Top
 

Baza nurkowa na wyspie Vis


Nautica Vis jest bazą zarówno rekreacyjną, jak i techniczną. Prowadzimy również kursy nurkowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Zapraszamy!

Centrum nurkowe na wyspie Vis jest czynne od 1 czerwca 2024 – można już rezerwować – rezerwacje@nautica.pl!

Nasze centrum nurkowe mieści się na parterze hotelu Issa, w miejscowości Vis

Na ponad 200 mpowierzchni bazy mieści się: biuro, przestrzeń socjalna dla Gości, dwa magazyny na suszący się sprzęt nurkowy, kompresorownia, toalety oraz reb-room. W biurze zastaniecie specjalne miejsce do ładowania latarek, komputerów, telefonów itp. oraz kącik kawowy.

Na wyposażeniu bazy nurkowej mamy około 100 butli stalowych z zaworami DIN, 15- oraz 12-litrowych, jedno- i dwu-zaworowych. Wypożyczamy pełną rozmiarówkę pianek, butów i płetw; skrzydła, komputery, kompasy, automaty oddechowe i latarki. Dla naszych Gości mamy także butle stage powietrzne i tlenowe, twinsety, automaty czyste tlenowo i suche skafandry.

Dzięki uprzejmości firmy OLYMPUS dysponujemy zestawami do fotografii podwodnej, do wypożyczenia w bazie. Dla zainteresowanych istnieje możliwość odbycia kursu fotografii podwodnej, a zaawansowanych fotografów zapraszamy na warsztaty fotografii podwodnej prowadzone przez Piotra Stósa (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja).

Wypożyczamy także skutery nurkowe firmy SUEX oraz proponujemy szkolenia skuterowe.

Nautica Vis jest bazą zarówno rekreacyjną jak i techniczną. Dla nurków technicznych z uprawnieniami mieszamy nitrox do 100% i trimix.

Aby do nas dojechać, po opuszczeniu promu należy od razu skręcić w prawo, jadąc drogą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Po 5 minutach jazdy samochodem z łatwością odnajdziecie po lewej stronie ulicy Hotel Issa. Nasza baza nurkowa mieści się w budynku hotelu po prawej stronie od głównego wejścia. Jest oznakowana szyldami i banerami. Przed wejściem do bazy zawsze wiszą kolorowe, gościnne hamaki, huśtawki oraz stoją rozstawione leżaki. Nic, tylko odpoczywać ?

Naprzeciw hotelu i bazy na żwirowej plaży można się opalać i kąpać w morzu, obserwując jednocześnie adeptów pierwszego nurkowania i podstawowych kursów nurkowania. A dla nurków z certyfikatami jest to również wyśmienite miejsce do zrealizowania check dive’a – pierwszego nurkowania sprawdzającego. Nurkowania nocne w tym miejscu przeszły już do legendy!

W bazie nurkowej Vis nurkowania turystyczne odbywają się z brzegu lub jednej z trzech jednostek pływających.

Nurkowania odbywają się w turze porannej i popołudniowej.

W czasie jednego wypłynięcia zazwyczaj wykonuje się 2 nurkowania w dwóch różnych miejscach nurkowych.

Turystyka nurkowa

Zapraszamy nurków z certyfikatem nurkowym na nurkowania w ramach tzw. „pakietów turystyki nurkowej”.

W zaledwie jeden tydzień zobaczysz: wraki statków, samolotów, amfory greckie i rzymskie, niedostępne z żadnej innej bazy jaskinie, groty i kawerny podwodne. Do tego na każdym nurkowaniu bogaty świat zwierząt: gorgonie, langusty, skorpeny, mureny, ośmiornice, ślimaki nagoskrzelne, kraby i mątwy.

Nautica Vis nie stosuje żadnych dopłat za nurkowania na wrakach i w parkach narodowych.

Realizujemy nurkowania z łodzi w dwóch turach: porannej i popołudniowej, za każdym razem jest to wypłynięcie na 2 nurkowania. W razie potrzeby, popołudniowe wypłynięcia mogą być realizowane na pojedyncze nurkowania. Na pojedyncze nurkowania pływamy również Łosiem – pontonem zabierającym na pokład maksymalnie 6 nurków. Realizujemy również nurkowania z brzegu – dojazd busem. W każdym tygodniu organizujemy też co najmniej jedno nurkowanie nocne.

Wszystkie nurkowania prowadzone są przez certyfikowanych przewodników nurkowych lub instruktorów. Przed każdym nurkowaniem na łodzi odbywa się bardzo precyzyjna odprawa i omówienie miejsca nurkowego, dlatego zaawansowani nurkowie mogą wybrać opcję samodzielnego nurkowania (z partnerem).

Turystykę nurkową można wzbogacić o elementy szkolenia i uzyskać zaawansowany stopnień nurkowy lub wybraną specjalizację, np.: AOWD, DEEP, skutery, fotografia podwodna i inne.

Więcej o kursach

W cenie: butla balast, polski przewodnik, transport na miejsce nurkowe.

Zobacz pełny cennik nurkowań i zakwaterowania

Nurkowania techniczne są to nurkowania dekompresyjne, wymagające dodatkowej asysty na łodzi, szczególnie przy podawaniu i odbieraniu sprzętu, trwające dłużej niż 60 minut i są nurkowaniami rozliczanymi według cennika nurkowań technicznych. Nurkowania te nurkowie planują i realizują samodzielne na podstawie własnych uprawnień i umiejętności.

