rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt 10-18
Top
 

Nurkowanie Malediwy


Grudzień 2021

Republika Malediwów to 1192 wysp koralowych, naturalnie podzielonych przez równik na kilkadziesiąt atoli. Ten azjatycki kraj na południowy zachód od Sri Lanki i Indii był kiedyś trudny do znalezienia na większości map świata… Wyobraźcie sobie sam środek Oceanu Indyjskiego i maleńkie skrawki lądu chronione przed falami przez otaczającą je zdrową i żywą rafę koralową. Malediwy, które są na liście najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, słyną z bogactwa i różnorodności życia podwodnego, fotogenicznych plaż i częstych spotkań z dużymi zwierzętami.

Zapraszamy na wyprawę Sri Lanka + Malediwy na przełomie listopada i grudnia 2021. W zeszłym roku przetestowaliśmy wariant, w którym proponujemy dwie opcje:

– możecie wybrać się z nami na tydzień safari nurkowego lub

– możecie pojechać na dwa tygodnie, najpierw na tydzień zwiedzania Sri Lanki, a potem na tydzień safari nurkowego.

Termin: zwiedzanie Sri Lanki 29 listopada - 4 grudnia 2021 safari na Malediwach 5 - 12 grudnia 2021

Prowadzący wyjazd: Darek Spirytulski i Małgorzata Paulo

Więcej informacji praktycznych
Szczegóły wyjazdu

Sri Lanka – plan opcjonalnej wyprawy lądowej

Zwiedzanie Sri Lanki będzie spójną opowieścią z obrazkami, w której przeplatać się będą: religia, historia i dzika przyroda. Zapraszamy w podróż!

Część pierwsza: Bogowie i Demony

Dzień 1: Przylot do Kolombo po południu, wieczorny spacer, uliczna kolacja.

Dzień 2: Ramajana akt 1. Po leniwym śniadaniu pojedziemy do jednej z najpiękniejszych świątyń buddyjskich na wyspie a następnie odwiedzimy miejsce lądowania Hanumana w Sigiryi.

Dzień 3: Ramajana akt 2. Zwiedzimy starożytne miasto Pollonaruwa i obejrzymy słynną relikwię – Ząb Buddy.

Część druga – Kampania Wschodnioindyjska

Dzień 4: Obudzimy się w kolonialnym hotelu, gdzie do śniadania wypijemy pyszną herbatę w stylu brytyjskim. Z opowieściami przeniesiemy się w czasy Imperium i Kampanii Wschodnioindyjskiej. W ciągu dnia zwiedzimy plantacje, wykąpiemy się pod wodospadem i pospacerujemy po dżungli.
Wieczorem pojedziemy w zupełnie inne miejsce – do klimatycznych namiotów.

Część trzecia – dzika przyroda

Dzień 5. Czas na safari. To trochę jak nurkowanie, tylko na lądzie i jeepem. Poszukamy słoni w ich naturalnym środowisku. Dzień wcześniej dowiecie się wszystkiego o słoniach indyjskich. Teraz będzie czas, by je zobaczyć Przy odrobinie szczęścia zobaczymy ciekawe gatunki ptaków, a jeśli będzie TEN dzień- leoparda! Wieczór spędzimy w portowej wiosce Mirissa.

Dzień 6. Pomału przyzwyczaimy się do wstawania o świcie. Wypłyniemy w rejs w poszukiwaniu wielorybów. Po lunchu wrócimy do Kolombo, po drodze zatrzymując się by obejrzeć lankijskich rybaków. Jeśli czas pozwoli, zwiedzimy kolejną świątynię buddyjską. Wieczorem ostatnia kolacja na lądzie.

Dzień 7. Po śniadaniu poranny króciutki lot do Male, zaokrętowanie na luksusowej łodzi nurkowej Andora. Tu odpoczniemy po przygodach na lądzie i zaczniemy zwiedzać to, co pod wodą.

Cena 1100 USD

W cenie:

 • 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*, 1 nocleg w namiotach
 • śniadania i lunche
 • atrakcje wymienione w programie
 • transfery
 • opieka polskiego przewodnika
 • bilety wstępu
 • lokalne opłaty
 • ubezpieczenie KL NNW i KR

Cena nie zawiera:

 • kolacji
 • napiwków

Malediwy – plan safari

Dzień pierwszy

5 grudnia

Prosto z lotniska przejeżdżamy na łódź. Podróż trwa około 20 minut.

Nurkowanie 1:  sprawdzające: Fish tank,  Male Pd (Check Dive).

Zostajemy na noc przy atolu Male Pd

Dzień drugi

6 grudnia 

Nurkowanie 1: Maagiri North Male.

