Top
 

Similany / Tajlandia – nurkowanie i zwiedzanie


Styczeń 2023

Wyprawa Tajlandia Similany w terminie 14-29 stycznia 2023

Temperatura powietrza: 31 stopni

Temperatura wody: 27 - 30 stopni

Rekomendowany skafander: 3 mm

Prowadząca: Małgorzata Paulo

Więcej informacji praktycznych
Szczegóły wyjazdu

Opis wyprawy Similany / Tajlandia

Zwiedzanie Tajlandii

Natura objawia się w Tajlandii w formach zapierających dech w piersi. Słonie, rekiny (w wodach wokół Similanów pływa ich aż 15 gatunków) spadające kokosy i rwące wodospady mogłyby nam co prawda odebrać ten dech na zawsze, ale w tym życzliwym i pełnym uśmiechu otoczeniu wszystko staje się bezpiecznym ornamentem, oplecionym wokół pięknych nurkowisk.

Zwiedzimy Phuket, przepłyniemy na kajakach park Khao Sok, który wygląda jak plan zdjęciowy z filmu Avatar i rozpłyniemy się pod zręcznymi rękami masażystów. Będziemy też codziennie jeść bezkonkurencyjne pyszności! Pobujamy się na hamakach i poćwiczymy jogę na plaży. Mamy nadzieję, że obejrzymy rosnące tutaj – największe na świecie, metrowej średnicy kwiaty raflezji i fruwające gdzieniegdzie największe motyle – pawice atlas. No dobrze, ale przecież dla nas najważniejsze są nurkowania;)

Nurkowanie na Similanach

Similany są jednym z najbardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. To dziewięć wysp, wokół których lawirujemy pomiędzy płytkimi nurkowiskami rafowymi, a głębokimi, skalistymi ścianami, gdzie w silnych prądach żerują rekiny i manty. Prądy wywoływane są przewidywalnymi pływami – różnica poziomów sięga 3 metrów, oraz nieprzewidywalnymi ruchami wód piętrzonych przez wiatry na Oceanie Indyjskim. Temperatura wody waha się w granicach 27 – 30 stopni, a widoczność od 15 do ponad 40 metrów.

Similany oferują 2 typy nurkowisk. Zachodnie strony wysp to skaliste, porośnięte twardymi koralami ściany, odwiedzane przez rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki i ostroboki. Natomiast wschodnie są piaszczyste, z połaciami korali rogatych, kilkunastometrowymi głowami korali mózgowych, gorgoniami i setkami gatunków ukwiałów. Zamieszkują je wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki i miniaturowe koniki morskie.

Najbardziej znane miejsca nurkowe to Richelieu Rock, Koh Tachai i Koh Bon, gdzie można oglądać manty. Oprócz mant zobaczymy napoleony, rekiny lamparcie, orlenie i żarłacze rafowe. Podczas nocnych nurkowań pod wodą aż gotuje się od polujących na siebie stworzeń! Richelieu Rock to skała w kształcie podkowy składająca się z dużego centralnego szczytu, otoczonego mniejszymi pinaklami, których każdy centymetr został skolonizowany przez miękkie koralowce, ukwiały, gąbki beczkowate i gorgonie. Można tam spotkać rekiny wielorybie, manty, barrakudy i ogromne graniki.

Wyspy nie są zamieszkałe. Na wielu są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy. Pomiędzy nurkowaniami wybierzemy się pontonem na spacer i sesję zdjęciową.

Pomimo, że dobre warunki nurkowe wykraczają poza okres październik – maj, Similany są zamykane dla ochrony życia morskiego na pozostałą część roku. To dobrze świadczy o gospodarzach tych raf!

Tajlandia / Similany 2023 – plan wyprawy

Poniżej znajdziecie szczegółowy plan naszej wyprawy.
Wszystkie formalności przed wyjazdem – wizowe, ubezpieczeniowe i entry pass załatwia Nautica Safari. Prosimy tylko o przesłanie skanu paszportu.

14/01 Wylot z Warszawy o 15:45

– lot liniami Qatar z przesiadką w Doha

15/01 Przylot na Phuket

– zakwaterowanie w hotelu Kata Palm Resort****. Kolacja – street food.

