Top
 

Majówka na Visie-fotorelacja

BLOG

Majówka na Visie-fotorelacja

Nasza majóweczka udała się nad podziw!
Zaprosiliśmy do nas na Vis 54 osoby, w tym grupy z instruktorami – Arturem Ciomcią, Magdą Chaszczewską i Kamilem Koniecznym, z nurkami z ich rodzimych klubów nurkowych.
To czas zimnej wody – 16 do 18 stopni i powietrza 22 stopnie, ale i tak było fantastycznie. Wszyscy dojechali i odespali długą drogę, mimo głośno bijących dzwonów we wszystkich viskich kościółkach. Być może miały tu wielkie zasługi wieczorne, pierwsze szklanki jesiennej Graševiny zażyte na dobry sen…
Początkowo nie wiało i zapowiadały się słoneczne dni. W kawiarenkach wszystkie stoliki były oblegane. Zapach kwitnących cytrynowych drzew i kawy snuł się po ulicach.
Zaczęliśmy od spotkania o 9 w bazie, a potem od razu – do wody 🙂!
Pogoda dopisywała, jednak we wtorek rozwiało się tak, że wszyscy musieli wybrać zwiedzanie. Skuterami i rowerami ruszyli oglądać bunkry, kościoły, wzgórze Hum, Titową Skałę i oczywiście miejscowe winiarnie. Kurs OWD wystartował i, dzięki instruktorce Ewelinie – Ewelina Heil, powolutku zakochiwał się w zimnej wodzie 😉.
Kolejne dni nurkowań na Vis. Techniczni i rekreacyjni nurkowie rozpoczęli z przytupem od pięknego wraku Teti.
Tymczasem ciężka jazda w suchaczach i twinach powoli nabierała rozpędu, dokładała balastu i rozglądała się za wrakiem samolotu B-17 …
Następnie odwiedziliśmy majestatyczny wraku greckiego węglowca Vassilios. Jego charakterystyczne punkty to olbrzymia śruba na głębokości 50 m i galerie na 20m., wszystko pokryte gęstą warstwą gąbek i glonów. Udało nam się też wreszcie zanurkować na ścianie Seca – w przepięknym otoczeniu czerwonych i fioletowych gorgonii. Obserwowaliśmy murenki, langusty i ślimaki nagoskrzelne. Były amfory na Hoście i kawerny na Bilim Boku.
Wszystko to zwieńczyła wspaniała, gorąca impreza taneczna, na której grupa Art of Dive wiodła prym!
Śpiewy niosły się długo w noc, mimo, że część osób wyjeżdżała o 5:30 (co uległo potem przesunięciu na 15:30, bo po co w sumie było wracać do Polski tak wcześnie…)
Reasumując, dwa dni temu wróciliśmy, a już myślimy o tym kiedy ponownie uda mi się wybrać na Vis.
Przypadek? Na pewno nie…
Będziemy tu aż do połowy października, przybywajcie 🙂
Foty: Artur Ciomcia, Agata Lumpe, Piotr STós, Piotr Kudełko, Dominika Aleksanderek

Zapraszamy na wyprawy z Nauticą!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!