rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Nurkowanie Chorwacja


Zobaczycie z nami wraki statków i samolotów, jaskinie, ściany i kawerny. A ciepłe morze, piękne krajobrazy i świetne knajpki będą dopełnieniem wakacyjnego nastroju.

Nurkowanie w Chorwacji

Nurkowanie w Chorwacji jest świetnym wyborem. Na miejsce można dojechać własnym samochodem, liniowym autokarem albo samolotem. Przepiękne krajobrazy, doskonała widoczność pod wodą, restauracje ze smakowitymi śródziemnomorski daniami – to wszystko sprawia, że czujemy się tutaj wyśmienicie.

Plusy Chorwacji można mnożyć: widoczność od kilkunastu do trzydziestu metrów, niezwykle interesujące ukształtowanie dna morskiego – groty, jaskinie i klify, bogata historia tego regionu, która znalazła swoje odbicie także pod wodą w postaci wraków oraz greckich i rzymskich amfor. Chorwacja to również raj dla fotografów podwodnych: koniki morskie, skorpeny, ślimaki nagoskrzelne, langusty, gorgonie, kongery, mureny, ukwiały, ośmiornice, mątwy i kalmary są bardzo wdzięcznymi obiektami do uwiecznienia na matrycy aparatu.

W Chorwacji Nautika prowadzi dwie polskojęzyczne bazy nurkowe – na wyspach Vis i Hvar. Poznaj naszą ofertę na udane wakacje dla nurków początkujących i zaawansowanych (także technicznych!) oraz nienurkujących rodzin.

Kiedy przyjechać do Chorwacji?

Sezon nurkowy w Chorwacji trwa od majówki aż do połowy listopada. Temperatura wody waha się od 17 stopni w maju, do 26 we wrześniu. Temperatura powietrza to minimum 20 stopni w maju i czerwcu. Na przełomie lipca i sierpnia czasami przekracza 30 stopni. Sierpień jest miesiącem najgorętszym i wtedy też przypada szczyt wyjazdów wakacyjnych. Warto więc wziąć pod uwagę pozostałe miesiące – ruch na autostradach i ilość zwiedzających przy topowych atrakcjach turystycznych jest wtedy zdecydowanie mniejszy.

Nasze bazy nurkowe w Chorwacji

Zaplanuj z nami wakacje nurkowe na chorwackich wyspach Vis lub Hvar. Zobacz, jakie są opcje dojazdu i zakwaterowania. Poznaj naszą ofertę nurkowania rekreacyjnego oraz kursów i specjalizacji.

Dla początkujących nurków

Nurkowanie Chorwacja -Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z nurkowaniem polecamy szczególnie wyjazd do naszej bazy w miejscowości Stari Grad na wyspie Hvar. W ciągu zaledwie 5 dni, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Wyspa to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Nurkowania i kursy nurkowe realizujemy w Chorwacji od majówki aż do połowy listopada. Można przyjechać w dowolnie wybranym terminie, w turnusach od soboty do soboty. Kursy nurkowania od podstaw zaczynamy najczęściej od niedzieli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Na kursy dla maluchów (dzieci w wieku 8-10 lat) zapraszamy szczególnie w sierpniu, gdy najczęściej przyjeżdżają do nas rodziny, jest więcej osób do zabawy.

Więcej o naszych kursach:

Dla zaawansowanych nurków

Nurkowanie Chorwacja -

Nurkowania turystyczne odbywają się z łodzi nurkowej lub RIB’a w zależności od zapotrzebowania. W czasie jednego wypłynięcia realizuje się 2 nurkowania, każde trwające od 40 do 70 minut. Możliwe są również nurkowania nocne lub z brzegu.

W cenę każdego nurkowania turystycznego w Chorwacji wliczone są:

  • butle 12l z powietrzem
  • balast
  • opieka przewodnika nurkowego pod wodą
  • transport na miejsce nurkowe.

W naszych bazach nurkowych w Chorwacji można też szkolić się, a także podwyższać uprawnienia na kursach zaawansowanych i specjalizacyjnych. Podnoszenia kwalifikacji nurkowych umożliwi Wam ukierunkowanie swojej podwodnej działalności na te aspekty nurkowania, które są Wam najbliższe. Kolejne stopnie nurkowe pozwolą Wam nurkować głębiej, a liczne specjalizacje dadzą wiedzę dotyczącą nurkowań w szczególnych warunkach. Może zechcecie uczyć się fotografii podwodnej, może szczególnie chcielibyście nurkować przy pięknych starych wrakach, a może zainteresuje Was nurkowanie w suchych skafandrach, w nocy lub chcecie poćwiczyć swoją pływalność? Interesujące są nowe specjalizacje typu boja!

Baza Hvar specjalizuje się w szkoleniach PADI, baza Vis w szkoleniach SSI i technicznych TDI SDI – na zapytanie.

Certyfikaty federacji nurkowych PADI, SSI, SDI TDI i CMAS, są uznawane na całym świecie i nawzajem przez te federacje. Zawsze istnieje możliwość przejścia z jednej organizacji do drugiej.

Przyspiesz na podwodnym skuterze!