16/01 Wycieczka po Phuket z masażem i kolacją

– 1001 historii o Tajlandii – wszystko czego chcielibyście się dowiedzieć o tym kraju, a baliście się zapytać ;). Najciekawsze historie, ciekawostki, anegdoty o tajskim życiu codziennym, zwyczajach, religii, szkole, wierzeniach – w programie:

 • opowieści o zwyczajach pogrzebowych w miejscu zrzucania prochów zmarłych do morza
 • spotkanie z mnichem u stóp Wielkiego Buddy
 • składanie darów w kompleksie świątynnym Wat Chalong
 • prawdziwie tajskie lody kokosowe w bułce jak do… hot doga
 • spacer wśród zabytkowych chińsko-portugalskich kamieniczek starego miasta Phuket
 • masaż tajski w najlepszym salonie masażu na wyspie
 • egzotyczna kolacja, którą zapamiętacie na długo (rum bez limitu:)

17/01 Po południu przejazd do portu, zaokrętowanie na safari

Pakujemy walizki i oddajemy je do przechowalni w hotelu, a po południu mini busy zabierają nas do portu, gdzie zaokrętujemy się na łódź safari. Czeka na Was wygodna łódź z fantastyczną obsługą i przepysznym jedzeniem, pełnym świeżych warzyw i owoców morza.

18-19- 20/01 Safari nurkowe

– 4 nurkowania dziennie.

21/01 Safari nurkowe

– 3 nurkowania, powrót na Phuket. Plażowanie.

22/01 Wycieczka do dżungli Khao Sok, nocleg w resorcie na palach.

– to będzie prawdziwe spotkanie z dziką przyrodą. Jezioro Chaoren, o powierzchni ponad 160 ha, powstało przy okazji budowy zapory, dostarczającej prąd elektryczny dla całej prowincji. Jezioro pokonamy tradycyjną łodzią długorufową, w otoczeniu strzelistych wapiennych skał. Po drodze do resortu zwiedzimy jaskinię i popływamy w zatoce. Wieczór spędzimy w resorcie, odcięci od zasięgu, na rozmowach – jak sprzed ery internetu. Drugiego dnia czekają na nas przygody w dżungli: spływ kajakiem rzeką Sok w krajobrazie przypominającym scenografię do filmu Avatar. Po smacznym lunchu popołudnie spędzimy w dżungli. Przejdziemy spacerem malowniczą ścieżką do skalnego wodospadu, pod którym orzeźwicie się po gorącym dniu.

23- 24/01 Wycieczka do dżungli Khao Sok, powrót na Phuket

25/01 Plażowanie

26/01 Wycieczka „Między Niebem a Piekłem” – opcjonalnie

27/01 Plażowanie

28/01 Plażowanie, kolacja pożegnalna, przejazd na lotnisko, wylot o 01:00

– na sposób popularny zarówno w Polsce jak i w Tajlandii – ucztujemy. Zjemy górę owoców morza: krewetek, krabów, kalmarów, muli, przegrzebków, langustynek, różnych gatunków ryb, świeżych ostryg. Dla ułatwienia trawienia dodamy do tego nielimitowaną ilość białego wina. Prosto z uczty pojedziemy na lotnisko.

29/01 przylot do Warszawy 12:05

Safari nurkowe na Similanach

4* stabilna łódź dla 22 gości. Wygodne kajuty na dolnym i górnym pokładzie, wszystkie z prywatnymi łazienkami. Duża, świetnie zaprojektowana przestrzeń nurkowa, sporo miejsca do wspólnego spędzania wolnego czasu: salon, jadalnia, części wypoczynkowe, pokład słoneczny.

Plan safari – 4 dni/4 noce, 15 nurkowań

 • Dzień 0 – późnym popołudniem zaokrętowanie na łodzi, przygotowanie sprzętu, formalności, kolacja. Łódź wyrusza z portu w stronę Similanów.
 • Dzień 1,2,3 – 4 nurkowania dziennie.
 • Dzień 4 – 3 nurkowania, po późnym lunchu powrót na ląd

Hotel Kata Palm Resort ****

Hotel butikowy, urządzony w stylu dalekowschodnim. Hotel znajduje się w centrum miasteczka Kata, kilka minut spacerem od piaszczystej plaży. Pokoje Deluxe, przestronne, z możliwością dostawki dla 3. osoby.

