Top
 

Nurkowanie Chorwacja


Zobaczycie z nami wraki statków i samolotów, jaskinie, ściany i kawerny. A ciepłe morze, piękne krajobrazy i świetne knajpki będą dopełnieniem wakacyjnego nastroju.

Drodzy nurkowie,

informujemy, że baza nurkowa Nautica Hvar w Starim Gradzie będzie w sezonie 2024 zamknięta.

Kumulujemy wszystkie siły na wyspie Vis, dokąd serdecznie Was zapraszamy!

Baza nurkowa Nautica na wyspie Vis

Nurkowanie w Chorwacji

Nurkowanie w Chorwacji jest świetnym wyborem. Na miejsce można dojechać własnym samochodem, liniowym autokarem albo samolotem. Przepiękne krajobrazy, doskonała widoczność pod wodą, restauracje ze smakowitymi śródziemnomorski daniami – to wszystko sprawia, że czujemy się tutaj wyśmienicie.

Plusy Chorwacji można mnożyć: widoczność od kilkunastu do trzydziestu metrów, niezwykle interesujące ukształtowanie dna morskiego – groty, jaskinie i klify, bogata historia tego regionu, która znalazła swoje odbicie także pod wodą w postaci wraków oraz greckich i rzymskich amfor. Chorwacja to również raj dla fotografów podwodnych: koniki morskie, skorpeny, ślimaki nagoskrzelne, langusty, gorgonie, kongery, mureny, ukwiały, ośmiornice, mątwy i kalmary są bardzo wdzięcznymi obiektami do uwiecznienia na matrycy aparatu.

W Chorwacji Nautica prowadzi polskojęzyczną bazę nurkową na wyspie Vis. Poznaj naszą ofertę na udane wakacje dla nurków początkujących i zaawansowanych (także technicznych!) oraz nienurkujących rodzin.

Kiedy przyjechać do Chorwacji?

Sezon nurkowy w Chorwacji trwa od majówki aż do połowy listopada. Temperatura wody waha się od 17 stopni w maju, do 26 we wrześniu. Temperatura powietrza to minimum 20 stopni w maju i czerwcu. Na przełomie lipca i sierpnia czasami przekracza 30 stopni. Sierpień jest miesiącem najgorętszym i wtedy też przypada szczyt wyjazdów wakacyjnych. Warto więc wziąć pod uwagę pozostałe miesiące – ruch na autostradach i ilość zwiedzających przy topowych atrakcjach turystycznych jest wtedy zdecydowanie mniejszy.

Baza nurkowa Nautica na wyspie Vis w Chorwacji

Zaplanuj z nami wakacje nurkowe na chorwackiej wyspie Vis. Zobacz, jakie są opcje dojazdu i zakwaterowania. Poznaj naszą ofertę nurkowania rekreacyjnego oraz kursów i specjalizacji.

Baza nurkowa Nautica Vis

Dla początkujących nurków

W ciągu zaledwie 5 dni, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Wyspa to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Nurkowania i kursy nurkowe realizujemy w Chorwacji od majówki aż do połowy listopada. Można przyjechać w dowolnie wybranym terminie, w turnusach od soboty do soboty. Kursy nurkowania od podstaw zaczynamy najczęściej od niedzieli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Na kursy dla maluchów (dzieci w wieku 8-10 lat) zapraszamy szczególnie w sierpniu, gdy najczęściej przyjeżdżają do nas rodziny, jest więcej osób do zabawy.

Więcej o naszych kursach:

Dla zaawansowanych nurków

Nurkowania turystyczne odbywają się z łodzi nurkowej lub RIB’a w zależności od zapotrzebowania. W czasie jednego wypłynięcia realizuje się 2 nurkowania, każde trwające od 40 do 70 minut. Możliwe są również nurkowania nocne lub z brzegu.

W cenę każdego nurkowania turystycznego w Chorwacji wliczone są:

 • butle 12l lub 15l z powietrzem
 • balast
 • opieka przewodnika nurkowego pod wodą
 • transport na miejsce nurkowe.

