Top
 

Bunaken Lembeh wyprawa nurkowa

BLOG

Bunaken Lembeh wyprawa nurkowa

Bunaken Marine Park obejmuje pięć wysp Bunaken, Manado Tua, Mantehage, Nain i Siladen oraz część wybrzeża Tanjung Kelapa.

Fantastyczne  nurkowania przy ścianach

Założony w 1991 roku Bunaken Marine Park zajmuje powierzchnię  89 065 hektarów, z czego 97 procent stanowią czyste, ciepłe wody tropikalne. Na rafach Bunaken można zobaczyć praktycznie wszystko, w tym czarno-białe rekiny rafowe, żółwie olbrzymie, wargacze napoleońskie i krowy morskie. Można także spotkać ławice delfinów i okazjonalnie wieloryby. Na terenie parku znajdują się 22 oficjalne miejsca do nurkowania. Nurkowanie w Bunaken i okolicach to głównie nurkowanie w ścianie i w dryfcie. Ławice barakud i jackfish, żółwi zielonych i rekinów rafowych, węży morskich i wargaczy  są codziennymi towarzyszami nurkowań. Obszar ten jest również bogaty w piękne ryby koralowe i rafowe wszelkich kształtów, rozmiarów i kolorów, a także ogromne gorgonie i gąbki. Okolica jest idealna zarówno do fotografii makro, jak i szerokokątnej.

Cieśnina Lembeh

Antennarius striatus w Cieśninie Lembeha

Cieśnina Lembeh oddziela Sulawesi i wyspę Lembeh.

Światowej klasy nurkowanie błotne i fotografia makro

Położona w pobliżu portu Bitung Cieśnina Lembeh zapewnia bliskie spotkania typu makro z dziwacznymi i pięknymi stworzeniami. W błotnistych głębinach pojawiają się najbardziej niesamowite stworzenia. Są tam stworzenia nieśmiałe jak karłowaty konik morski, ośmiornice, mątwy, krewetki arlekinowe, krewetki szkieletowe, kolorowe kraby i ślimaki. Oprócz pospolitych ryb rafowych występują również bardziej niezwykłe, takie jak skorpion Ambon, żabnica włochata, stonefish, devilfish, ryba liść. Są także piękne pipefishe, ryby mandarynki, i endemiczne kardynały z Banggai.

Niesamowita gama ślimaków nagoskrzelnych występuje we wszystkich kształtach i kolorach. Lembeh to miejsce, w którym przy każdym nurkowaniu możesz odkryć nowe gatunki. Wyjątkowy plan podróży, który pozwoli Ci cieszyć się cudami nad i pod wodą.

Kilka miejsc nurkowych

W okolicy Lembeh znajduje się ponad 70 uznanych miejsc do nurkowania, niektóre są dobrze znane ze względu na określone stworzenia, operatorzy nurkują tu codziennie, więc wiedzą, dokąd się udać. Oto kilka świetnych miejsc w okolicy Lembeh.

Wodospady Nudiego

Głębokość od 3 m do 28 m, mini ściana opadająca do 20 m, piaszczyste zbocza do około 28 m z kępami koralowców. Bardzo piękna miejscówka z mnóstwem bardzo interesujących ślimaków nagoskrzelnych, żabnic,  mątw, ośmiornic , a jastrzębie oczy przewodnika znajdują karłowatego konika morskiego!

Coby Krab

Głębokość od 3m do 27m, ściana opadająca do dna,  pokryta skałami z kilkoma formacjami koralowymi. Spotyka się gigantyczne żabnice i ciekawe ślimaki. Miejsce to jest również dobrze znane z ryb mandarynek. Wielu nurków przybywa do Lembeh z nadzieją zobaczenia właśnie tych ryb…

Kalifornijski sen

Głębokość 3 – 30 m, dwadzieścia minut łodzią z Lembeh, bliźniacze szczyty koralowe z piaskiem pomiędzy nimi. Kilka żabnic, żabnic włochatych i malutkich krabów. Seria schodów utworzonych przez głazy i piękne miękkie koralowce tworzą bardzo kolorowe miejsce do nurkowania.

Jahira

Głębokość 5 – 28 m. Piaszczyste zbocze, miłe miejsce na zakończenie dnia nurkowaniem na płyciznach w celu dekompresji, kilka niesamowitych stworzeń, skorpiony, żabnice, spotyka się tu wiele koników morskich.

Zapraszamy na wyprawy z Nauticą!

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!