Cena i zasady płatności

2 390 USD + 3 700 PLN

W cenie pakietu:

 • 10 noclegów w pokoju dwuosobowym Deluxe w hotelu Kata Palm Resort na Phuket
 • Safari nurkowe na łodzi Deep Andaman:
  15 nurkowań,
  butla 12 l z powietrzem,
  balast,
  opieka przewodnika,
  pełne wyżywienie,
  nocleg w kajucie dwuosobowej standard na dolnym pokładzie
  posiłki wymienione w programie:
 • Wycieczki lądowe:
  Kultura i obyczaje na Phuket,
  dwudniowa do dżungli Khao Sok (polski przewodnik, wszystkie opisane atrakcje i bilety wstępu)
 • Wszystkie transfery
 • Ubezpieczenie podróżne i nurkowe
 • Przelot na trasie Warszawa – Phuket – Warszawa

W cenie nie ma:

 • Opłaty za Park Narodowy Similany i Suriny – ok. 80 USD (płatne gotówką na miejscu w lokalnej walucie)
 • Dopłaty 120 USD od os do kajuty Ocean View oraz 300 USD do kajuty Master
 • Dobrowolnych napiwków podczas wycieczek i safari: wycieczki w sumie ok. 20 USD, safari 100 USD
 • innych gazów i wypożyczenia sprzętu

Płatności:

Wpłata rezerwacyjna 890 USD + 3 700 PLN
II rata do 31/07 500 USD
III rata do 30/09 1 000 USD

Numer konta:

Nautica Safari S.j. 30-056 Kraków; ul. Toruńska 5
Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
EUR PL 48 2490 0005 0000 4600 2895 5711
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Ważne informacje

 • paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu; powinien mieć dwie wolne strony obok siebie, formalności związane z wyjazdem są po naszej stronie, prosimy o przesłanie skanów paszportów
 • wszyscy wyjeżdżający muszą być zaszczepieni
 • wszystkie formalności przedwyjazdowe: wiza, entry Pass, ubezpieczenia załatwia Nautica Safari
 • testy PCR przed wylotem i na miejscu płatne są we własnym zakresie – na miejscu ok. 1800 THB, ale oczywiście tu wiele może się zmienić do lutego…
 • waluta obowiązująca na miejscu: THB (baty, 1 BAT = 0,12 pln)
  strefa czasowa plus 6 godzin w stosunku do czasu polskiego
 • napięcie w sieci: 220 V. Gniazdka elektryczne są przystosowane do wtyczek z dwoma bolcami, chyba że macie wtyczki z uziemieniem (brak trzeciej dziurki w gniazdkach)
 • zawory INT, przejściówki są na łodzi, można zabrać własne przejściówki.
 • każdy nurek powinien mieć swój komputer, bojka jest zalecana,
  wymagany stopień OWD, zalecany AOWD
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji możemy zawrzeć w ramach polisy z UNIQUA i kosztuje ono 2,8% ubezpieczonej kwoty. Szczególne warunki są opisane w par. 27,28 https://nautica.pl/wp-content/uploads/OWU-Uniqa.pdf Składkę można opłacić maksymalnie 5 dni kalendarzowych od zawarcia umowy, tzn. my musimy mieć przelew zaksięgowany najpóźniej w 4. dniu od zawarcia umowy – musi być to dzień roboczy, żebyśmy zdążyli zgłosić do ubezpieczenia w odpowiednim czasie.
  Uwaga! Ubezpieczenie nie pokrywa rezygnacji z tytułu pozytywnego wyniku testu na COVID lub faktu objęcia kwarantanną. Dotyczy wyłącznie nagłego zachorowania na Covid potwierdzonego orzeczeniem lekarskim.

Rezerwacja:

Aby zarezerwować wyjazd, prosimy o mail na adres:

rezerwacje@nautica.pl

12 626 00 36 wew. 12, 797 025 124

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!