rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji


Zapraszamy do polskiej bazy nurkowej NAUTICA

Na Vis możecie dojechać w kilkanaście godzin własnym autem lub dolecieć liniami Wizzair do Splitu i stamtąd promem dostać się na wyspę. Obecnie wystarczy mieć paszport covidowy lub zaświadczenie o tym, że jest się ozdrowieńcem i przyjęło pierwszą dawkę szczepionki.

Wyspa Vis zaprasza nurków na wrześniowe nurkowania w ciepłych wodach Adriatyku 🙂

Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -We wrześniu w bazie Nautica Vis będą królować kursy wrakowe SSI Advanced Wreck Diving!
Wyspa Vis to jedne z najlepszych wraków na Adriatyku. W takich pięknych okolicznościach będzie się można nauczyć między innymi poręczowania i dowiedzieć po co nurkowi prosiak Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -.
W skład kursu wrakowego wchodzą 4 nurkowania, warsztaty sprzętowe na powierzchni i wykład teoretyczny.
Taki kurs to świetny wstęp do wymarzonego safari wrakowego lub wyprawy do “świętej ziemi” wielbicieli wraków czyli na Truk…
*Prosiak – ciężarek, zwykle o wadze 15-30 kilo, służący do obciążenia liny zrzucanej przez załogę łodzi nurkowej na wrak, na którym nie ma stałej liny opustowej.
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -Zgłoszenia: rezerwacje@nautica.pl, 797 025 124
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -

Co zobaczycie?

Kultowe miejsca nurkowe: wraki Vassilios i Brioni oraz B-24, groty na Bilim Boku, kolorowe ściany Glavnej, amfory przy wysepce Host i mnóstwo innych. Wszystkie miejsca nurkowe możecie obejrzeć na zdjęciach w aplikacji NurkoViska

Dodatkowym atutem będzie zwiedzanie zabytkowych miasteczek, bunkrów z II wojny światowej ze stanowiskami dział przeciwlotniczych, pięknych plaż i opuszczonych, kamiennych osad w terminie, w którym nasi Goście są jedyną grupą nurkową na wyspie ma swój niezaprzeczalny urok.

Wakacje w Chorwacji to:

… poranki przy kawie z widokiem na Zatokę Viską, pół dnia na łodzi nurkowej,  wycieczki rowerowe, hamak i książka na plaży; ciepłe, pachnące ziołami powietrze, wieczory przy stoliku w klimatycznej knajpce, leniwy spacer po oświetlonych złotym światłem uliczkach Visu – to wszystko możesz mieć już wkrótce!

Jak dojechać? Samochodem osobowym do przystani promowej w Splicie  i stamtąd prom na wyspę Vis. Z Polski do Chorwacji  prowadzą dwie trasy: szybsza – ale dłuższa – przez Austrię i Słowenię (1200 km) lub krótsza, krajobrazowa przez Słowację i Węgry (960 km). Alternatywnie można lecieć do Splitu lub wybrać przejazd autokarem. Wszystkie opcje dokładnie opisaliśmy na naszej stronie: https://nautica.pl/nurkowanie-chorwacja/vis/dojazd/

Gdzie zamieszkać? Zamieszkaj w jednym z wielu apartamentów u miejscowych Gospodarzy. Do dyspozycji są apartamenty 2 i 3 pokojowe z łazienką i kuchnią. Wybraliśmy miejsca w najlepszych lokalizacjach i o dobrej relacji standardu do ceny.

    Dla  2-3 osób:
Apartament jednopokojowy dla maksymalnie trzech osób, klimatyzowany, z tv, wi-fi, składający się z sypialni z dużym łóżkiem małżeńskim oraz salonu z aneksem kuchennym i rozkładaną sofą oraz łazienki z prysznicem. Wyjście na balkon, z którego rozciąga się widok na Zatokę Viską.
Cena za cały apartament w terminie wrześniowym: 64 EUR / dobę. W cenie ubezpieczenie zwykłe i nurkowe, taksa klimatyczna, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, opieka naszego rezydenta.

https://drive.google.com/drive/folders/0B9tSazsOym8kVV9NcW1UQlBEVUU?usp=sharing)

    Dla 4-6 osób:

Apartament z pięknym, widokowym tarasem z meblami ogrodowymi, dwiema sypialniami i dwiema łazienkami, salonem z jadalnią i dużym aneksem kuchennym. W każdej sypialni znajduje się łóżko małżeńskie, a apartament wyposażony jest w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem, dodatkową rozkładaną sofę w salonie, pralkę i żelazko. Do dyspozycji Gości jest także bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu oraz prywatny parking.