Nurkowanie 2: Embudhoo Express south male’ Atoll

Nocleg: Guraidhoo – South Male

Dzień trzeci

7 grudnia

Nurkowanie 1: GuraidhooKandu south male atoll

Nurkowanie 2; Miyarukandu – płyniemy do Vaavu

Nurkowanie 3:DevanaKandu, Vaavu

Nurkowanie 4: Alimatha: nurkowanie

Nocleg w pobliżu Alimatha

Dzień czwarty

8 grudnia

Od świtu płyniemy w stronę południowego atolu Ari

Nurkowanie 1: Maamigili Beru- południowe Ari (szukamyrekinówwielorybich)

Nurkowanie 2: WrakMvKudhimaa

Nocleg: południowe Aril

Dzień piąty

9 grudnia

Nurkowanie 1: Kuda Rah Thila

Nurkowanie 2: Rangali Madivaru – jedno z najlepszych miejsc na spotkanie mant

Nurkowanie 3: RahdhigaThila

Jeśli pogoda pozwoli, schodzimy na kolację na plaży

Nocleg: Raidhiga

Dzień szósty

10 grudnia

Nurkowanie 1: Panettone

Nurkowanie 2: Moofushi manta point

Nurkowanie 3: Wrak Fesdu

Nurkowanie 4: (nocne): Fesdhu Lagoon Manta night dive.

Dzień siódmy

11 grudnia

Nurkowanie 1: Fish head

Nocleg: w porcie wyokrętowania Hulhu Male´ Lagoon

Dzień ósmy

12 grudnia

wyokrętowanie, przelot do Polski

Przelot

Qatar Airways

Uwaga, godziny przelotu podamy wkrótce!
Wylot z Warszawy.

Nurkowanie

Co zobaczymy?

Prawidłowość – występująca na wszystkich rafach świata – im więcej silnych prądów, tym ciekawsze i bardziej pełne życia nurkowania, powtarza się także tutaj. Rafy występują w trzech formach: thila, giri lub faru. Thile to całkowicie zanurzone podwodne szczyty, omywane silnymi prądami, obszary na tyle małe, że można je okrążyć podczas jednego zejścia pod wodę. Zwykle porasta je kolorowy las miękkich korali, w którym żerują stada ryb. Fotografowie przywożą stąd fenomenalne zdjęcia makro ślimaków nagoskrzelnych i barwnych krewetek. Obiektem ich „polowań” są też czarne i żółte frogfishe. Giri wznoszą się pod powierzchnię wody, a ich wierzchołki mogą być całkowicie odsłonięte podczas odpływów. Woda jest przy nich dużo spokojniejsza, to idealne warunki dla nocnych wycieczek, podczas których obserwujemy polujące stada tuńczyków, barrakud i jackfishy. Z kolei faru – nieduże atole w kształcie podkowy, są fascynujące ze względu na zamieszkujące ich zewnętrzne ściany dziesiątki muren, płaszczek i żółwi. Najbardziej ekscytujące są nurkowania dryftowe w KANDU – kanałach, łączących atole z otwartym oceanem. W wodzie tak bogatej w składniki odżywcze obserwujemy „big Staff” – manty, rekiny szare, orlenie, rekiny wielorybie. Nurkowanie na Malediwach jest pełne przygód, czasem wymagające i zawsze spektakularne. Nurkowie uważają Ari Atoll za najlepsze miejsce w tym rejonie świata, dlatego ta trasa należy do najczęściej opisywanych w podróżniczych blogach. I tam właśnie popłyniemy!

Czy nurkowania na Malediwach wymagają specjalnych kwalifikacji?

Wystarczą uprawnienia AOWD dowolnej organizacji nurkowej. Ze względu na długie czasy denne, bardzo przydatny jest stopień nurka nitroksowego. Łódź zapewnia butle stage oraz nitroks. Plan nurkowania dostosowuje się zawsze do poziomu uczestników, uwzględniając ich komfort i bezpieczeństwo.

Zasady nurkowania na Malediwach:

 • Każdy nurek musi posiadać komputer i bojkę, nie używamy rękawiczek.
 • Głębokość nurkowań do 30 m. Maksymalny czas jednego nurkowania – 60 min.
 • Nurkowania dekompresyjne są niedozwolone.
 • Nurkowania tylko z partnerem, nawet jeśli mamy uprawnienia do nurkowania solo.
 • Nurkowanie powinno zakończyć w chwili osiągnięcia 50 bar, 30 bar w momencie wynurzenia.
 • Między ostatnim nurkowaniem a lotem samolotem powinno być co najmniej 24 godzin przerwy.
Więcej informacji i szczegółowy plan safari nurkowego

Łódź Andora

MV Andora

Nurkowanie Malediwy -MV Adora jest wygodnym, 4-gwiazdkowym  jachtem, specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb nurkujących.  Na czterech pokładach znajduje się wszystko, co uprzyjemni tygodniowy rejs – będziecie się czuć jak w mobilnym hotelu z zachwycającym widokiem na morze i rajskie wyspy. Potrawy, na które składają się mięso, ryby i warzywa jada się w klimatyzowanym salonie z widokiem na ocean. Oprócz trzech posiłków dziennie – bufet style – serwowane są przekąski, a jedna z kolacji podawana jest w formie grilla na plaży. Napoje – woda, kawa i herbata, są w cenie, soft drinki oraz alkohole można nabywać w barze. Na górnym pokładzie słonecznym znajdują się leżaki i materace. Środkowy pokład wyposażony jest w komplety wypoczynkowe i pufy.

