Top
 

Wyprawa Raja Ampat-Bali galeria zdjęć

BLOG

Wyprawa Raja Ampat-Bali galeria zdjęć

Wyprawa Raja Ampat z Nautica Safari.
Czujemy się tak, jakby minął już miesiąc, bo wrażeń jest sporo 🙂 Budzą nas o 6:10 przez interkom – najpierw gra cicha muzyczka, a potem miły głos informuje: goood morning ladies and gentleman, first dive today!
Wszystko jest idealnie zorganizowane. Nasz oznaczony numerami sprzęt jest już na dingi. Wystarczy zabrać z pokoju fotograficznego naładowane i przygotowane aparaty i ruszamy.
A pod wodą cuda! Jest jak w filmie Hitchkoka … Zaczęło się trzesieniem ziemi, a potem napięcie rosło 🙂 Nasz główny Guide zaznaczył, abyśmy nie spodziewali się cudów na check divie. I faktycznie. Były pipefishe, masa ślimaków nagoskrzelnych oraz rekin wobegong. Wiruje nam w głowach od kolorów, kształtów i ilości niespotykanych stworzeń. Nie wiadomo na co skierować obiektyw i nieuchronnie pojawia się frustracja wyboru między szerokim kątem a makro.
Cwaniaki z kompaktami wygrywają. 🙂 Ogromne ławice plataksów przeplatają się z miniaturowymi krabami orangutanami i maleńkimi leaf fish. Wczoraj na ostatnim nurkowaniu spłukaliśmy się prawie do zera, bo na przystanku przypłynęła manta..
Przepych tych raf nas powalił. Rawki błazenki, ośmiornice, koniki pigmejskie (nawet niebieskie!) bamboo shark…Nieprawdopodobne, że takie miejsca jeszcze istnieją!

Zapraszamy na wyprawy z Nauticą!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!