Cena za cały apartament w terminie wrześniowym: 85 EUR / dobę. W cenie ubezpieczenie , taksa klimatyczna, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, opieka naszego rezydenta.

https://drive.google.com/drive/folders/0B9tSazsOym8kemVNQ0lXMnhfMms?usp=sharing

Kurs nurkowania:  dla osób, które chcą zdobyć licencję samodzielnego nurka proponujemy kurs Open Water Diver, cena 360 EUR + 75 EUR za materiały i certyfikację.

Kurs trwa 4-5 dni, zapewniamy pełny sprzęt i szkolenie przez polskiego instruktora.

Dla osób posiadających licencję nurkową:  codzienne wycieczki nurkowe na 2 nurkowania

2 nurkowania / 1 dzień : 80 EUR
4 nurkowania / 2 dni: 145 EUR
6 nurkowań / 3 dni: 190 EUR
8 nurkowań / 4 dni:  240 EUR
10 nurkowań / 5 dni: 270 EUR

W cenie nurkowania: polski przewodnik, sprężone powietrze, butla (10l, 12l lub 15l), balast, transport na miejsce nurkowania, ciepłe i zimne napoje, przekąska.

Wrzesień w Chorwacji  to także świetna okazja do wybrania się na wycieczkę morską lub spróbowania przygody z nurkowaniem.

Try Scuba (Spróbuj nurkowania) przeznaczone jest dla osób, które nigdy nie nurkowały: program od 50 EUR – wprowadzenie do nurkowania na płytkiej wodzie, do 5 m, z instruktorem.

Zapraszamy! Słońce zapewnione 🙂

rezerwacje@nautica.pl

797 025 124

Chorwacja dojazd 2021, obostrzenia

Jak wjechać do Chorwacji?

Warunki przekraczania granicy Chorwacji od 1 lipca
>posiadanie paszportu covidowego
lub
>potwierdzenie szczepienia 2x lub 1 x Johnson ważne od 14 do 210 dni
lub
>potwierdzenie przechorowania Covid-19 o ile w czasie 180 dni od zachorowania przyjęto pierwszą dawkę szczepionki i od jej przyjęcia nie minęło 210 dni
lub
>posiadanie negatywnego testu PCR ważnego 72 godziny lub antygenowego ważnego 48 godzin
a
>dzieci do lat 12 bez testu
Wytyczne dotyczą granicy: lądowej, powietrznej i morskiej

Którędy jechać do Chorwacji w 2021?

Wszystkie kraje na drodze do Chorwacji zezwalają na ruch tranzytowy. Można jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, a także przez Słowację i Węgry.

Szczegółowe zasady przekraczania granic w poszczególnych krajach:

CZECHY: tranzyt do 12h. Na okoliczność TRANZYTU z Polski przez Czechy do 12h nie trzeba posiadać aktualnych testów, a jedynie wykazać wiarygodny powód przejazdu przy ew. kontroli.

ŹródłoAmbasada Polska w CzechachZasady tranzytu przez Czechy.

AUSTRIA: tranzyt bez ograniczenia czasowego, możliwe jest zatrzymywanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie. Od 14 stycznia 2021 roku przekroczenie granicy austriacko-czeskiej jest możliwe tylko na określonych przejściach granicznych.

Drasenhoven – Mikulov

Frates – Slavonice

Gmünd-Böhmzeil – České Velenice

Gmünd-Nagelberg – Halámky

Grametten – Nová Bystřice

Hohenau – Břeclav

Kleinhaugsdorf – Hatě

Laa/Thaya – Hevlín

Oberthürnau – Vratěnín

Reintal – Poštorná

Retz – Satov

Retz – Znojmo

Schöneben – Zadní Zvonková

Summerau – Horní Dvořiště

Weigetschlag – Studánky

Wullowitz – Dolní Dvořiště

ŹródłoAmbasada Polski w Austrii

SŁOWENIA: tranzytem do 6h, możliwe jest zatrzymywanie się na stacjach benzynowych. Kontrola graniczna między Austrią i Słowenią odbywa się tylko na wyznaczonych punktach:
Karavanke – Karawankentunnel
Ljubelj – Loibltunnel
Sentilj (autostrada) – Spielfeld
Gornja Radgona in
Gedorovci

Na granicy pomiędzy Słowenią a Chorwacją otwarte są wszystkie punkty kontrolne.
ŹródłoAmbasada Polski na Słowenii

SŁOWACJA: tranzyt do 8h, bez zatrzymywania się, możliwe jest zatrzymywanie się na stacjach benzynowych. Nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19.

