rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Eko-tydzień na wyspie Vis


Czerwiec 2022

Eko-tydzień na wyspie Vis

Jak co roku, także i w 2022 będziemy sprzątać podwodny świat podczas nurkowań na wyspie Vis. Dotychczasowe akcje w ramach Clean the World prowadzone na Visie i na Hvarze przyniosły całe ciężarówki śmieci wydobytych z morskiego dna i przewiezionych do punktów odbioru odpadów.

Tym razem połączymy akcję sprzątania świata (w obrębie Morza Śródziemnego:)) z kursem Ekologii Żółwi Morskich. Czy wiecie, że zeszłej jesieni do naszej viskiej plaży podpłynął przyjaźnie nastawiony żółw karetta?

To jeden z siedmiu gatunków żółwi, które możemy dziś spotkać. Mieszkają na Ziemi ponad 110 milionów lat! Prawie cały cykl życiowy spędzają w wodach mórz i oceanów, a powiedzenie że nie są przesadnie towarzyskie to w ich przypadku gruby eufemizm ;). Poza okresami rozrodu nie komunikują się nawet ze sobą nawzajem…

Warto zainteresować się tymi stworzeniami i posłuchać jak opowiada o nich Ewelina Heil – biolog morza, oceanograf i instruktorka nurkowania. Ewelina z wielkim zapałem zajmuje się w bazie Nautica Vis Diving Center edukacją ekologiczną. Jej entuzjazm udziela się wszystkim!

Jak będzie wyglądał eko-tydzień?

Oprócz zwykłego pakietu 10 nurkowań czeka Was prezentacja o ekosystemie chorwackich wysp, kurs Ekologii Żółwi Morskich i sprzątanie podwodnej części Zatoki Stonca, podczas którego wyzbieramy wszystko co się da (nurkowanie i wypożyczenie sprzętu dla certyfikowanych nurków oczywiście free), a potem będziecie uczestniczyć we wspólnym posiłku na plaży. Zebrane śmieci przewieziemy na wysypisko i do segregowalni.

Eko-tydzień na Vis – szczegółowy plan

Chorwacja, wyspa Vis

5-10.06.2022

Niedziela 5/06:

rano – powitanie:
check dive,
po południu – 1 nur z łodzi,
prezentacja o podwodnej przyrodzie na Visie

Poniedziałek 6/06:

rano – 2 nurkowania,
po południu – kurs Ekologia Żółwi Morskich (prezentacja)

Wtorek 7/06:

rano – 2 nurkowania,
po południu – kurs Ekologia Żółwi Morskich (prezentacja)

Środa 8/06:

rano – podwodne sprzątanie Visu, sprzęt i nurkowanie free
wieczorem: grill

Czwartek 9/06:

rano – 2 nurkowania

Piątek 10/06:

rano – 2 nurkowania,
wieczorem – impreza na zakończenie

Cena

295 (10 nurkowań) + 70 euro (kurs Ekologia Żółwi Morskich)

Rezerwacja

+48 797 025 124

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!