rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Nurkowanie Malediwy


Grudzień 2021

Republika Malediwów to 1192 wysp koralowych, naturalnie podzielonych przez równik na kilkadziesiąt atoli. Ten azjatycki kraj na południowy zachód od Sri Lanki i Indii był kiedyś trudny do znalezienia na większości map świata… Wyobraźcie sobie sam środek Oceanu Indyjskiego i maleńkie skrawki lądu chronione przed falami przez otaczającą je zdrową i żywą rafę koralową. Malediwy, które są na liście najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, słyną z bogactwa i różnorodności życia podwodnego, fotogenicznych plaż i częstych spotkań z dużymi zwierzętami.

Zapraszamy na wyprawę nurkową na  Malediwy  4-12 grudnia 2021.

Termin: Wylot 4 grudnia 2021 - safari na Malediwach 5 - 12 grudnia 2021

Prowadzący wyjazd: Darek Spirytulski i Małgorzata Paulo

Więcej informacji praktycznych
Szczegóły wyjazdu

Nurkowanie

Co zobaczymy?

Prawidłowość – występująca na wszystkich rafach świata – im więcej silnych prądów, tym ciekawsze i bardziej pełne życia nurkowania, powtarza się także tutaj. Rafy występują w trzech formach: thila, giri lub faru. Thile to całkowicie zanurzone podwodne szczyty, omywane silnymi prądami, obszary na tyle małe, że można je okrążyć podczas jednego zejścia pod wodę. Zwykle porasta je kolorowy las miękkich korali, w którym żerują stada ryb. Fotografowie przywożą stąd fenomenalne zdjęcia makro ślimaków nagoskrzelnych i barwnych krewetek. Obiektem ich „polowań” są też czarne i żółte frogfishe. Giri wznoszą się pod powierzchnię wody, a ich wierzchołki mogą być całkowicie odsłonięte podczas odpływów. Woda jest przy nich dużo spokojniejsza, to idealne warunki dla nocnych wycieczek, podczas których obserwujemy polujące stada tuńczyków, barrakud i jackfishy. Z kolei faru – nieduże atole w kształcie podkowy, są fascynujące ze względu na zamieszkujące ich zewnętrzne ściany dziesiątki muren, płaszczek i żółwi. Najbardziej ekscytujące są nurkowania dryftowe w KANDU – kanałach, łączących atole z otwartym oceanem. W wodzie tak bogatej w składniki odżywcze obserwujemy „big Staff” – manty, rekiny szare, orlenie, rekiny wielorybie. Nurkowanie na Malediwach jest pełne przygód, czasem wymagające i zawsze spektakularne. Nurkowie uważają Ari Atoll za najlepsze miejsce w tym rejonie świata, dlatego ta trasa należy do najczęściej opisywanych w podróżniczych blogach. I tam właśnie popłyniemy!

Czy nurkowania na Malediwach wymagają specjalnych kwalifikacji?

Wystarczą uprawnienia AOWD dowolnej organizacji nurkowej. Ze względu na długie czasy denne, bardzo przydatny jest stopień nurka nitroksowego. Łódź zapewnia butle stage oraz nitroks. Plan nurkowania dostosowuje się zawsze do poziomu uczestników, uwzględniając ich komfort i bezpieczeństwo.

Zasady nurkowania na Malediwach:

 • Każdy nurek musi posiadać komputer i bojkę, nie używamy rękawiczek.
 • Głębokość nurkowań do 30 m. Maksymalny czas jednego nurkowania – 60 min.
 • Nurkowania dekompresyjne są niedozwolone.
 • Nurkowania tylko z partnerem, nawet jeśli mamy uprawnienia do nurkowania solo.
 • Nurkowanie powinno zakończyć w chwili osiągnięcia 50 bar, 30 bar w momencie wynurzenia.
 • Między ostatnim nurkowaniem a lotem samolotem powinno być co najmniej 24 godzin przerwy.
Więcej informacji i szczegółowy plan safari nurkowego

Łódź Adora

MV Adora

MV Adora jest wygodnym, 4-gwiazdkowym  jachtem, specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb nurkujących.  Na czterech pokładach znajduje się wszystko, co uprzyjemni tygodniowy rejs – będziecie się czuć jak w mobilnym hotelu z zachwycającym widokiem na morze i rajskie wyspy. Potrawy, na które składają się mięso, ryby i warzywa jada się w klimatyzowanym salonie z widokiem na ocean. Oprócz trzech posiłków dziennie – bufet style – serwowane są przekąski, a jedna z kolacji podawana jest w formie grilla na plaży. Napoje – woda, kawa i herbata, są w cenie, soft drinki oraz alkohole można nabywać w barze. Na górnym pokładzie słonecznym znajdują się leżaki i materace. Środkowy pokład wyposażony jest w komplety wypoczynkowe i pufy.

