Top
 

Eko-tydzień na wyspie Vis 2023


Czerwiec 2022

Eko-tydzień na wyspie Vis

Każdy sezon zaczynamy od wielkiego sprzątania dna! W 2023 będziemy także sprzątać podwodny świat podczas nurkowań na wyspie Vis. Ostatnie akcje udowodniły, że to MA SENS. Kilka ton śmieci, resztki zardzewiałych beczek i mnóstwo opon zostało wywiezionych na wysypisko, a dzieciaki, biorące udział w akcji nauczyły się wiele o ekologii, żółwiach, ukwiałach i… sprzątaniu swoich pokoi 🙂

Podobnie jak w zeszłym sezonie połączymy akcję sprzątania świata (na razie w obrębie Morza Śródziemnego, ale kto wie…) z kursem Ekologii Żółwi Morskich. Spotkania z tymi sympatycznymi stworzeniami mają miejsce także w Chorwacji!

To jeden z siedmiu gatunków żółwi, które możemy dziś spotkać. Mieszkają na Ziemi ponad 110 milionów lat! Prawie cały cykl życiowy spędzają w wodach mórz i oceanów, a powiedzenie że nie są przesadnie towarzyskie to w ich przypadku gruby eufemizm ;). Poza okresami rozrodu nie komunikują się nawet ze sobą nawzajem…

Warto zainteresować się tymi stworzeniami i posłuchać jak opowiada o nich Ewelina Heil – biolog morza, oceanograf i instruktorka nurkowania. Ewelina z wielkim zapałem zajmuje się w bazie Nautica Vis Diving Center edukacją ekologiczną. Jej entuzjazm udziela się wszystkim 🙂 Pooglądacie też zdjęcia podwodne i posłuchacie Piotra Stósa i Piotra Kudełko, fascynatów fotografii makro!

Jak będzie wyglądał eko-tydzień?

Oprócz zwykłego pakietu 10 nurkowań czeka Was prezentacja o ekosystemie chorwackich wysp, kurs Ekologii Żółwi Morskich i sprzątanie podwodnej części Zatoki Stonca, podczas którego wyzbieramy wszystko co się da (nurkowanie i wypożyczenie sprzętu dla certyfikowanych nurków oczywiście free), a potem będziecie uczestniczyć we wspólnym posiłku na plaży. Zebrane śmieci przewieziemy na wysypisko i do segregowalni.

Eko-tydzień na Vis – szczegółowy plan

Chorwacja, wyspa Vis

11-17 czerwca 2023

Niedziela 11/06:

rano – powitanie:
check dive,
po południu – 1 nur z łodzi,
prezentacja o podwodnej przyrodzie na Visie

Poniedziałek 12/06:

rano – 2 nurkowania,
po południu – kurs Ekologia Żółwi Morskich (prezentacja)

Wtorek 13/06:

rano – 2 nurkowania,
po południu – kurs Ekologia Żółwi Morskich (prezentacja)

Środa 14/06:

rano – podwodne sprzątanie Visu, sprzęt i nurkowanie free
wieczorem: grill

Czwartek 15/06:

rano – 2 nurkowania

Piątek 16/06:

rano – 2 nurkowania,
wieczorem – impreza na zakończenie

Cena

310 euro (10 nurkowań) + 70 euro (kurs Ekologia Żółwi Morskich) 

Rezerwacja

+48 797 025 124

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

Safari 23 - 30.11.2023

ZAPRASZAMY!

Trasa: Daedalus + Fury Shoals

Łódź: Marselia Star