponujemy podstawowe kursy nurkowania.

Kurs Open Water Diver odbywa się w systemie międzynarodowej federacji SSI.

Po zaledwie 5 dniach intensywnego kursu zdobędziecie certyfikat uprawniający Was do dalszego nurkowania do 18 metrów głębokości (dzieci 12 lat do 12 metrów). Kurs nurkowania odbywa się zawsze pod bezpośrednią kontrolą polskiego instruktora nurkowania, po kursie będziecie mogli nurkować w parze z osobą posiadającą te same lub wyższe uprawnienia nurkowe. Wydawany przez nas certyfikat poświadcza zdobyte przez Was umiejętności i jest uznawany w centrach nurkowych na całym świecie.

Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, po kursie możecie nurkować turystycznie lub kontynuować szkolenie na kursach specjalizacyjnych i zaawansowanych.

Proponowany przez nas kurs nurkowania w Chorwacji realizowany jest w małych grupach, w wakacyjnej atmosferze Chorwacji. Zajęcia odbywają się w naszym centrum nurkowym położonym bezpośrednio przy plaży, z której odbywają się pierwsze nurkowania. Nurkujemy w spokojnej, płytkiej zatoczce, w  warunkach wody „basenopodobnej”. Oprócz naszych Gości nie ma tam innych nurków, więc nurkowania są bardzo kameralne. Woda w Adriatyku ma temperaturę od 17-25C w zależności od terminu przyjazdu. Uczestnik otrzymuje skafander nurkowy dostosowany do tej temperatury (i jest to na pewno wygodniejsze niż nurkowanie w grubych piankach w warunkach polskich jezior). Morze jest bardzo przejrzyste, można pozwolić sobie na dużą swobodę.

Ostatnie cztery nurkowania w ramach kursu podstawowego odbywają się z łodzi nurkowej, co stanowi sprawdzian praktyczny nabytych umiejętności

Po kursie możecie też od razu wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności i dokupić sobie dodatkowe nurkowania turystyczne –  czysta rekreacja!

Warunki przystąpienia do kursu nurkowania

 • Wiek: min 10 lat dla certyfikatu Junior OWD i 15 lat dla OWD.
 • Umiejętności pływania pozwalające przepłynąć 100 metrów w dowolnym czasie i dowolnym stylem.
 • Brak przeciwwskazań do nurkowania: proszę zapoznać się z przeciwwskazaniami stan zdrowia kursanta, (Jeśli na któreś pytanie z ankiety odpowiesz tak, powinieneś przedstawić zaświadczenie od lekarza „o braku przeciwwskazań do nurkowania”. Z takim zaświadczeniem możesz przystąpić do naszego kursu).
 • Posiadanie własnego sprzętu ABC – maska, fajka, płetwy (najlepiej jest mieć własne dobrze dopasowane płetwy i maskę).
 • Osoby niepełnoletnie: konieczna jest pisemna zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych.

Przebieg kursu

Podstawowy kurs nurkowania w Chorwacji obejmuje:

 • Pięć modułów teoretycznych (wykłady, filmy, quizy, nauka własna z podręcznika lub on-line)
 • Pięć nurkowań w płytkiej wodzie (z brzegu) w kompletnym sprzęcie nurkowym
 • Cztery nurkowania na wodach otwartych

Kurs nurkowania przeważnie rozpoczynamy w niedziele, a kończymy we czwartki. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu lub w apartamentach, zapraszamy do naszego centrum nurkowego – tam poznacie dokładny rozkład zajęć i dowiecie się o której i gdzie odbywa się spotkanie organizacyjne następnego dnia (czyli w niedzielę). Będziecie mieli również okazję poznać swojego instruktora nurkowania.

W czasie trwania kursu zajęcia nurkowe zazwyczaj rozpoczynają się o godzinie 9 rano, a kończą wczesnym popołudniem. Godziny popołudniowe możecie spędzić na plażowaniu lub zwiedzaniu wyspy i miasteczka, albo na spacery i kolację w jednej z kameralnych knajpek i restauracji.

Po zakończeniu kursu możecie – jako certyfikowani nurkowie – wykupić sobie dodatkowe nurkowania turystyczne w naszej bazie.

Cena kursu OWD

https://nautica.pl/nurkowanie-chorwacja/cennik/

 • 5 sesji nurkowych w płytkiej wodzie (ćwiczenia)
 • 4 nurkowania na wodach otwartych – 2 dni z łodzi
 • 5 wykładów teoretycznych
  sprzęt: butla nurkowa + powietrze, balast, jacket, automat oddechowy, skafander nurkowy, ABC

Zapisy i więcej informacji

12 626 00 36 wew. 12, 797 025 124

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00-17:00

Zobacz cennik
Przejdź do formularza rezerwacji

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!