W 11 kajutach mieści się 21 gości, wszystkie wyposażone są w  prywatne łazienki i mini lodówki. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualną klimatyzację, łazienkę z prysznicem z ciepłą wodą, szafę i schowek. Każda z kajut ma powierzchnię 9 m kw. Na dolnym pokładzie znajdują się 6 kajut typu standard, na środkowym pokładzie jedna kajuta superior oraz duża jadalnia, kącik wypoczynkowo telewizyjny z kanapami i lada barowa. Górny pokład zajmują kajuty ocean view oraz kajuta kapitańska. Mieści się tam także pokład słoneczny – częściowo zadaszony – z leżakami,  kanapą i stolikiem.

Na Malediwach w grudniu słońce zachodzi około 18, ale wciąż jest bardzo ciepło – pokład zamienia wtedy w parkiet do tańca lub przytulne miejsce do nocnych posiadów.

Rodzaje kajut:

standard – dolny pokład:
sześć identycznych kajut wyposażonych w dwa łóżka, kanapę, TV, mini lodówkę oraz sporo miejsca na bagaż i drobiazgi codziennego użytku. Mały otwierany bulaj, zasłaniany żaluzją, dostarcza światła dziennego. Dwie kajuty dziobowe posiadają po 2 łóżka pojedyncze, pozostałe 4 kajuty w układzie łóżko podwójne + pojedyncze.

superior – środkowy pokład:

kajuta dziobowa z panoramicznym oknem, dużym podwójnym łóżkiem, miejscem na bagaż i płaskim TV. Przeznaczona dla 1 osoby lub pary.

ocean view – górny pokład:
Cztery kajuty dwuosobowe, każda wyposażona w dwa łóżka – jedno pojedyncze i  jedno podwójne, duże otwierane okna, kanapę, przestronną łazienkę i sporo miejsca na rzeczy osobiste.

Cena

2030 USD lub 2240 USD w zależności od standardu kajuty + ok. 3600 PLN

Cena zawiera:

 • przelot w obie strony
 • rozszerzone ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowanie
 • opiekę polskiego instruktora Nautiki
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • śniadania, lunche, obiadokolacje i przekąski
 • zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych
 • pakiet nurkowy:
  -7 dni nurkowych (17 nurkowań)
  -12 l. butle z powietrzem
  -balast
 • nitrox

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

 • napiwków na łodzi
 • sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (jest możliwość wypożyczenia na miejscu)
 • posiłków innych niż wymienione

Zniżki:

Stały Klient 5%

Non diver (na zapytanie)

Płatności:

I rata przy rezerwacji: 500 usd 4100 PLN
II rata: 15 lipca – 800 usd
IV rata: do 1 października dopłata do całości
Prosimy o wpłaty w walucie, w której kolejne raty są wymienione.

Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:

Małgorzata Paulo
malgorzata.paulo@nautica.pl,

797 025 124

rezerwacje@nautica.pl

Ważne informacje

 • Paszport: musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu, posiadać 2 wolne strony na wizy.
 • Wiza: wydawana jest na lotnisku w Male i jest bezpłatna
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: koszt 2,8% ceny imprezy, warunkiem zawarcia ubezpieczenia jest podpisanie umowy zgłoszenia i dokonanie wpłaty, możliwe jest zawarcie tego ubezpieczenia do 48 godzin od podpisania umowy.
 • Profilaktyka zdrowotna: brak obowiązkowych szczepień, zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu, używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Pogoda: wyspa znajduje się w tropikalnym klimacie oceanicznym, temperatura powietrza ok. 27C, wody 28-30C, zalecana pianka 3-5 mm.
 • Warunki nurkowania: widoczność 20-30 m., grupy 6-8 osób na jednego przewodnika.
 • Waluta: dolar amerykański. Zalecane jest posiadanie gotówki.
 • Zasilanie elektryczne: to 220V do 240V, 50Hz AC. Standardowym gniazdem jest trzybolcowe brytyjskie, konieczny adapter

Więcej informacji o wyprawie na Malediwy i Sri Lankę:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

SAFARI 2022