rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Bartosz Słaboń


Kadra Nautiki

Bartosz Słaboń – przewodnik nurkowy

Bartosz Słaboń -

Rola w bazie: przewodnik nurkowy, instruktor

Stopień nurkowy: Divemaster SSI, instruktor SSI

Kiedy będę w bazie: 5 lipca – 26 września (na Visie)

Skąd jestem: lokalny patriotyzm nakazuje odpowiedzieć, że jestem z Modlnicy koło Krakowa

Jak zacząłem nurkować: po latach podglądania nurkującego taty i przekroczeniu magicznego progu 10 roku życia poszedłem na intro w przypadkowej bazie w którejś ze śródziemnomorskich miejscowości turystycznych. Mimo braku przestrzegania jakichkolwiek standardów i zasad zdrowego rozsądku przez tamtą bazę przeżyłem, mam się dobrze, a nurkowanie zostało moją pasją.

Od kiedy pracuję z Nauticą: rok 2018 to początek mojej przygody ze stażem i pracą w bazie nurkowej.
Gdzie nurkowałem: Sharm, Marsa, Malta, Cypr, Koparki, Zakrzówek, Piła… jednak to środkowy Adriatyk, na czele z Visem i Hvarem, darzę prawdziwie platoniczną miłością; to właśnie w wodach wokół tych wysp wykonałem większość nurkowań w życiu.

Ulubiona miejscówka w Chorwacji: niedaleko na zachód od grupy wysp Pakleni otoci z piaszczystego dna wyrasta skalna iglica, której czubek znajduje się 13 metrów pod powierzchnią wody. To jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc nurkowych, jakie dane mi było odwiedzić – lasy fioletowych gorgonii, olbrzymie mureny, kraby, nereidy, wypławki, ślimaki nagoskrzelne, ławice małych ryb wabione dużą ilością planktonu niesionego przez silne prądy… Campanellę, bo o niej mowa, polecam odwiedzić każdemu.

Poznaj kadrę Nautiki

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

Bartosz Słaboń -
ZApraszamy na

wyprawĘ Meksyk - Belize

termin 20 stycznia do 3 lutego 2022
  • dla entuzjastów  cenotów, rekinów,  fioletowych formacji koralowych, idealnie błękitnego Blue Hole w Belize i starożytnych miast Majów
  • wyprawę poprowadzi Tomasz Dutkiewicz – fotograf, podróżnik, instruktor nurkowania