Top
 

Nurkowanie Palau


luty 2025

Termin: 16 luty - 2 marca 2025

Nurkowania w jednym z największych morskich obszarów chronionych i rezerwacie dla rekinów

Sesja zdjęciowa w Jeziorze Meduz

Hotel 4*w pobliżu bazy nurkowej

Wycieczka kajakowa wśród rajskich wysp

Prowadzący: Piotr Stós i Dominika Aleksanderek

Informacje o wyprawie

Wyprawa nurkowa na Palau

Palau to miejsce odległe i trudno dostępne. Nurkowie, którzy mieli szczęście puszczać bąble w tej podwodnej krainie czarów, wiedzą jak egzotyczna jest ta wyprawa… A tym, którzy widzieli odległy archipelag Mikronezji tylko na klasycznych zdjęciach z tropikalnymi wyspami i stadami rekinów, możemy obiecać: Palau zapewnia dużo, dużo więcej ponad te stereotypowe obrazki. I to zarówno nad, jak i pod powierzchnią. Nurkowania przy ścianach, ogromne ławice dużych ryb, bogactwo makro-życia, imponujące wraki — to wszystko zobaczycie w jednym z największych chronionych obszarów morskich na świecie.

Uchwalona w 2015 r. ustawa Palau National Marine Sanctuary uczyniła archipelag szóstym co do wielkości w pełni chronionym rezerwatem morskim na świecie. Osiemdziesiąt procent terytorium morskiego Palau to strefa zakazu łowów, w której łowienie ryb jest dostępne tylko dla miejscowych, na potrzeby własne.

Palau stworzyło w 2009 roku na swoich wodach pierwszy na świecie rezerwat dla rekinów, a nurkowanie na prawie każdej ze ścian jest świadectwem rozwoju tego gatunku.

Wapienne wyspy porośnięte wianuszkiem zielonych lasów są tak samo ładne w realu, jak na zdjęciach. Wody wokół wysp kryją ponad 385 gatunków koralowców.

To także jaskinie – warto zanurzyć się w nich, aby zobaczyć błyszczące, wspaniałe stalaktyty i stalagmity. W „Żyrandolowych Jaskiniach” zobaczymy system pięciu połączonych komór, z których cztery są wypełnione wodą.

Otwór w ścianie rafy na  około 25 m prowadzi do tunelu Siaes, gdzie można zobaczyć białopłetwe rekiny rafowe i płaszczki, odpoczywające na piaszczystym dnie daleko w dole.

Położony na otwartym oceanie Blue Corner to podwodna wersja parku Serengeti. Zaczepieni na hakach rafowych będziemy obserwować jak rekiny, żółwie, płaszczki, barakudy, graniki i inni mieszkańcy oceanu przemykają w silnym prądzie przed naszymi oczami.

I wreszcie – poobserwujemy lasy namorzynowe – wylęgarnię dla wielu gatunków, które można zobaczyć podczas nurkowania na rafach koralowych i ścianach zewnętrznych. Obszar namorzynów Ngaraard na północno-wschodniej stronie wyspy Babeldaob jest z pewnością miejscem w którym mnóstwo ryb rafowych rozpoczęło swój cykl życiowy.

Zobacz relację z naszej poprzedniej wyprawy na Palau

Wyprawa na Palau – zakwaterowanie

Obiekt Cove Resort Palau 4* położony jest na wyspie Malakal i zapewnia odkryty basen, centrum fitness, bar oraz ogród. Do dyspozycji Gości przygotowano takie udogodnienia, jak restauracja, całodobowa recepcja, obsługa pokoju oraz bezpłatne WiFi we wszystkich pomieszczeniach. To nadmorska oaza przygody i relaksu. Inspirowane żeglarstwem pokoje mają wygodne i szerokie łóżka i znajdują się zaledwie kilka kroków od przystani i bazy nurkowej. W odległości krótkiego spaceru znajdziemy minimarkety, targ i sklep nurkowy. Wybraliśmy to miejsce ze względu na świetne opinie oraz doskonałe położenie, zapewniające dostęp do miasteczka i blisko położonych restauracji. Pokoje z widokiem na morze wyposażono w klimatyzację, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych oraz sejf. Do dyspozycji Gości jest też część wypoczynkowa oraz prywatna łazienka z prysznicem, szlafrokami i kapciami. Każdy pokój wyposażono w czajnik. Codziennie rano na miejscu serwowane jest bardzo dobre śniadanie w formie bufetu. Niezawodny i uśmiechnięty personel to duży atut tego miejsca. Bardzo polecamy pokoje  na parterze, z wygodnym wyjściem bezpośrednio na basen, do kawiarni oraz restauracji!

Nurkowanie na Palau

Nurkujemy z bazą Fish’n’Fins. Fish ‘n Fins to pionierska 5-gwiazdkowa baza i sklep nurkowy założone 1972 roku.