W naszej bazie nurkowej w Chorwacji można też szkolić się, a także podwyższać uprawnienia na kursach zaawansowanych i specjalizacyjnych. Podnoszenia kwalifikacji nurkowych umożliwi Wam ukierunkowanie swojej podwodnej działalności na te aspekty nurkowania, które są Wam najbliższe. Kolejne stopnie nurkowe pozwolą Wam nurkować głębiej, a liczne specjalizacje dadzą wiedzę dotyczącą nurkowań w szczególnych warunkach. Może zechcecie uczyć się fotografii podwodnej, może szczególnie chcielibyście nurkować przy pięknych starych wrakach, a może zainteresuje Was nurkowanie w suchych skafandrach, w nocy lub chcecie poćwiczyć swoją pływalność? Interesujące są nowe specjalizacje typu boja!

Baza Vis prowadzi szkolenia w systemie SSI.

Certyfikaty federacji nurkowej SSI są uznawane na całym świecie i nawzajem przez inne federacje. Zawsze istnieje możliwość przejścia podczas szkolenia  z jednej organizacji do drugiej.

Przyspiesz na podwodnym skuterze!

W bazie na Visie możesz zanurkować z niespotykaną prędkością. Skuter pozwala zwiedzić duży obszar podczas jednego nurkowania i zobaczyć miejsca niedostępne dla innych, zaoszczędzić energię i czas. A poza tym, to naprawdę fajna zabawa!

Na miejscu możliwe jest zrealizowanie kursu specjalizacyjnego – DPV.

Osoby posiadające uprawniania mogą po prostu wypożyczyć skuter!

Więcej o naszych kursach:

Dla nurków technicznych

Wyspy należące do Archipelagu Viskiego oraz sama wyspa Vis oferują szereg fascynujących miejsc – wraków, głębokich ścian i kawern – dostępnych tylko podczas nurkowań dekompresyjnych, z wykorzystaniem dedykowanych mieszanek gazowych.
W bazie Nautica Vis jesteśmy przygotowana do obsługi nurkowań technicznych, przedłużonych i rebreatherowych.  Logistyka takich nurkowań  obejmuje support sprzętowy na łodzi oraz guiding „techniczny”, a zaplecze techniczne bazy pozwala na napełnianie butli „gorącym” nitroksem, tlenem i trimiksem.
Wypożyczamy także wybrane elementu sprzętu do nurkowań głębokich: twinset, stage, butle sidemountowe, płyty, uprzęże, automaty tlenowe.

Nurkowie techniczni korzystają z łodzi z trapem nurkowym lub z RIB’a (pontonu) dzięki czemu w łatwy i szybki sposób mogą dostać się do każdego miejsca nurkowego wokół wyspy.

Viskie nurkowiska zyskują przy “głębszym” poznaniu!

Przez „nurkowanie techniczne lub przedłużone” rozumie się:
– nurkowanie dekompresyjne,
– nurkowanie na głębokość przekraczającą 40 m,
– nurkowanie trwające powyżej 60 minut,
– nurkowanie z butlami stage, wymagające asysty powierzchniowej.

Nurkowania, których czas przekracza 110 min liczone są jako dwa nurkowania z pakietu.

Zobacz szczegółowy cennik wypożyczenia sprzętu i kalkulacji gazów oraz dopłat do nurkowań technicznych lub przedłużonych.

Nurkowanie CCR w Chorwacji

Specjalnie dla nurków rebreatherowych baza Nautica Vis  wyposażona została w „rebroom”. W pomieszczeniu znajduje się 8 stanowisk na rebreathery. Każde stanowisko ma niezależne oświetlenie, zamykaną szafkę, wieszaki do suszenia węży oddechowych oraz gniazda 220V.

Oferta kursów technicznych:

Dla rodzin

Rodzinne wyjazdy nurkowe to szansa na zarażenie się wspólną pasją i solidna porcja wiedzy o podwodnym ekosystemie. Tego typu zajęcia potrafią też łączyć pokolenia.