Szkolenia nurkowe

Na miejscu realizowane są szkolenia nurkowe na każdym poziomie, od kursów podstawowych, specjalizacyjnych, aż po szkolenia techniczne i rebreatherowe. Szkolimy w systemie SSI. Zapraszamy!

Szczególnie polecamy specjalizację DPV, czyli nurkowanie z podwodnym skuterem. Spróbujcie, a już nigdy nie będziecie chcieli machać płetwami…

Nie każde szkolenie nurkowe musi być kursem, kończącym się certyfikacją – zapraszamy na rozmaite warsztaty. Godne uwagi są tygodniowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez Piotra Stósa i innych czołowych fotografów.

Osobom, które kochają nurkowanie, jednak z niechęcią noszą na plecach ciężki sprzęt, polecamy zajęcia i kursy freedivingowe, na zamówienie w niektórych terminach.

Więcej o szkoleniach

Reb-room

Pomieszczenie dedykowane szczególnie dla wymagających Gości. W pomieszczeniu znajduje się 10 stanowisk na rebreathery. Każde stanowisko wyposażone jest w indywidualnie zamykaną szafkę, oświetlenie oraz podłączenie do prądu.

Wypożyczalnia sprzętu – zasady

W cenie dowolnego pakietu nurkowego, oprócz obsługi nurkowań, zawarte jest wypożyczenie butli 12- lub 15-litrowej, jedno-, a w miarę dostępności, również dwuzaworowej, oraz balastu. Bez opłat wypożyczamy aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS. Pozostały sprzęt nurkowy i sprzęt techniczny wypożyczamy za dodatkowymi opłatami. Nie dotyczy to kursu podstawowego oraz nurkowań intro, w cenie których jest komplet sprzętu, oraz sprzętu specjalnego podczas odbywania specjalizacji.

Dysponujemy pełną rozmiarówką pianek damskich i męskich, skrzydłami, butami, płetwami paskowymi i kaloszowymi, komputerami, kompasami, automatami oddechowymi oraz latarkami.

Dodatkowo wypożyczamy sprzęt specjalny: stage powietrzne, stage tlenowe, twinsety, automaty czyste tlenowo, suche skafandry.

Osoby nurkujące na zestawach dwubutlowych: nabicie twina na nurkowania odbywa się bez dopłat, istnieje możliwość wypożyczenia, już za dopłatą, dodatkowej butli 15-litrowej, służącej do dobicia twina pomiędzy nurkowaniami na łodzi.

Skutery SUEX wypożyczamy osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia lub nurkującym na kursie skuterowym pod okiem instruktora.

Zobacz cennik

Biuro – godziny otwarcia – zasady działania

Baza jest czynna codziennie w godzinach: 8 – 20.

Prawie codziennie wieczorem, o godzinie 20.30, w bazie „coś” się dzieje – pokaz slajdów, nurkowanie nocne, czy impreza kończąca dany tydzień. Szczegółów wypatrujcie na tablicy informacyjnej przez wejściem do biura.

Jeśli nie ma nas w bazie – a dzieje się to bardzo rzadko – prosimy o kontakt telefoniczny: +48 797 025 124 lub +385 91 22 66 115.

Zarówno prywatny, jak i wypożyczany sprzęt nurkowy można trzymać w jednym z dwóch magazynów przygotowanych na ten cel. Sprzęt typu: bcd, automaty, płetwy itp. prosimy o przełożenie do naszych skrzynek ze względu na miejsce na łodzi – nasze skrzynki doskonale mieszczą się pod ławkami.

Każda osoba przed nurkowaniami danego dnia powinna samodzielnie pobrać 1-2 butle nurkowe z magazynu oraz samodzielnie sprawdzić ciśnienie w nich panujące. Następnie należy przygotować swój sprzęt nurkowy (jeśli np. wisi na wieszakach, należy go skompletować i sprawdzić). Skrzynki sprzętowe wraz z butlami należy załadować na nasz transporter-bus, tak by możliwe było dostarczenie go na przystań, gdzie cumuje jedna z naszych jednostek pływających. Nurkowie proszeni są o przespacerowanie się do tego miejsca (dystans ok. 400 m piechotą).

Przed nurkowaniami nasi Goście proszeni są o podpisanie formularzy nurkowych oraz okazanie certyfikatu nurkowego.

Osoby, które nie nurkowały dłużej niż 6 miesięcy, proszone są o zrealizowanie z naszym divemasterem lub instruktorem programu przypominającego: scuba review lub check dive.

Doskonałym miejscem na zrealizowanie pierwszego, sprawdzającego i zapoznającego z wodami Adriatyku, nurkowania jest nurkowanie z brzegu, tuż przy bazie.

Nasze łodzie

Bajkonur

Długość 9 m, stalowa konstrukcja, dla 12 osób nurkujących.

Neno

Łódź o plastikowym kadłubie, może wygodnie zabrać na pokład 12 nurków.

Łoś

Łoś jest to typowy ponton morski – RIB. Liczba nurków: 6.

Więcej o naszych łodziach

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!