Top
 

Kurs freedivingu


sezon 2023

Kursy freedivingowe Vis

TRY FREEDIVING – pół dnia

Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie próbowali freedivingu, a kochają wodę i chcieliby doświadczyć czegoś nowego. Zajęcia wprowadzające mają na celu pokazać, czym jest freediving: nabędziesz podstawy wiedzy i podstawowe umiejętności. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie, na kursie uczysz się podstaw prawidłowego oddychania, technik freedivingu. Poznasz podstawy nurkowania na wstrzymanym oddechu oraz to, jak się do niego przygotować. Kurs pomaga rozwinąć umiejętności, wiedzę i zasady bezpieczeństwa tak, aby w pełni móc czerpać przyjemność z freedivingu.

Kurs składa się z: 1 sesji wykładów teoretycznych, 1 zajęć praktycznych z technik oddychania, 1 zajęć praktycznych ze statycznego wstrzymania oddechu (STA), 1 sesji na wodach basenopodobnych.

Po kursie będziesz w stanie: z poczuciem bezpieczeństwa i swobody zanurkować na głębokość do 5m.

Wymagania: ukończone 18 lat (lub od 10 lat za zgodą rodzica/ opiekuna); podstawowa umiejętność pływania.

Cena: 60 euro

KURS PODSTAWOWY/ LEVEL 1

Kurs dla każdego: od tych osób, które posiadają doświadczenie w nurkowaniu ze sprzętem, snorkelingu, po zupełnie niedoświadczonych. Ten kurs jest ważnym wprowadzeniem do podwodnego świata. Stanowi połączenie nauki bezpieczeństwa, prawidłowej techniki, relaksacji i zrozumienia procesów fizjologicznych i praw fizyki mających znaczenie dla nurka. Kurs obejmuje m.in. praktykę wyrównywania ciśnienia, prawidłową technikę pływania w płetwach, scyzoryk, CWTB i FIM (dyscypliny polegające na nurkowaniu pionowo wgłąb przy użyciu płetw bądź liny), wynurzenie bez maski i przy użyciu tylko ramion, zasady bezpieczeństwa.

Kurs składa się z: wykładów, sesji statycznego wstrzymania oddechu (STA), 2 sesji na wodach basenopodobnych, 2-3 sesji w wodach otwartych (w zależności od postępów), 1 sesji stretchingu, 1 praktycznych zajęć z technik oddychania.

Po kursie będziesz w stanie: nurkować swobodnie, świadomie i bezpiecznie oraz skutecznie wyrównywać ciśnienie w pozycji pionowej głową w dół. Maksymalna głębokość to 20m.

Wymagania: ukończone 18 lat (lub od 12 lat za zgodą rodzica lub opiekuna) oraz umiejętność przepłynięcia co najmniej 100m po powierzchni dowolnym stylem bez żadnych pomocy w postaci sprzętu (maska, płetwy kaloszowe, fajka).

Cena: 300 euro + 35 euro certyfikat (e-card)

Informacje o kursach freedivingu

Kto może uprawiać freediving?

Każdy powyżej 12 roku życia (za zgodą rodziców/opiekunów), bez górnej granicy wiekowej, z brakiem przeciwwskazań medycznych do uprawiania nurkowania na wstrzymanym oddechu. Zapoznaj się z oświadczeniem medycznym.

Jaki jest przebieg kursu?

Wszystkie kursy zaczynają się o godzinie 9:00 rano i trwają przez cały dzień do ok 17:00-17:30 z przerwą na obiad/siestę.

Sesja w wodzie, w zależności od wielkości grupy trwa ok 1,5h. Liczba kursantów na zajęciach praktycznych w wodzie to maksymalnie 3-4 osoby na 1 instruktora. Nurkujemy w najpiękniejszych miejscach wokół malowniczej wyspy Vis, korzystając z wieloletniej znajomości miejsc nurkowych instruktorów i pasjonatów Nautica. Na większość nurkowań wypływamy łodzią.

Czy potrzebne jest zaświadczenie medyczne?

Tak. Przed przystąpieniem do kursu należy posiadać oświadczenie medyczne. Można je wypełnić samodzielnie. Jeżeli jednak na jakiekolwiek pytanie udzielisz odpowiedzi pozytywnej, zalecane jest skonsultować się z lekarzem, który powinien napisać zaświadczenie, że nie widzi przeciwwskazań do uprawiania nurkowania na wstrzymanym oddechu. Możecie skonsultować się z lekarzem ogólnym bądź medycyny sportowej i przedstawić mu zaświadczenie w wersji polskiej, honorowane przez Stowarzyszenie Freediving Poland.

Czy muszę mieć własny sprzęt?

Rekomendujemy posiadanie własnej pianki z kapturem (3 mm jest idealne na temperaturę wody ok 24 stopni). Możesz też używać pianki do nurkowań scuba, istnieje możliwość wypożyczenia takiej w bazie nurkowej, płetwy koniecznie kaloszowe (najlepiej długie, miękkie lub średnio twarde do freedivingu), maska, rurka, gumowy pas balastowy. Jeżeli nie posiadasz własnego sprzętu, istnieje możliwość wypożyczenia z bazy nurkowej, choć na poziomie zaawansowanym zalecamy posiadanie własnego wyposażenia.

Czy mogę przyjechać tylko na kursy? A jeśli jestem doświadczonym freediverem?

Oczywiście zapraszamy na sesje treningowe, zapewniamy system buddy. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt celem potwierdzenia preferowanych głębokości i ilości dni nurkowych.

Jakie są terminy najbliższych kursów?

Kursy prowadzimy po wcześniejszym zgłoszeniu w lipcu i sierpniu (grupa min. 3 osoby)
Ilość miejsc ograniczona.
Najlepiej kontaktować się z nami na bieżąco, sprawdzając dostępności miejsc.

Zapisy i więcej informacji

12 626 00 36 wew. 12, 797 025 124

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!