rezerwacje@nautica.pl 12 626 00 36 wew. 12, pon-pt godz. 9-17
Top
 

Jak przygotować się do safari nurkowego w Egipcie?

Jak przygotować się do safari nurkowego w Egipcie?

Wszystkie istotne informacje dotyczące przelotów z Polski do Egiptu dostaniesz w mailu wysyłanym przez nas kilka tygodni przed wylotem. Istotne jest, że do odprawy w Polsce potrzebny jest tylko ważny paszport; wizę egipską kupuje się dopiero na lotnisku po wylądowaniu.

Jeśli dawno nie nurkowałeś, dobrze będzie, jeśli udasz się na konsultację lekarską w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do nurkowania. W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych koniecznie zabierz ze sobą oświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań.

Jeśli chodzi o sprzęt nurkowy, brak kilku jego części nie jest problemem. Na łodzi będzie możliwe wypożyczenie poszczególnych elementów, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.Każdy uczestnik safari musi mieć następujące elementy wyposażenia:

Sugerowana pianka 7 mm lub 5 mm z 5 mm docieplaczem. Rekomendujemy zabranie „żylety”, kaptura, rękawiczek, latarki na nurkowania nocne. Każda osoba musi mieć indywidualny komputer nurkowy oraz boję sygnalizacyjną typu „cygaro” ze szpulką lub kołowrotkiem, płetwy (rekomendujemy paskowe + buty), maskę, fajkę, jacket lub skrzydło, automat oddechowy.

Butle oraz balast są dostępne na łodzi.

Poza miesiącami letnimi, kiedy temperatury w Egipcie osiągają najwyższe wartości, pamiętajcie o zabraniu bluzy, dłuższych spodni i odzieży przeciwwiatrowej. Oprócz tego przydadzą się T-shirty i krótkie spodenki – dobrze jest przygotować się na każdą pogodę. Po pokładach zewnętrznych można poruszać się w lekkim obuwiu, najlepiej zakrywającym palce, natomiast w salonie i w kabinach poruszamy się na bosaka – zgodnie z egipską tradycją.

Udostępnij:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać wyjazd nurkowy idealny dla Ciebie!