rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Nurkowanie Azory


maj/czerwiec 2023

Termin: 23 maja do 3 czerwca 2023 (12 dni)

Wyspa Faial, Ocean Atlantycki, nurkowania w wulkanicznych krajobrazach w obszarze parku narodowego – rekiny, wieloryby, delfiny i graniki

Wulkany, kaldery, klify, wodospady – trekking z przewodniczką

Butikowy hotel 4*w pobliżu bazy nurkowej

Zwiedzanie Lizbony z przewodniczką

Prowadzący: Piotr Stós i Dominika Aleksanderek

Wyprawa nurkowa na Azory

Azory. Wyspy niezwykłe. Prawie wpół drogi między Europą a Ameryką, są jednym z najlepiej strzeżonych sekretów naszego kontynentu. Na styku płyt tektonicznych, układów barycznych; wiecznie zielone jak tropiki, ale już statecznie chłodne jak Europa. Życie kształtuje tutaj niestrudzona natura – wiatrem, wodą, lawą i słońcem. Wszechotaczająca, pełna kwiatów zieleń spływa ze zboczy gór i kalder wygasłych wulkanów. Maleńkie i bardzo kolorowe miasteczka to błyszczą w słońcu to giną w chmurach. Azory zachwycają spokojem, niespotykaną łagodnością oraz wyjątkową kuchnią. Zwiedzimy je nie tylko pod wodą, ale także w towarzystwie polskiej przewodniczki, dla której Azory to nie tylko wielka miłość, ale również dom. Elementom historii, tradycji i przyrody tych niezwykłych wysp towarzyszyć będą opowieści o codziennym życiu na środku Atlantyku oraz ciekawostki, których nie znajdzie się w żadnych przewodnikach.

Informacje o wyprawie

Wyprawa na Azory – zakwaterowanie

Hotel do Canal 4* położony jest na wyspie Faial. Ten butikowy hotel, inspirowany tradycją i historią wyspy, oddalony o 10 minut spacerem od przystani żeglarskiej, z widokiem na zatokę i górę Pico, posiada 60 pokoi. Do dyspozycji Gości przygotowano takie udogodnienia, jak restauracja, całodobowa recepcja, obsługa pokoju oraz bezpłatne WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Dla relaksu dostępna jest sauna i łaźnia turecka. Jasne pokoje z drewnianymi meblami mają wygodne i szerokie łóżka, a łazienki są zaopatrzone w suszarki. Hotel znajduje się bardzo blisko bazy nurkowej. Pokoje wyposażono w klimatyzację, ogrzewanie i sejf. W odległości krótkiego spaceru znajdziemy minimarkety i targ. Wybraliśmy to miejsce ze względu na świetne opinie oraz doskonałe położenie, zapewniające dostęp do miasteczka i blisko położonych restauracji. Oprócz tego w samym hotelu restauracja z lokalnymi specjałami – Clipper – serwuje posiłki przez cały dzień. Codziennie rano na miejscu serwowane jest bardzo dobre śniadanie w formie bufetu. Niezawodny i uśmiechnięty personel to duży atut tego miejsca.

Nurkowanie na Azorach

Nurkujemy z bazą Norberto Divers. To pionierska 5-gwiazdkowa baza i sklep nurkowy założone 1996 roku. Prowadzi ją Norberto Serpa, który ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie, jest zawodowym nurkiem, instruktorem freedivingu i współpracownikiem na Wydziale Oceanografii i Rybołówstwa Uniwersytetu Azorów. Jest także aktywnym uczestnikiem badań nad wielorybami, mantami i rekinami błękitnymi.

Azory to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na Atlantyku. Sezon nurkowy trwa od kwietnia do października. Miejsca nurkowe są bardzo zróżnicowane i mogą zaspokoić każde preferencje na wszystkich poziomach doświadczenia, a między wyspami Faial i Pico znajduje się ponad 20 miejsc nurkowych.

Najczęściej odwiedzane miejsca nurkowe znajdują się w rezerwacie morskim wokół wyspy Faial, blisko bazy.

Temperatura wody waha się między 20 a 24ºC w miesiącach wiosenno-letnich, więc zazwyczaj wystarczy pianka o grubości 5 mm lub 7 mm.