W bazie na Visie możesz zanurkować z niespotykaną prędkością. Skuter pozwala zwiedzić duży obszar podczas jednego nurkowania i zobaczyć miejsca niedostępne dla innych, zaoszczędzić energię i czas. A poza tym, to naprawdę fajna zabawa!

Na miejscu możliwe jest zrealizowanie kursu specjalizacyjnego – DPV.

Osoby posiadające uprawniania mogą po prostu wypożyczyć skuter!

Nurkowanie Chorwacja -

Więcej o naszych kursach:

Dla nurków technicznych

Nurkowanie Chorwacja -Do naszej bazy na Visie zapraszamy nurków technicznych. Na Visie odnajdziecie szereg miejsc dostępnych tylko podczas nurkowań dekompresyjnych i nurkowań na mieszankach gazowych. Baza przygotowuje wszystkie mieszanki: tlen do 100%, trimix. Jesteśmy przygotowani do asysty powierzchniowej. Nurkowie techniczni mają możliwość nurkować z RIB’a dzięki temu w sposób łatwy i szybki mogą dostać się do praktycznie każdego miejsca nurkowego w wokół wyspy.

Zobacz jakie zasady obowiązują u nas w bazie:

Obowiązuje opłata ‘TEC’ – do pojedynczego nurkowania technicznego 10 EUR, do pakietu 30 EUR.

Nurkowania techniczne i przedłużone są to nurkowania trwające 70-110 minut i/lub wymagające asysty w podawaniu / odbieraniu butli. Nurkowania, których czas przekracza 110 min liczone są jako dwa nurkowania z pakietu.

Nurkowanie CCR w Chorwacji

Specjalnie dla nurków rebreatherowych baza Vis wyposażona została w ‘Reb-room’ – klimatyzowane pomieszczenie przygotowane szczególnie na potrzeby naszych wymagających Gości. W pomieszczeniu znajduje się 8 stanowisk na rebreathery. Każde stanowisko ma zamykaną szafkę oraz podłączenie do prądu.

W bazie Vis na stale rezyduje instruktor nurkowania rebreatherowego. Polecamy intro na obiegach zamkniętych lub kurs nurkowania na REB-ach.

Oferta kursów technicznych:

Dla rodzin

Nurkowanie Chorwacja -Rodzinne wyjazdy nurkowe to szansa na zarażenie się wspólną pasją i solidna porcja wiedzy o podwodnym ekosystemie. Tego typu zajęcia potrafią też łączyć pokolenia.

Dzieci biorą zwykle udział w zajęciach nurkowych już od ósmego roku życia (Bubblemaker), z kolei nastolatki od 10 roku życia uczestniczą w kursach podstawowych lub zaawansowanych. Powyżej granicy 15 lat młodzież po odbyciu kursu otrzymuje takie same uprawnienia jak rodzice. Grupy nurków wspólnie rozwijają umiejętności, uczą się podstaw bezpiecznego nurkowania, edukują się w kwestii ochrony środowiska, ale przede wszystkim doskonale się bawią. Szkolenia nurkowe odbywają się w systemach PADI lub SSI. Więcej o przebiegu kursów możesz przeczytać tutaj.

Instruktorom pracującym w naszych centrach nurkowych można w pełni zaufać; to ludzie z ogromnym doświadczeniem i przygotowaniem pedagogicznym, pełni entuzjazmu i werwy, doskonali organizatorzy.

Oferta kursów nurkowania dla dzieci i młodzieży

Ogromnym atutem chorwackich baz jest ich położenie – tuż przy małych, zabytkowych miasteczkach, pełnych zaułków, skromnych restauracji, lodziarni i cukierni.

Same bazy są natomiast zlokalizowane w malowniczych zatokach, blisko plaż, gdzie dzieci mogą łowić ryby, pływać, skakać do czystego morza, jeździć na hulajnogach, rowerach i rolkach, wspinać się na skały, poszukiwać krabów, zrywać świeże figi prosto z drzewa… Duża liczba dzieci podczas każdego turnusu sprzyja nowym przyjaźniom i gremialnym zabawom. Wyspy są idealnym miejscem dla aktywnych rodzin, jest tam mnóstwo tras rowerowych i wspinaczkowych o zróżnicowanej trudności; wypożyczalni desek windsurfingowych, kajtów, żaglówek, motorówek i skuterów.

Poza tym gwarantowana pogoda, ciepłe morze i zachwycające krajobrazy. Czego więcej można chcieć, jadąc z rodziną na wakacje?

Fish Picnic

Przyjemna wycieczka łodzią do pobliskiej zatoczki, połączona z radosnym piknikiem wzmaga wakacyjne nastroje. Wino i śpiew mają w tym niemały udział 🙂 Dla chętnych-intro nurkowe, pływanie, opalanie i tańce.

Dostępna tylko z bazy Nautica Stari Grad na wyspie Hvar. Czas trwania wycieczki: 4h. Konieczna rezerwacja u naszej rezydentki na miejscu.

Więcej informacji i rezerwacje

rezerwacje@nautica.pl

+48 12 626 00 36 wew 30 lub: 797 025 124

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-18:00

Zobacz cennik
Przejdź do formularza rezerwacji
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -
Nurkowanie Chorwacja -

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!