Top
 

Tajlandia Kambodża – nurkowanie i zwiedzanie


Luty 2024

Wyprawa Tajlandia Kambodża w terminie 10 do 25 lutego 2024

Temperatura powietrza: 31 stopni

Temperatura wody: 27 - 30 stopni

Rekomendowany skafander: 3 mm

Prowadząca: Małgorzata Paulo

Więcej informacji praktycznych
Szczegóły wyjazdu

Opis wyprawy  Tajlandia Kambodża

Zwiedzanie Tajlandii i Kambodży

Natura objawia się w Tajlandii w formach zapierających dech w piersi. Słonie, rekiny (w wodach wokół Similanów pływa ich aż 15 gatunków) spadające kokosy i rwące wodospady mogłyby nam co prawda odebrać ten dech na zawsze, ale w tym życzliwym  otoczeniu wszystko staje się bezpiecznym ornamentem, oplecionym wokół pięknych nurkowisk.

Przepłyniemy na kajakach park Khao Sok, który wygląda jak plan zdjęciowy z filmu Avatar i rozpłyniemy się pod zręcznymi rękami masażystów. Będziemy też codziennie jeść bezkonkurencyjne pyszności! Pobujamy się na hamakach i poćwiczymy jogę na plaży. Mamy nadzieję, że obejrzymy rosnące tutaj – największe na świecie, metrowej średnicy kwiaty raflezji i fruwające gdzieniegdzie największe motyle – pawice atlas. Po przekroczeniu granicy z Kambodżą (co samo w sobie jest atrakcją) pojedziemy do wioski na palach na jeziorze Tonle Sap Lake. Poobserwujemy gigantyczne nietoperze zamieszkujące Ogrody Królewskie w mieście Siem Reap. Zwiedzimy starożytne świątynie. Będziemy uczestniczyć w pokazie khmerskiego tańca Apsara. Wisienką na torcie będzie zwiedzanie Street Pub, czyli Siem Reap nocą. W drugim dniu udamy się do serca Kambodży, świątyni Angkor Wat. Zobaczymy hipnotyzujące wieże Bayon, pójdziemy do miejsca, gdzie nakręcono ujęcia do filmu Tomb Rider z Angeliną Jolie oraz  poznamy historię Pol Pota i Czerwonych Khmerów. A na koniec zostawiamy sobie 350- metrowy Taras Słoni oraz rzeźby Terrace of The Leper King.

A potem wreszcie zajmiemy się tym, co najważniejsze – czyli nurkowaniami 😉

Nurkowanie na Similanach

Similany są jednym z najbardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. To dziewięć wysp, wokół których lawirujemy pomiędzy płytkimi nurkowiskami rafowymi, a głębokimi, skalistymi ścianami, gdzie w silnych prądach żerują rekiny i manty. Prądy wywoływane są przewidywalnymi pływami – różnica poziomów sięga 3 metrów, oraz nieprzewidywalnymi ruchami wód piętrzonych przez wiatry na Oceanie Indyjskim. Temperatura wody waha się w granicach 27 – 30 stopni, a widoczność od 15 do ponad 40 metrów.

Similany oferują 2 typy nurkowisk. Zachodnie strony wysp to skaliste, porośnięte twardymi koralami ściany, odwiedzane przez rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki i ostroboki. Natomiast wschodnie są piaszczyste, z połaciami korali rogatych, kilkunastometrowymi głowami korali mózgowych, gorgoniami i setkami gatunków ukwiałów. Zamieszkują je wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki i miniaturowe koniki morskie.

Najbardziej znane miejsca nurkowe to Richelieu Rock, Koh Tachai i Koh Bon, gdzie można oglądać manty. Oprócz mant zobaczymy napoleony, rekiny lamparcie, orlenie i żarłacze rafowe. Podczas nocnych nurkowań pod wodą aż gotuje się od polujących na siebie stworzeń! Richelieu Rock to skała w kształcie podkowy składająca się z dużego centralnego szczytu, otoczonego mniejszymi pinaklami, których każdy centymetr został skolonizowany przez miękkie koralowce, ukwiały, gąbki beczkowate i gorgonie. Można tam spotkać rekiny wielorybie, manty, barrakudy i ogromne graniki.