Proponujemy codzienne wycieczki nurkowe wygodnymi łodziami, z wyszkolonymi przewodnikami, elastyczny harmonogram i Nitrox 32% free. W bazie zastaniecie pełen asortyment sprzętu do nurkowania do wynajęcia i sprzedaży i włoską restaurację, która jest częścią sklepu – z doskonałą włoską kawą na rozpoczęcie dnia oraz makaronami i pizzą po nurkowaniu.

Oprócz tego zaprosimy Was na wyprawę kajakową w labiryncie wysp, snorkeling z odkrywaniem płytko położonych reliktów II wojny światowej, obserwowanie ptaków i zwiedzanie zarośli namorzynowych. Ekscytującym przeżyciem będzie też snorkeling i sesja zdjęciowa w prześwietlonym słońcem Jeziorze Meduz. Aparaty fotograficzne to konieczne wyposażenie na tej wyprawie:) !

 

PRZELOTY

Warszawa-Doha-Manila-Korror 

QR 260  16 FEB WAW – DOH       1540 2305  

QR 932 17 FEB DOH –  MNL       0255 1630  

UA 192 18 FEB  MNL – ROR       2240 0235+1

UA 193 28 FEB  ROR- MNL        2150 2350 

QR 929  01 MAR MNL – DOH     2350 0440+1

QR 259 02 MAR  DOH – WAW    0755 1205  

Plan wyjazdu nurkowego Palau 2025

16.02

wylot z Warszawy

17.02

przelot przez Doha do Manili, zakwaterowanie i nocleg w hotelu (pokoje superior)

18.02

dzień zwiedzania – śniadanie w hotelu, zwiedzanie, powrót i odpoczynek w hotelu, późny, wieczorny przelot na Korror, transfer, zakwaterowanie w hotelu Cove Resort Palau

19.02

wycieczka kajakowa, lunch, relaks

20, 21, 22.02

śniadanie, dni nurkowe po 3 nurkowania dziennie, lunch w przerwie

23, 24, 25. 02

śniadanie, dni nurkowe po 2 nurkowania dziennie, lunch w przerwie

26.02

śniadanie, wycieczka jellyfish lake – snorkeling, sesja zdjęciowa, lunch (lub inna wycieczka, zależnie od warunków)

27.02

śniadanie, odpoczynek, sesja zdjęciowa w basenie, pożegnalna kolacja

28.02

przelot, stop over nocleg w hotelu

01.03

śniadanie, dzień na odpoczynek i zakupy, wylot do Polski

02.03

Powrót do Warszawy

* Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności oraz wykupienie własnych przelotów z/do innych miast w Polsce

Cena

Cena ok. 3950 USD plus przelot grupowy 8900 zł 

Cena zawiera:

 • wszystkie transfery i przeloty
 • noclegi ze śniadaniami podczas przelotu
 • 6 dniowy pakiet nurkowy 3 dni po 3 nurkowania i  3 dni po 2 nurkowania:
 • -nitrox
  -12l butle (INT) z powietrzem lub nitroxem 32%,
  -balast
  -opiekę lokalnych przewodników
  -lunche i wodę między nurkowaniami
 • zakwaterowanie w hotelu 4* The Cove ze śniadaniami na Palau (na piętrze – marina bay view lub za dopłatą – pool view)
 • wycieczkę do Jeziora Meduz wraz z opłatą za zezwolenie na wjazd do parku,
 • wycieczkę kajakową
 • opiekę polskich przewodników
 • dopłatę paliwową,
 • podwyższone ubezpieczenie nurkowe i turystyczne do kwoty 50 tys eur
 • gadget wyprawowy

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

 • opłat lokalnych ok. 60 usd (w tym opłata wyjazdowa 20 usd) opłata na miejscu
 •  napiwków (opłata na miejscu)
 • zezwolenia (Pelelieu, Korror State Permit)
 • kolacji i napojów – poza wodą: (ok 25 usd za osobę za obiadokolację) na miejscu
 • dopłaty do pokoju  pool view na parterze 242 usd/osobę
 • dopłaty do pokoju SNGL

Harmonogram płatności:

przy rezerwacji: 1000 USD 2000 złotych
do 15/07 2024: 2000 USD 6000 złotych
do 10/01 2025: reszta wpłaty

Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Ważne informacje przed wyjazdem na Palau

