rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Fundacja Mniejszy Błękit na Visie sierpień 2021 – nurkowanie osób z niepełnosprawnościami

BLOG

Fundacja Mniejszy Błękit na Visie sierpień 2021 – nurkowanie osób z niepełnosprawnościami

HSA na Visie w sierpniu 2021 zrobiło prawdziwą furorę pod wodą, w miasteczku i na ostatniej, tanecznej imprezie w bazie 😀. To ludzie o niespożytym entuzjaźmie, pozytywnym podejściu życia i nurkowania, pełni radości i energii. Mimo „zaangażowanej” pogody – wiało, huśtało i poniewierało przez dwa dni – zrobili pełny pakiet dziesięciu nurkowań!
„Porozumiewamy się takimi samymi znakami, używamy takiego samego sprzętu i przestrzegamy takich samych zasad bezpiecznego nurkowania.” I – chce się dodać – tak samo nas to cieszy! Dziękujemy Ani Rockej i Kasi Wymazale z Mniejszego Błękitu za zorganizowanie u nas kolejnej, viskiej przygody dla grupy HSA.
Ekipo, dziękujemy, że z nami byliście 🙂 .
Osoby z niepełnosprawnościami wykonują te same ćwiczenia co inni. Uczą się jak przedmuchać maskę, wyrównać ciśnienie w uszach i obsługiwać jacket. Ich szkolenie i nurkowanie odbywa się według zasad ustalonych przez HSA.
HSA – Handicapped Scuba Association – Stowarzyszenie Nurków Niepełnosprawnych. Obecnie jest to największa na świecie organizacja nurkowa szkoląca osoby niepełnosprawne. Wszystkie szkolenia w Polsce odbywają się według przygotowanego przez nich systemu. HSA zostało założone w 1981 roku przez Jima Gatacre z Kalifornii. Statutowo jest organizacją non profit. Opracowane przez HSA programy szkoleniowe nurkowania rekreacyjnego i szkolenia instruktorskie są uznawane na całym świecie. Dzięki przemyślanemu systemowi szkoła HSA uchodzi za wyjątkowo bezpieczną.
(źródło: materiały HSA)
Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!

SAFARI 2022