Wyspy nie są zamieszkałe. Na wielu są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy. Pomiędzy nurkowaniami wybierzemy się pontonem na spacer i sesję zdjęciową.

Pomimo, że dobre warunki nurkowe wykraczają poza okres październik – maj, Similany są zamykane dla ochrony życia morskiego na pozostałą część roku. To dobrze świadczy o gospodarzach tych raf!

Szczegóły przelotu (limit bagażu 25 kg)

QR 10FEB  WAW-DOH  15:45 23:10

QR 11FEB  DOH-BKK     02:20 12:40

QR 24FEB  HKT-DOH    22:30 01:35+1

QR 25FEB  DOH-WAW  08:15 12:05

Tajlandia Kambodża 2024 – plan wyprawy

Poniżej znajdziecie szczegółowy plan naszej wyprawy.
Wszystkie formalności przed wyjazdem – wizowe, ubezpieczeniowe i entry pass załatwia Nautica Safari. Prosimy tylko o przesłanie skanu paszportu.

Program:

(S-śniadanie L-lunch K-kolacja)

10 lutego – spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot liniami Qatar o 15:45, z przesiadką w Doha

11 lutego –  transfer do hotelu, kolacja w China Town (K)

12 lutego – śniadanie, rejs kanałami po lewobrzeżnej  części Bangkoku,  Pałac Królewski i Szmaragdowy Budda, lokalny lunch, przejazd tuk tukami, dom Jima Thomsona, Bayoke Sky Tower, czerwona dzielnica, Khao San Road  (S/L)

13 lutego – Wat Pho albo Wat Arun, Sean Seap Canal, Wat Saket – świątynia wróżb, Flower Market, lunch i czas wolny (S)

14 lutego – wyjazd o 4.00 rano, śniadanie i kawa podczas przejazdu, lunch w Old City Siem Reap, lokalny targ, zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie wioski nad jeziorem Tonle Sap, kolacja z tańcami Apsara (S/L/K)

15 lutego – wschód słońca przy Angkor Wat – dla chętnych, zwiedzanie od 8.30: Angkor Wat, Bayon, South Gate, Terrace of Elephant z przerwą na piwo lub kokosa, lunch w miasteczku. Chwila przerwy na kąpiel w basenie. Dalsze zwiedzanie -Pola Śmierci, Ta Phrom, zachód słońca w Phnom Bakheng, obserwacja nietoperzy, kolacja (S/L/K)

16 lutego – wyjazd 6 rano, przejazd na lotnisko, lot na Phuket – grupa nurkowa okrętuje się na łódź safari, grupa nienurkująca przejazd do hotelu w Khao Lak, odpoczynek i wycieczka snorkelingowa (opcjonalnie) (S/L/K)

17,18,19 lutego – nurkujący: safari nurkowe, 4 nurkowania dziennie (S/L/K), nienurkujący – wypoczynek w hotelu, masaże, opalanie (S)

20 lutego – nurkujący: 2 nurkowania, po lunchu powrót na ląd, przejazd do hotelu (S/L  lub S)

21-22 lutego – dwudniowa wycieczka do dżungli; w programie kąpiel w rzece ze słoniami, spływ kajakowy, nocleg na jeziorze w domkach na palach, drobne atrakcje: zwiedzanie jaskini krasowej, wycieczka łodzią o zachodzie słońca, w drodze powrotnej krótki trekking przez dżunglę i kąpiel pod wodospadem (S/L/K)

23 lutego – odpoczynek, zakupy, plażowanie; możliwa dodatkowa wycieczka (S)

24 lutego – śniadanie, wymeldowanie z hotelu, uczta z owoców morza  (S/K) wylot

25 lutego – przylot do Polski

* Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności.