Dzieci biorą zwykle udział w zajęciach nurkowych już od ósmego roku życia (Scuba Ranger), z kolei nastolatki od 10 roku życia uczestniczą w kursach podstawowych lub zaawansowanych. Powyżej granicy 15 lat młodzież po odbyciu kursu otrzymuje takie same uprawnienia jak rodzice. Grupy nurków wspólnie rozwijają umiejętności, uczą się podstaw bezpiecznego nurkowania, edukują się w kwestii ochrony środowiska, ale przede wszystkim doskonale się bawią. Szkolenia nurkowe odbywają się w systemie SSI. Więcej o przebiegu kursów możesz przeczytać tutaj.

Instruktorom pracującym w naszych centrach nurkowych można w pełni zaufać; to ludzie z ogromnym doświadczeniem i przygotowaniem pedagogicznym, pełni entuzjazmu i werwy, doskonali organizatorzy.

Oferta kursów nurkowania dla dzieci i młodzieży

Ogromnym atutem chorwackiej bazy jest położenie – tuż przy małym, zabytkowym miasteczku, pełnym zaułków, skromnych restauracji, lodziarni i cukierni.

Sama baza jest natomiast zlokalizowana w malowniczej zatoce, blisko plaż, gdzie dzieci mogą łowić ryby, pływać, skakać do czystego morza, jeździć na hulajnogach, rowerach i rolkach, wspinać się na skały, poszukiwać krabów, zrywać świeże figi prosto z drzewa… Duża liczba dzieci podczas każdego turnusu sprzyja nowym przyjaźniom i gremialnym zabawom. Wyspa jest idealnym miejscem dla aktywnych rodzin, jest tam mnóstwo tras rowerowych i wspinaczkowych o zróżnicowanej trudności; wypożyczalni desek windsurfingowych, kajtów, żaglówek, motorówek i skuterów.

Poza tym gwarantowana pogoda, ciepłe morze i zachwycające krajobrazy. Czego więcej można chcieć, jadąc z rodziną na wakacje?

Więcej informacji i rezerwacje

rezerwacje@nautica.pl

+48 12 626 00 36 wew 30 lub: 797 025 124

Zobacz cennik
Przejdź do formularza rezerwacji

Nurkowanie w Chorwacji – wakacje 2022

Jak nie doprowadzić się do bankructwa? 🙂 Jak spędzić oszczędnie wakacje 2022 w Chorwacji?

Przygotujcie budżet i miejcie świadomość, że będzie to kosztować 10 do 20% więcej. Będziecie na wakacjach, a to oznacza, że wydacie więcej niż na co dzień. Jakie są mechanizmy powstawania wydatków? Wreszcie nadejdzie czas, by wymyślić na co macie właściwie ochotę. Machniecie ręką na to, że wino wyjdzie o połowę taniej w sklepie Studenac, niż w knajpce nad brzegiem morza. Że nie wspomnimy o dzieciach – generatorach wydatków na lody, skakanie na batucie, klapki i maski do nurkowania:). Bądźcie przygotowani na to, że wydacie na siebie z przyjemnością i bez poczucia winy jakąś sumę. I nie przeliczajcie cen na złotówki. Chyba, że macie zamiar narzekać przez dwa tygodnie. Tak, kawa jest droższa! Tak, wc kosztuje 5 złotych. Tak, za bilet na prom zapłacicie 300 złotych. Alternatywą jest pozostanie w Polandii i rwanie włosów z głowy, że frytki na deptaku w Dębkach kosztują 12 złotych…

Jak pojechać na nurkowanie do Chorwacji i nie wydać za dużo?