W 11 kajutach mieści się 21 gości, wszystkie wyposażone są w  prywatne łazienki i mini lodówki. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualną klimatyzację, łazienkę z prysznicem z ciepłą wodą, szafę i schowek. Każda z kajut ma powierzchnię 9 m kw. Na dolnym pokładzie znajdują się 6 kajut typu standard, na środkowym pokładzie jedna kajuta superior oraz duża jadalnia, kącik wypoczynkowo telewizyjny z kanapami i lada barowa. Górny pokład zajmują kajuty ocean view oraz kajuta kapitańska. Mieści się tam także pokład słoneczny – częściowo zadaszony – z leżakami,  kanapą i stolikiem.

Na Malediwach w grudniu słońce zachodzi około 18, ale wciąż jest bardzo ciepło – pokład zamienia wtedy w parkiet do tańca lub przytulne miejsce do nocnych posiadów J.

Rodzaje kajut:

standard – dolny pokład:
sześć identycznych kajut wyposażonych w dwa łóżka, kanapę, TV, mini lodówkę oraz sporo miejsca na bagaż i drobiazgi codziennego użytku. Mały otwierany bulaj, zasłaniany żaluzją, dostarcza światła dziennego. Dwie kajuty dziobowe posiadają po 2 łóżka pojedyncze, pozostałe 4 kajuty w układzie łóżko podwójne + pojedyncze.

superior – środkowy pokład:

kajuta dziobowa z panoramicznym oknem, dużym podwójnym łóżkiem, miejscem na bagaż i płaskim TV. Przeznaczona dla 1 osoby lub pary.

ocean view – górny pokład:
Cztery kajuty dwuosobowe, każda wyposażona w dwa łóżka – jedno pojedyncze i  jedno podwójne, duże otwierane okna, kanapę, przestronną łazienkę i sporo miejsca na rzeczy osobiste.

Cena

2030 USD lub 2240 USD w zależności od standardu kajuty + ok. 4300 PLN

Cena zawiera:

 • przelot w obie strony
 • rozszerzone ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowanie
 • opiekę polskiego instruktora Nautiki
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • śniadania, lunche, obiadokolacje i przekąski
 • zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych
 • pakiet nurkowy:
  -7 dni nurkowych (17 nurkowań)
  -12 l. butle z powietrzem
  -balast
 • nitrox

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

 • sprzętu nurkowego innego niż wymieniony
 • napiwków na łodzi
 • sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (jest możliwość wypożyczenia na miejscu)
 • posiłków innych niż wymienione

Zniżki:

Stały Klient 5%

Non diver (na zapytanie)

Płatności:

I rata przy rezerwacji: 500 usd 4100 PLN
II rata: 15 lipca – 800 usd
IV rata: do 1 października dopłata do całości
Prosimy o wpłaty w walucie, w której kolejne raty są wymienione.

Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:

Małgorzata Paulo
malgorzata.paulo@nautica.pl,

797 025 124

rezerwacje@nautica.pl

Ważne informacje

 • Paszport: musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu, posiadać 2 wolne strony na wizy.
 • Wiza: wydawana jest na lotnisku w Male i jest bezpłatna
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: koszt 2,8% ceny imprezy, warunkiem zawarcia ubezpieczenia jest podpisanie umowy zgłoszenia i dokonanie wpłaty, możliwe jest zawarcie tego ubezpieczenia do 48 godzin od podpisania umowy.
 • Profilaktyka zdrowotna: brak obowiązkowych szczepień, zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu, używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Pogoda: wyspa znajduje się w tropikalnym klimacie oceanicznym, temperatura powietrza ok. 27C, wody 28-30C, zalecana pianka 3-5 mm.
 • Warunki nurkowania: widoczność 20-30 m., grupy 6-8 osób na jednego przewodnika.
 • Waluta: dolar amerykański. Zalecane jest posiadanie gotówki.
 • Zasilanie elektryczne: to 220V do 240V, 50Hz AC. Standardowym gniazdem jest trzybolcowe brytyjskie, konieczny adapter

Więcej informacji o wyprawie na Malediwy i Sri Lankę:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

Nurkowanie Malediwy -
ZApraszamy na

SAFARI SIERPNIOWE

14 - 21 SIERPNIA, TRASA WRAKI I RAFY PÓŁNOCY
 • dla entuzjastów wraków i miłośników raf,
 • spotkania z delfinami, rekinami, żółwiami i rogatnicami
 • nurkowania na Stalowej Rafie i w parku narodowym Ras Mohammed