Życie morskie na wyspie Faial i Pico jest fantastyczne! Będziemy mieli okazję poobserwować wśród skał wielkie graniki, ośmiornice i mureny, a także małe stworzenia, takie jak kolorowe ślimaki nagoskrzelne. Pojawi się też jedna z najszybszych ryb w oceanie, rekin błękitny ( Prionace glauca ). To nurkowanie z rekinami nie jest klasyfikowane jako nurkowanie głębokie – nurkowie będą znajdować się między powierzchnią a 10 metrami. Spotkamy też gatunki rezydentne, które możemy obserwować przez cały rok, takie jak kaszaloty, delfiny pospolite, delfiny Risso i delfiny butlonose , a także niektóre gatunki wędrowne, które możemy obserwować wiosną: płetwale błękitne, wieloryby Sardinheira , wieloryby bossa.

Plan wyjazdu nurkowego Azory 2023

PRZELOTY Warszawa-Lizbona-Ponta Delgada-Horta

Bagaż 23 kg +10 kg podręczny

TP1205 G 23MAY 2 WAWLIS 1255 1600
S4 153 G 24MAY 3 LISHOR 1510 1655
S4 150 G 02JUN 5 HORLIS 1025 1355
TP1204 G 03JUN 6 LISWAW 0645 1145

23.05

Wylot z Warszawy do Lizbony, nocleg

24.05

Dopołudniowe zwiedzanie tajemniczych miejsc miasta z „Sekretami Lizbony”, wylot do Ponta Delgada, przelot do Horty, zakwaterowanie w Hotel do Canal****

25.05

Dzień nurkowy

26.05

Dzień nurkowy

27.05

Whalewatching

28.05

Dzień nurkowy

29.05

Dzień nurkowy

30.05

Dzień nurkowy

31.05

Pieszy szlak trekkingowy z opowieściami o endemicznych roślinach i zwierzętach, historii wyspy i społeczności Azorów.
Obiad z lokalnymi daniami, a popołudniu wycieczka busem po najpiękniejszych miejscach na wyspie. Odwiedzimy m.in. kalderę oraz księżycowy obszar ostatniej erupcji na lądzie na Azorach – wulkan Capelinhos.

01.06.

Plażowanie, pakowanie, zakupy przedwyjazdowe, zdjęciowanie 🙂

02.06.

Poranny przelot do Lizbony przez Ponta Delgada, spacer uliczkami Alfamy, kawa, drinki i najsłynniejsze ciastka Portugalii – pasteis de nata

03.06

Powrót do Warszawy

Trekking (31 maja)

Rano ruszymy na szlak przygody! Wybierzemy się na pieszy trekking po niebieskiej wyspie. Ważne: na trekking należy wysmarować się kremem do opalania, zabrać okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty i ubrania, kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową oraz butelkę z wodą. Dlatego potrzebne będą na tym wyjeździe małe plecaki!

Po obiedzie pojedziemy na wycieczkę busem po najpiękniejszych miejscach na wyspie. Zatrzymamy się w fantastycznych punktach widokowych, z widokiem na sąsiednie wyspy i na Ocean Atlantycki. Odwiedzimy m.in. kalderę na Faial oraz niemalże księżycowy obszar ostatniej erupcji na lądzie na Azorach – wulkan Capelinhos. Tam zapoznamy się lepiej z potęgą wulkanów – im w końcu zawdzięczamy istnienie Azorów!

Cena

2250 EUR plus 3180 zł przelot

Cena zawiera:

 • wszystkie transfery i przeloty
 • noclegi ze śniadaniami w Lizbonie, pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • zwiedzanie Lizbony z przewodniczką
 • noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu w Horta, pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 5 dniowy pakiet nurkowy:
  – 12l lub 15l butle DIN z powietrzem
  – balast
  – opiekę lokalnych przewodników
  – wycieczkę z obserwacją wielorybów
 • wycieczkę trekkingową na wulkan, obiad, zwiedzanie wyspy
 • opiekę polskich przewodników
 • ubezpieczenie nurkowe i turystyczne
 • gadget wyprawowy

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

 • obiadokolacji
 • opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Harmonogram płatności:

przy rezerwacji: 3180 zł i 600 EUR
do 15/01: 600 EUR
do 15/03: reszta wpłaty

Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
EUR PL 48 2490 0005 0000 4600 2895 5711

Pytania i rezerwacja:

rezerwacje@nautica.pl
797 025 124, 797 025 114

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!