Top
 

Dominika Aleksanderek


Kadra Nautiki

Dominika Aleksanderek – przewodnik nurkowy SSI

Rola w firmie: marketing i organizacja biura w Krakowie – bo przecież ktoś to musi robić:), przewodnik na safari i wyprawach

Stopień nurkowy: Divemaster SSI

Kiedy będę: w czerwcu i wrześniu na Visie oraz na wyprawach i safari nurkowych przez cały rok

Skąd jestem: Kraków – miasto smogu , w którym sytuacja dojrzała do tego, żeby uznać palenie śmieci za grzech ciężki. Za to świetnie robi na ćwiczenie długich bezdechów.

Kiedy zaczęłam nurkować: w 1998 roku, kiedy okazało się, że praca biurowa w firmie nurkowej to jednak za mało 🙂

Od kiedy pracuję z Nautiką: od początku jej istnienia (1997)

Gdzie nurkowałam: Polska, Hiszpania, Chorwacja, Francja, Włochy, Morze Czerwone, Malediwy, Belize, Palau, Meksyk, Indonezja.

Ulubiona miejscówka w Chorwacji: ileż można mieć ulubionych miejsc? Ja mam ich setki! Szczupłość miejsca zmusza do ostrych wyborów, zatem tylko trzy: Campanella – przepiękna podwodna skalna „dzwonnica”, porośnięta lasem fioletowych gorgonii – magiczne miejsce, pełne koloru, gry świateł i zadziwiających stworzeń. Drugie miejsce – Bili Bok – olśniewająca biała plaża, z której wślizgujemy się do kilku, położonych bardzo blisko siebie, jaskiń. Jedna z nich to dwuosobowa norka, inna –hangar dla samolotu, we wszystkich chłodno, przejrzyście, błękit wejścia zawsze majaczy w tle. Trzecie miejsce w moim osobistym rankingu zajmuje wrak kutra na głębokości 37-52 m. Drewniana konstrukcja pokładu i maszty wyglądają na nienaruszone, przy burtach powiewają sieci i wyłaniający się z głębin Fortunal sprawia wrażenie statku-widmo.

Poznaj kadrę Nautiki

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!