Niektóre polsko-słowackie przejścia graniczne są zamknięte:

Radoszyce-Palota

Ożenna-Nižná Polianka

Muszynka-Kurov

Leluchów-Čirč

Szczawnica-Lesnica

Niedzica-Lysá nad Dunajcom

Łysa Polana-Tatranská Javorina

Chochołów-Suchá Hora

Winiarczykówka-Bobrov

Ujsoły-Novot’

ŹródłoAmbasada RP na Słowacji.

WĘGRY: tranzyt do 24 h. Na granicy pomiar temperatury, należy okazać voucher biura podróży lub poświadczenie rezerwacji apartamentu/hotelu.

Można poruszać się tylko wyznaczonymi trasami

ŹródłoAmbasada RP na Węgrzech

NIEMCY: swobodny tranzyt, wjazd bez testu.

Podczas tranzytu należy stosować się do ograniczeń funkcjonujących w Niemczech np. w samochodzie może się znajdować nie więcej niż 5 osób z dwóch gospodarstw domowych. Podczas podróży samochodem twarz kierowcy musi być rozpoznawalna. Jeżeli w pojeździe znajdują się osoby z innego gospodarstwa domowego, powinny zakrywać usta i nos maseczką medyczną.

ŹródłoInformacje dla podróżujących przez Niemcy

Kwarantanna po powrocie do Polski

10-dniowa kwarantanna dotyczy wszystkich, którzy przekraczają granicę Polski przy powrocie z Chorwacji niezależnie od środka transportu (samochód/autobus/samolot).

Zwolnienie z obowiązku odbycia kwarantanny wjazdowej:

-przy przekraczaniu granicy wymagane jest okazanie JEDNEGO z wymienionych dokumentów:

-potwierdzenie szczepienia 2 tygodnie po przyjęciu drugiej szczepionki

-potwierdzenie przechorowania ważne 180 dni

-negatywny wynik testu PCR lub antygenowego ważne 48 h, jeśli pobyt jest dłuższy niż 10 dni, dziesiątego dnia należy ponownie wykonać test

-dzieci do lat 7 bez testu

Testy wykonujemy na własny koszt. Kontrole na granicy odbywają się wyrywkowo.

ŹródłoZasady zwolnienia z kwarantanny wjazdowejRozporządzenie z 19 marca 2021 oraz Rozporządzenie z 29 marcaNowe zasady podróżowania do Polski

Aktualne obostrzenia panujące w Chorwacji obowiązujące od 1 marca 2021:

nakaz noszenia maseczek we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni, jeśli nie można zachować 1,5 m dystansu,

ograniczenie funkcjonowania obiektów gastronomicznych – żywność i napoje mogą być serwowane wyłącznie na tarasach otwartych lub innych otwartych przestrzeniach usługowych. Dostępne wszędzie opcje dań i napojów „na wynos” z odbiorem własnym lub dowozem bezpośrednim. Godziny pracy ustalone są między 6:00-22:00 (regionalne przepisy dla Sibenik-Knin i Split-Dalmatia do 20:00).

zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach 22:00-6:00 (w regionach Sibenik-Knin i Split-Dalmatia 20:00-6:00)

zakaz organizowania w jednym miejscu wszelkich wydarzeń i zgromadzeń publicznych, w których bierze udział więcej niż 25 osób,

odmowa organizacji imprez kulturalnych z udziałem dużych zespołów wykonawców (np. opery, musicale),

ograniczenie czasu pracy piekarni i obiektów sprzedających pieczywo do godz. 22.00,

ograniczenie liczby pasażerów w transporcie publicznym do 40% przewidzianych miejsc.

Wykaz wszystkich aktualnych obostrzeń znajdziecie tutaj – Ograniczenia w Chorwacji.

Nurkowy wrzesień na wyspie Vis

 • zabytkowe miasteczko
 • plaże
 • restauracje z owocami morza
 • baza nurkowa z polską załogą
 • pełna oferta kursów nurkowych z polskimi instruktorami
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
 • wraki
 • jaskinie
 • ściany
 • bunkry i podziemne tunele
 • plenery fotograficzne
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

Nurkowy wrzesień 2021 na wyspie Vis w Chorwacji -
ZApraszamy na

SAFARI na malediwach

5-12 grudnia, trasa południowa
 • dla entuzjastów rekinów, mant i pięknych formacji koralowych,
 • luksusowa łódź Adora
 • kameralna grupa