Ważne informacje

 • przy wjeździe wymagane są: wiza, ważny paszport i bilet powrotny. Wizę ważną 30 dni otrzymuje się na granicy. Paszport musi być ważny nie mniej niż 30 dni ponad okres ważności przyznanej wizy i umożliwiać jego właścicielowi powrót do miejsca, z którego przyjechał do Palau, lub dalszą podróż do innego państwa. Przy wyjeździe obowiązuje opłata w wysokości 20 USD,
 • konieczne jest posiadanie przy sobie w formie elektronicznej w telefonie lub w formie wydruku paszportu covid. Ostatnia dawka nie może być zrobiona w terminie krótszym niż 14 dni przed wylotem. W związku z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej Republiki Palau zbiera dodatkowe informacje od każdego przylatującego pasażera na temat jego aktualnego stanu zdrowia. Konieczne jest wypełnienie, wydrukowanie i posiadanie przy sobie LUB wysłanie i zachowanie odesłanego w odpowiedzi kodu QR.
  Formularz: https://www.palauhdf.com/hdform.php, dane do wpisania : nr telefonu na Palau +680 775 54 16, adres na Palau Cove Resort 1186 Malakau Road Korror.
 • dwie komory dekompresyjne znajdują się w stolicy Palau – Koror.
 • wszystkie formalności przedwyjazdowe związane z ubezpieczeniami – nurkowym i turystycznym załatwia Nautica Safari, certyfikaty otrzymacie Państwo na lotnisku
 • waluta obowiązująca na miejscu: Manila – pesos filipińskie 1000 peso = 18,2 $, Palau – dolary amerykańskie
 • strefa czasowa plus 8 godzin w stosunku do czasu polskiego
 • elektryczność: 120V / 60 Hz. Konieczny adapter do gniazdek amerykańskich. Są to tak zwane gniazdka elektryczne typu A oraz typu B (różnica polega na tym, że gniazdko typu B ma dodatkowy bolec do uziemienia).
 • zawory INT, przejściówki są na łodzi, jeśli ktoś ma proszę zabrać własne przejściówki,
 • każdy nurek powinien mieć swój komputer, hak rafowy i bojkę, skafander 3 lub 5 mm
  wymagany stopień OWD, zalecany AOWD
 • wszyscy wyjeżdżający muszą być zaszczepieni na covid
 • Palau leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej (poza pasem najsilniejszych tajfunów), na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Między czerwcem a październikiem występują silne opady deszczu. Proszę zabrać ze sobą kurtki przeciwdeszczowe i drybagi (worki na suche rzeczy na łódź) – można je kupić także n amiejscu.
 • picie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione.
 • jeżeli w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających przyjazd do Palau cudzoziemiec przebywał na obszarze wykazanym jako rejon epidemii na liście Światowej Organizacji Zdrowia, musi mieć ważne międzynarodowe świadectwo szczepienia przeciw tej chorobie (dotyczy to przede wszystkim cholery i żółtej febry). Występuje zagrożenie dengą.
 • zalecenia zdrowotne związane z COVID-19 ciągle się zmieniają. Zasady i ograniczenia mające na celu zapobieganie epidemiom mogą się szybko zmieniać. Wiele krajów wdraża środki ochrony przed COVID-19 dla osób podróżujących z Chin, w tym z Hongkongu i Makau. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać przepisy obowiązujące w miejscach docelowych , Nautica Safari monitoruje te informacje i będzie informować na bieżąco.
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji możemy zawrzeć w ramach polisy z UNIQUA i kosztuje ono 3% ubezpieczonej kwoty. Szczególne warunki są opisane w par. 27,28 https://nautica.pl/wp-content/uploads/OWU-Uniqa.pdfSkładkę można opłacić maksymalnie 5 dni kalendarzowych od zawarcia umowy, tzn. my musimy mieć przelew zaksięgowany najpóźniej w 4. dniu od zawarcia umowy – musi być to dzień roboczy, żebyśmy zdążyli zgłosić do ubezpieczenia w odpowiednim czasie.
  Uwaga! Ubezpieczenie nie pokrywa rezygnacji z tytułu pozytywnego wyniku testu na COVID lub faktu objęcia kwarantanną. Dotyczy wyłącznie nagłego zachorowania na Covid potwierdzonego orzeczeniem lekarskim.

Lokalne prawa

 • wnoszenie i używanie produktów przeciwsłonecznych zawierających składniki chemiczne szkodliwe dla raf koralowych jest nielegalne. Używaj wyłącznie produktów przeciwsłonecznych „bezpiecznych dla rafy”, które są dostępne w sklepach na Palau.
 • nielegalne jest zakłócanie lub zabieranie przedmiotów historycznych, w tym z zatopionych statków.
 • podrabiane i pirackie towary są powszechnie dostępne. Kupowanie, sprzedawanie lub posiadanie ich jest nielegalne. Nie kupuj ani nie przyjmuj towarów pirackich lub podrobionych.
 • Palau ma konserwatywne standardy dotyczące ubioru i zachowania.  Związki osób tej samej płci są legalne, ale postawy kulturowe mogą być konserwatywne. Unikaj publicznego okazywania uczuć.

Pytania i rezerwacja:

Małgorzata Paulo, Dominika Aleksanderek,
rezerwacje@nautica.pl
797 025 124, 797 025 114

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!