Safari nurkowe na Similanach

Deep Andaman – 4* stabilna łódź dla 22 gości. Wygodne kajuty na dolnym i górnym pokładzie, wszystkie z prywatnymi łazienkami. Duża, świetnie zaprojektowana przestrzeń nurkowa, sporo miejsca do wspólnego spędzania wolnego czasu: salon, jadalnia, części wypoczynkowe, pokład słoneczny.

Plan safari – 4 dni/4 noce, 14 nurkowań

 • Dzień 0 – późnym popołudniem zaokrętowanie na łodzi, przygotowanie sprzętu, formalności, kolacja. Łódź wyrusza z portu w stronę Similanów.
 • Dzień 1,2,3 – 4 nurkowania dziennie.
 • Dzień 4 – 2 nurkowania, po późnym lunchu powrót na ląd

Hotele****

BKK – Nouvo City Hotel Deluxe Canal Twin/Dbl

SiemReap – Lotus Blanc Resort DeluxeTwin/Dbl

Khao Lak –The Waters by Katathani Khao Lak

Cena i zasady płatności

3270 USD – 3820 USD + przelot od 5500 PLN (osoba nurkująca, w zależności od kajuty na łodzi safari)

3000 USD + przelot 5100 PLN (osoba nienurkująca)

W cenie pakietu:

 • Przelot na trasie Warszawa – Phuket – Warszawa
 • Noclegi w pokoju dwuosobowym w hotelu Kata Palm Resort na Phuket
 • Safari nurkowe na łodzi :
  15 nurkowań,
  butla 12 l z powietrzem,
  balast,
  opieka przewodnika,
  pełne wyżywienie,
  nocleg w kajucie dwuosobowej standard na dolnym pokładzie
  posiłki wymienione w programie:
 • Wycieczki lądowe z biletami wstępu
 • Wszystkie transfery
 • Podwyższone do 50.000 eur ubezpieczenie podróżne i nurkowe
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny

W cenie nie ma:

 • Opłaty za Park Narodowy Similany i Suriny – ok. 80 USD (płatne gotówką na miejscu w lokalnej walucie) osoby nurkujące
 • Dobrowolnych napiwków podczas wycieczek i safari: wycieczki w sumie ok. 20 USD, safari 100 USD
 • Innych gazów i wypożyczenia sprzętu osoby nurkujące
 • Przelotu na trasie Bangkok-Phuket lub SieamReap-Phuket ok. 100 USD, będzie kupowany grupowo 

Harmonogram wpłat:

Przy rezerwacji: 5100 zł + 500 USD

II rata do 30/09: 1500 USD

III rata do 15/01: dopłata do całości

Numer konta:

Nautica Safari S.j. 30-056 Kraków; ul. Toruńska 5
Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
EUR PL 48 2490 0005 0000 4600 2895 5711
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Ważne informacje

 • paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu; powinien mieć dwie wolne strony obok siebie, formalności związane z wyjazdem są po naszej stronie, prosimy o przesłanie skanów paszportów
 • wszystkie formalności przedwyjazdowe: wiza, entry Pass, ubezpieczenia załatwia Nautica Safari
 • waluta obowiązująca na miejscu: THB (baty, 1 BAT = 0,12 pln)
  strefa czasowa plus 6 godzin w stosunku do czasu polskiego
 • napięcie w sieci: 220 V. Gniazdka elektryczne są przystosowane do wtyczek z dwoma bolcami, chyba że macie wtyczki z uziemieniem (brak trzeciej dziurki w gniazdkach)
 • zawory INT, przejściówki są na łodzi, można zabrać własne przejściówki.
 • każdy nurek powinien mieć swój komputer, bojka jest zalecana,
  wymagany stopień OWD, zalecany AOWD
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji możemy zawrzeć w ramach polisy z UNIQUA i kosztuje ono 3% ubezpieczonej kwoty. Szczególne warunki są opisane w par. 27,28 https://nautica.pl/wp-content/uploads/OWU-Uniqa.pdf

Rezerwacja:

Aby zarezerwować wyjazd, prosimy o mail na adres:

wyprawy@nautica.pl

12 626 00 36 wew. 12, 797 025 123

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!