Top
 

Safari rodzinne w Egipcie

BLOG

Safari rodzinne w Egipcie

Nie ma większej frajdy, niż robić wspólnie z dziećmi coś, co także NAS, dorosłych, cieszy!

🌊💖

Jedną z takich rzeczy jest wspólne nurkowanie.

A rodzinne safari nurkowe to przeżycie z gatunku topowych!

Młodzież a morze

Pomysł Nautica Safari zasadza się wokół rodzinnej fascynacji nurkowaniem. Wspólny pobyt na dużej łodzi nurkowej, codziennie inne miejsca nurkowe, dużo młodzieży na pokładzie, która natychmiast się integruje i wzajemnie nakręca. Do tego stopnia, że nawet wstawanie na pierwsze poranne nurkowanie o 6 (!) nie jest dla nich żadnym wyzwaniem!

Na rafach Fury Shoals znajdziecie płytkie, kolorowe rafy, bajeczne korytarze porośnięte gorgoniami, mnóstwo zwierząt, a wreszcie na tej trasie  dzieciaki i dorośli mają szansę  oglądać delfiny w ich naturalnym środowisku. Na rafie Dolphin House mieszkają dwie wielkie rodziny butlonosów. Snorklowanie z nimi to za każdym razie ogromne przeżycie. Filmiki kursują potem w internecie przez długie tygodnie…

Pro-eko

Kto by przypuszczał, że zbieranie śmieci może tak wciągnąć! Cumujemy przy Siyul, zabieramy worki na śmieci i zasuwamy po dość sporej wyspie w poszukiwaniu plastikowych butelek, styropianu i innych śmieci wyrzuconych przez morze. Jednocześnie obserwujemy wędrówki krabów, które pozostawiają za sobą ślady, wyglądające jakby zrobił je miniaturowy traktor. Norki dużych krabów omijamy z respektem, a gniazda morskich ptaków obserwujemy przez lornetkę.

Nie samym nurkowaniem człowiek żyje

Trzy nurkowania dziennie, a czasem dodatkowo jedno nocne to sporo, nawet dla takich wulkanów energii jak dzieci i młodzież od 10 do 18 roku życia. Skoki do wody, szaleństwa na Jet-cie w kształcie płaszczki ciągniętym za zodiakiem, tańce, przysłuchiwanie się wykładom o morskiej faunie, nauka puszczania bojki lub pływania ze skuterem podwodnym i wreszcie kursy – deep, nitrox, nurkowanie z pontonu, nurkowanie nocne i wiele innych. To tylko kilka aktywności na safari rodzinnym! Bardzo poszukiwanym zajęciem było także, ku zdziwieniu wszystkich rodziców – popołudniowe leżakowanie… J

A co mamy do jedzenia na safari nurkowym? Same pyszności. 5 posiłków dziennie – śniadanie, lunch i kolacja w formie bufetu plus przekąski w postaci pizzy, popcornu, pączków, owoców i soków wyczerpują pragnienia i apetyt każdego młodego (i starszego) człowieka.

Ile trwa safari nurkowe?

Safari nurkowe trwa 7 dni. Wylecieć można z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska, i już po 4 godzinach lotu jesteśmy w Marsa Alam, gdzie wsiadamy na łódź w Port Galib.

W rejonie Fury Shoals spędzamy 5 dni. Przez dwa dni nurkujemy na rafach w pobliżu Marsa Alam.

Jakie są opinie o rodzinnym safari nurkowym?

Jednak największym skarbem tego rejsu był rodzinny czas razem. Mam nadzieję, że na kolejny rejs wybierze się więcej dziewczynek, bo to wspaniała przygoda! Bo na pokładzie były mamy z synami i ojciec z córką. Mam nadzieję, że na następny rejs pojedzie więcej dziewczynek, bo to wspaniała przygoda!

Ania Olej-Kobus, uczestniczka rejsu, mama dwóch synów, podróżniczka i autorka bloga Afrykanka

 

Dla wielu rodziców taki rejs jest najlepszą okazją do nurkowania ramię w ramię i butla w butlę z własnym dzieckiem J. Wspólne odkrywanie podwodnego świata daje dużo radości i tworzy wspaniałe wspomnienia.

Małgosia Paulo, mama dwóch synów, prowadząca z  NAUTICA Safari

 

Macie pytania? Dzwońcie na 797 025 117 do Kasi Jaglarz. Ona wie wszystko o safari, przelotach i trasach.

Najbliższe miejsca na 19 sierpnia!

A to najbliższe safari rodzinne: 19 – 26 sierpnia 2023

W programie uwzględnione zostały zarówno dobrze znane nam miejsca w rejonie Fury Shoals, do których uwielbiamy wracać, jak i te będące nowym i zaskakującym odkryciem. Claudia Reef, Heaven, Sataya, Malahi i Elphinstone to tylko niektóre z raf odwiedzanych przez nas podczas safari.

Trasa safari nurkowego charakteryzuje się przede wszystkim wielką różnorodnością formacji rafowych oraz niesamowitą ilością ryb. Uczestnicy safari mogą liczyć na bliskie spotkania z delfinami oraz nurkowania pośród korytarzy, jaskiń, kanionów, plateau i pięknych ogrodów koralowych. Zanurkujemy pośród tajemniczych labiryntów Malahi, odwiedzimy groty Claudia Reef, poświęcimy znacznie więcej czasu niż zwykle na fantastyczne ogrody koralowe.

Dodatkowe atrakcje:
😎nurkowania próbne dla osób nienurkujących
😎mnóstwo ciekawie podanych informacji o rybach i zwierzętach
😎wspaniała atmosfera
😎stretching o zachodzie słońca
🐬🐬🐬🐬🐬🐬🐬

Zapraszamy na kolejne safari!

Zobacz naszą ofertę wyjazdów: trasy safari w Egipcie.

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!