 1. Przygotujcie kwotę dziennych wydatków na jedzenie, wyższą o 100 % niż w Polsce.
  Ceny w sklepach są o 20 do 50% wyższe, zwłaszcza wędlin i serów – te możecie ostatecznie zabrać ze sobą w samochodowej lodówce. Wybierajcie restauracje, które załoga bazy na Visie poleci jako (niemal nieistniejące) dobre i tanie 🙂 np. Dudo, w odległości kilku minut od bazy. Róbcie zakupy w najtańszym supermarkecie (załoga w bazie pokaże Wam drogę) zamawiajcie oliwę i wino domace dobrej jakości i tańsze niż w budkach przy rivie u naszego skipera Tomy. W owoce i warzywa zaopatrujcie się w sklepie spożywczym a nie na targu. Ryby i owoce morza kupujcie u rybaków przy promowisku o 6 rano.
 2. Podzielcie pieniądze na nietykalne „subkonta” na jedzenie, przejazd i na przyjemności. To pozwoli kontrolować kierunek dryfowania wśród raf czyhających pokus.
 3. Załóżcie Revolut jeśli chcecie płacić w sklepach i knajpkach bez spreadów i zbędnych prowizji. Zablokujcie możliwość przekroczenia budżetu.
 4. Kupcie bilety na prom przez internet na stronie jadrolinija.hr z dużym wyprzedzeniem udając, że to nie należy do budżetu wakacyjnego 🙂 unikniecie kumulacji wydatków.
 5. Policzcie ile spali wasze auto przy pomocy aplikacji Fuelio – do Chorwacji z granicy Polski jest 1200 km w jedną stronę, zatem trzeba liczyć ok. 2600 km do zrobienia. Ceny autostrad znajdziecie tu: Dojazd do Chorwacji, a wszystkie samochodowe wydatki policzycie za pomocą Fuelio, którą pobierzecie z Google Play.
 6. Na miejscu zamieńcie auto na rower. Skoro już jedziecie autem, zabierzcie rowery, hulajnogi i odstawcie auto na bezpłatny parking na cały tydzień. To pomoże nie tylko waszemu portfelowi, ale też powrotowi do najlepszej formy.
 7. Załóżcie aplikację Tricount jeśli jedziecie z przyjaciółmi i dzielicie się wydatkami. Wystarczy, że każdy zaloguje się i wpisze kwoty wydatków. Aplikacja pomnoży, podzieli i wiecie na czym stoicie.
 8. Wybierzcie termin do 25 czerwca lub po 27 sierpnia. Ceny apartamentów są niższe o 1/3 albo nawet o połowę. Niestety na Visie nie da się zamieszkać na polu namiotowym, ale najtańsze apartamenty znajdziecie u nas (apartamenty Koke) w terminie maj, czerwiec, wrzesień. Sprawdźcie cennik
 9. Pilnujcie zniżek dla Stałych Klientów. Nasz program rezerwacyjny pilnie notuje, kto z nami już był na wyjeździe, ale zniżka od cen nurkowania należy się także tym osobom, które robią zakupy w sklepie Nautica na Toruńskiej 5 w Krakowie. Zgłaszajcie nam te zakupy i przyjdźcie po zniżkę na wyjazd. Uwaga, to działa także w drugą stronę! Sklep udziela zniżek naszym Gościom.
  Zniżki na nurkowanie w Chorwacji – jeśli jedziecie z przyjaciółmi i chcecie spróbować zanurkować z nami pierwszy raz w życiu w bazie Nautica Vis, pamiętajcie że przy 5 chętnych osobach otrzymacie zniżkę na nurkowanie intro.
 10. I wreszcie – przyjmijcie taki standard zakwaterowania i wypoczywania, jaki nie zrobi dziury w budżecie na kolejne pół roku. Najtańszy wariant to apartament z kuchnią i samodzielne gotowanie (szukajcie zakwaterowania z murowanym grillem – wiele ułatwia). Pamiętajcie, że naprawdę nie spędzacie w miejscu zakwaterowania zbyt wiele czasu, a dojazd rowerem 5 minut do plaży jest lepszy dla waszej kieszeni niż dwukrotnie droższy apartament przy plaży.

No i ostatnia rada – według badań naukowych poziom szczęścia jest znacznie wyższy, a poczucie szczęśliwości bardziej długotrwałe, jeśli kupujecie za swoje pieniądze emocje i przeżycia. Przypomnijcie sobie ile czasu cieszyła was nowa para butów czy nawet nowy samochód, a ile pierwsze zanurzenie w pełnym sprzęcie nurkowym? Pierwsza ośmiornica? Pierwsze w życiu nurkowanie w grotach na Bilim Boku?

Zapraszamy ciepło do bazy na Visie od 1 maja do połowy października 🙂

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!